af4062e49e0cdf6d2f1f83dde3a02975

Lai arī tie nav mūsu nacionālie svētki, tomēr cilvēkiem taču patīk izklaidēties un jautri pavadīt laiku – tādēļ ik gadu arī daudzi cilvēki Latvijā atzīmē Helovīnu.

Jo tā taču ir diena, kad daudzi bērni (un ne tikai) var saņemt un ēst saldumus! Un pēc tam var būt daudz darba zobārstiem…

Tādēļ mēs piedāvājam “pareizas konfekšu ēšanas” padomus – lai Helovīna svinēšana nepārvērstos par nepieciešamību pavadīt ilgas stundas pie zobārsta. Starp citu, atklāsim noslēpumu – šie padomi ir universāli, un “darbojas” arī ikdienā.

11326024_260278177479042_1451991634_n

Izvēlieties īsto brīdi saldumu ēšanai

Konfektes un saldumi jāēd uzreiz pēc pamatmaltītes ieturēšanas, jo siekalas, kas izdalās ēšanas laikā, palīdzēs “izskalot” kaitīgās baktērijas no mutes dobuma ātrāk. Savukārt dažādas “konfekšu un saldumu uzkodas” starp ēdienreizēm, tieši pretēji, ļoti slikti ietekmēs mūsu zobu veselību, jo mutes dobumā būs maz siekalu, kas palīdz mazināt baktēriju daudzumu.

Košļājiet košļājamo gumiju bez cukura

Aptuveni 15-20 minūtes pēc maltītes beigām pakošļājiet košļājamo gumiju bez cukura – tā veicinās siekalu izdalīšanos un padarīs efektīvāku mutes dobuma “pašattīrīšanās” procesu.

Izvēlieties “pareizās” konfektes

Šokolādes konfekte, kuru uzreiz var apēst, ir labāka, nekā sūkājamās vai košļājamās konfektes, kuras mēs ilgi turam uz mēles un zobiem. Jo ilgāka ir cukura bagātas pārtikas atrašanās uz zobu un mēles virsmas, jo vairāk baktēriju savairojas un jo lielāks ir kariesa rašanās risks.

Izvairieties no cukuru saturošajiem dzērieniem

Konfektes kopā ar kādu saldo, gāzēto limonādi? Nekādā gadījumā! No limonādēm un saldinātajiem dzērieniem vispār pēc iespējas jāizvairās – kā mēdz teikt, jālieto ļoti mēreni. Bet kopā ar konfektēm un lielos daudzums šāda kombinācija vispār ir “nāvējoša” mūsu zobiem.

Tīriet zobus divas reizes dienā

Zobi jātīra divas reizes dienā – no rīta un vakarā, vismaz divas minūtes katrā tīrīšanas reizē. Vakarā zobus noteikti “izdiegojiet” ar zobu diegu, lai iztīrītu zobu starpas – vietu, kur ar zobu birsti piekļūt nav iespējams. Neaizmirstiet mainīt zobu birsti ik pēc katriem trim-četriem mēnešiem vai ātrāk, ja birstes sari jau ir nolietojušies. Veca zobu birste neļaus kvalitatīvi iztīrīt zobus.

Apmeklējiet zobārstu regulāri

Vizīte pie zobu higiēnista vismaz vienu reizi gadā (piemēram, katru gadu pēc Helovīna svinēšanas J) ļaus laikus pamanīt iespējamās zobu problēmas un novērst tās bez ilgām un sarežģītām zobārstniecības procedūrām. Higiēnists arī pilnībā iztīrīs zobus no kaitīgajām zobu aplikuma baktērijām un zobakmens.

Lai Helovīns izvēršas garšīgs, bet samērīgs un ar veseliem zobiem arī pēc tā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

  VAI
  REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

  Pieteikt vizīti

   JŪLIJA CIPĻAKOVA

   Julija ir mūsu zobu higiēniste.

   Pieteikt vizīti

    PIETEIKT VIZĪTI

    Jogita Habeka

    Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

    Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

    Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
    Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

    Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

    PIETEIKT VIZĪTI

     PIETEIKT VIZĪTI

      PIETEIKT VIZĪTI

      Abdulkarims Alkadi

      Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

      Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

      ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС