Smaidam.png Photos 2017 08 30 13.32.23

Vienkārši izpildāmi un vērtīgi zobārstniecības klīnikas “Dental Art”  speciālistu padomi, kā pasargāt savus zobus no slimībām, bet savu maku — no nepatīkamām ārstniecības izmaksām. 

 1. Tīriet mēli

Par zobu tīrīšanu divreiz dienā zina visi, taču, aizmirstot notīrīt mēli, mutē joprojām paliek miljoni baktēriju, ēdienu atliekas, arī dažādas sēnītes un atmirušās šūnas. Netīrīta mēle palielina risku saslimt ar smaganu iekaisuma slimībām (piemēram, gingivītu vai periodontītu). Arī mūsu elpas svaigums par 80-95% atkarīgs tieši no mēles tīrības un tikai 5-20% veidojas no gremošanas sistēmas stāvokļa un citiem faktoriem.

Mēles tīrīšanu par labu paradumu atzina jau senie romieši, arī ajurvēdas tradīcijā tai ir nozīmīga vieta. Šobrīd veikalos nopērkami neskaitāmi mēles tīrītāju veidi — sākot no tradicionālajiem metāla skrāpjiem, beidzot ar īpašām gumijotām virsmām aprīkotām zobu birstēm.

 1. Grauziet ābolus

Ābolus mēdz dēvēt par dabisko zobubirsti — tie ne tikai attīra zobus, veicina normāla PH līmeņa atjaunošanos un samazina baktēriju daudzumu pēc ēdienreizēm, bet arī stiprina emalju un veido tā saucamo “stomatoloģisko korseti”, kā arī satur smaganu veselībai vitāli nepieciešamo C vitamīnu. Savukārt ar citiem populāriem C vitamīna avotiem — apelsīniem, greipfrūtiem un citiem citrusaugļiem — ir vērts uzmanīties, jo skābes daudzums tajos pārsniedz zobiem veselīgo līmeni. To gan var risināt, izskalojot zobus ar tīru ūdeni pēc šāda augļa uzkošanas.

 1. Atmetiet smēķēšanu

Kā samazināt savus tēriņus zobu balināšanai? Viens no lieliskiem veidiem ir smēķēšanas atmešana, ja pagaidām vēl mēdzat ievilkt kādu dūmu. Atsakoties no cigaretēm, jūs pasargāsiet sevi arī no smaganu slimībām un mutes vēža, ko izraisa asinsrites pasliktināšanās mutē smēķēšanas dēļ. Ja gatavojaties zobu protezēšanai, smēķēšanu ir vērts atmest arī tāpēc, lai samazinātu implanta ieaugšanas laiku un samazinātu pēcoperācijas riskus.

 1. Dzeriet caur salmiņu

Gāzētie saldinātie dzērieni ir zobārstu ļaunākais murgs — tie satur ne tikai milzīgu cukura daudzumu, bet nereti arī skābi, kas saēd emalju. Ja nevarat no saldajiem burbuļūdeņiem atteikties, dzeriet tos caur salmiņu, kas novadīs lielu daļu skābes garām zobiem.

No saldiem un gāzētiem padzērieniem jāizvairās arī tāpēc, ka tie mēdz saturēt daudz fosfora, kas samazina kalcija krājumus organismā. Lai kompensētu šī zobiem un kauliem tik nepieciešamā mikroelementa zudumus, lietojiet vairāk piena un biezpiena. Un neaizmirstiet par D vitamīnu, kurš vajadzīgs kalcija izmantošanai un mums, ziemeļniekiem, obligāti nepieciešams arī veselīga miega un laba garastāvokļa uzturēšanai tumšajos gada mēnešos.

 1. Pārbaudieties regulāri

Lai gan vēlme novilcināt zobārsta apmeklējumu var būt saprotama, tomēr daudz mierīgāks, patīkamāks un arī lētāks tas būs, ja dosieties pie ārsta regulāri.  Pamanot zobu vai smaganu bojājumus sākotnējā stadijā, tos izdosies izārstēt ātrāk un nesāpīgāk, savukārt ielaistu problēmu risināšana draud gan ar nepatīkamākām sajūtām un ilgāku ārstēšanās laiku, gan ar lielākiem tēriņiem. Izmaksas, kas būs nepieciešamas nopietnu slimību ārstēšanai vai zaudēto zobu atjaunošanai, vairākkārt pārsniegs tās, ko prasa regulāri zobārsta apmeklējumi.

Speciālisti uzskata, ka labāko rezultātu var sasniegt, dodoties uz pārbaudi divreiz gadā, šajās vizītēs saņemot gan profesionālu konsultāciju, gan zobu higiēnu, kas notīrīs visu to, ko nav iespējams notīrīt mājās.

 1. Nedāviniet bērniem kariesu

Nebūt ne visi zina, ka bērni piedzimst bez kariesa baktērijām, un tās viņi iegūst no vecākiem ar siekalu starpniecību. Visbiežāk vecāki inficē savus bērnus neuzmanības vai nezināšanas dēļ – aplaizot knupi, pagaršojot bērna ēdienu, barojot bērnu ar savu karoti vai sirsnīgi sabučojot uz lūpām. Norobežojot bērnu no kariesa baktērijām savās siekalās, jūs pasargāsiet viņus arī no liekiem pārdzīvojumiem zobārsta kabinetā.

Svarīgs vecāku ieguldījums bērnu zobu veselībā visa mūža garumā ir arī pareizas mutes kopšanas paradumu ieaudzināšana. Neatstājiet mazus bērnus ar zobu birsti vannasistabā, tīriet zobus kopā un padariet to par brīnišķīgu jūsu ģimenes rituālu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

  VAI
  REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

  Pieteikt vizīti

   JŪLIJA CIPĻAKOVA

   Julija ir mūsu zobu higiēniste.

   Pieteikt vizīti

    PIETEIKT VIZĪTI

    Jogita Habeka

    Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

    Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

    Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
    Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

    Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

    PIETEIKT VIZĪTI

     PIETEIKT VIZĪTI

      PIETEIKT VIZĪTI

      Abdulkarims Alkadi

      Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

      Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

      ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС