KDR 3469

Vai ir iespējams uzlabot zobārstnieciskas ārstēšanas kvalitāti 25 reizēs? Varbūt tas šķiet neticami, bet ir iespējams! Endodontiska ārstēšana ar mikroskopa pielietojumu tiešām spēj pacelt kvalitāti uz pavisam jaunu līmeni. Par šo sīkāk stāsta mūsu zobārsts Dr. Aleksandra Kārkle.

– Dentālais mikroskops ir greznība vai nepieciešamība? Kādus labumus gūst pacients?

kdr_3469

Par mikroskopa nepieciešamību zobu ārstešanā – sakot īsi un konkrēti – “Mēs varam izrāstēt tikai to, ko spējam saredzēt”.

Ārstējot zobus tradicionālā veidā “pārskats” ārstam  ierobežojas ar to, kas atspoguļojas stomatologiskajā spogulī. Tai laikā ar zobu ārstēšanai peredzētu mikroskopu rodas iespēja  strādāt ar 25x lielu palielinājumu, kas ļauj pilnībā saredzēt zoba virsmas un tā iekšējo uzbūvi pilnīgāk un detalizētāk. Tas ne tikai ļauj ārstam, parastajā situācijā var teikt strādājot uz tausti, labāk saredzēt apstrādājamo virsmu, kā arī ļauj saglabāt vairāk zoba audus urbjot, arī izteikti mazinot riskus “neieraudzīt” kādu kariozu virsmu vai neiztīrītu saknes kanālu.

– Vai ir nepieciešama mikroskopa izmantošana sakņu kanālu ārstēšanai?

Mikroskopu izmanto gan diagnostikā, gan arī zobu un smaganu ārstēšanā, ķiruģijā, terapijā, periodontoloģijā, protzēšanā un ortodontijā. Toties, kur bez mikroskopa iztikt nevar tā ir endodontija – zoba sakņu kanālu ārstēšana.

Katram zobam ir no viena kanāla līdz četriem (mēdz būt arī gadijumi ar 5 un vairāk kanālu skaitu), kuru diametrs viduvēji ir 1 mm – lielums ar neapbruņotu aci ir knapi atšķirams. Kā arī zobu sakņu kanāliem ir dažādi izliekumi un atzarojumi, detalizēti tos saskatīt un apstrādāt var ārsts ,kurš strādā ar palielinājumu, pretējā gadijumā ārsts to dara uz tausti.

– Kādas ir indikācijas zobu ārstēšanai  ar mikroskopu?

Ja rentgenoloģisks izmeklējums norāda uz zoba sakņu kanālu lielu daudzumu vai to sarežģītu struktūru, mikroskopa lietošana kļūst par nepieciešamību. Kā arī simtprocentīgā nepieciešamība pēc tā ir pie zoba sakņu kanālu pārārstēšanas.

Āgrāk nekvalitatīvai endodontiskai ārstēšanai (par ko galvenokārt signalizēja asas zobu sāpes) bija viens risinājums – ārkārtas zobu izraušana. Šodien izņemt veco pildījumu no zoba sakņu kanāla kļuva par pilnīgi iespējamo procedūru, galvenokārt pateicoties mikroskopa pielietošanai ārstēšanas laikā.

Viena no izplatītākajām endodntiskaš ārstēsanas grūtībām āgrāk bija sakņu kanālu perforācija. Tas notika tad, kad ārsts, strādājot “uz tausti”, netīšām saurba zoba audus pilnībā cauri, atstājot iekšā atveri, kas savukārt izaisīja iekaisumu un gala rezultātā noveda pie zoba izraušanas.

Šodien perforācijas risks ir krietni mazinājies pateicoties sakņu kanālu apstrādei ar mikroskopa pielietojumu, bet ja tomēr tas ir noticis tradicionālas endodontiskās ārstēšanas laikā, situāciju var operatīvi atrisināt ar tā paša satomatoloģiskā mikroskopa palīdzību.

Vēl viens nepatīkamais moments ir salauztie instrumenti zobu sakņu kanālā, kurus ārsts nevarēja izņemt vai apiet apkārt. Ar mikroskopa palīdzību arī tas ir kļuvis iespējams.

kdr_3448

– Kādas īpatnības ir ārstējot zobus ar mikroskopu?

Vizītes norise pie zobārsta, kurš jūs ārstēs ar mikroskopu būs sekojoša:

 • jūs atradīsieties guļus pozīcījā;
 • ārsts atradīsies jums aiz muguras;
 • 20-25 cm attālumā virs jūsu mutes dobuma atradīsies mikroskopa lēca;
 • ārstēšanas seans būs ilgāks nekā pie tradicionālas ārstēšanas.

Mikroskopa lietošana nozīmē, ka ārsts nepārtraukti strādās ar tā palīdzību, nevis skatīsies tajā laiku pa laikam. Tai laikā attēls no kameras, ar kuru ir aprīkots mikroskops, tiks novadīts uz asistenta ekrānu, kurš kontrolē ārstēšanas norisi padodot ārstam nepieciešamos instrumentus un medikamentus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

  VAI
  REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

  Pieteikt vizīti

   JŪLIJA CIPĻAKOVA

   Julija ir mūsu zobu higiēniste.

   Pieteikt vizīti

    PIETEIKT VIZĪTI

    Jogita Habeka

    Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

    Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

    Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
    Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

    Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

    PIETEIKT VIZĪTI

     PIETEIKT VIZĪTI

      PIETEIKT VIZĪTI

      Abdulkarims Alkadi

      Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

      Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

      ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС