Sakodiena koriģēšana bieži vien ir garš process, bet, kā zināms, – kas lēni nāk, tas labi nāk. Un, kad rezultāts ir sasniegts, kā to noturēt? Un, ja process ir sarežģīts, kā palīdzēt sev šai ceļā?
1. Esiet pacietīgi pielāgošanās laikā un “nebaidieties” no breketēm
Tas ir normāli, ja sākumā jūs jūtaties mazliet neerti un jums šķiet, ka breketes traucē – pēc neilga laika jūs pieradīsiet un breketes vairs nesagādās diskomfortu. Nebaidieties smaidīt! Tieši otrādi, ja mēģināsiet noslēpt smaidu, kautrējoties par breketēm, tas pievērsīs papildu uzmanību. Jūtieties komfortabli – zobu breketes un smaids ir lieliski savienojamas lietas. Turklāt mūsdienās tiek piedāvātas arī tādas breketes, kuras neizceļas uz zobiem un ir gandrīz nepamanāmas. Neaizmirstiet, ka pēc ortodontiskās ārstēšanās, jūsu smaids būs daudz skaistāks!
2. Sekojiet līdzi savām sajūtām un izvairieties no sāpēm
Ja breketes sāk sagādāt diskomfortu vai sāpes, vai arī jums šķiet, ka breketes uz zobiem “nesēž” tā, kā tam būtu jābūt, noteikti nekavējoties pierakstieties vizītei pie sava ortodontijas speciālista. Viņš sapratīs, kādēļ šāda problēma radusies un palīdzēs to novērst, tādā veidā ļaujot jums turpināt efektīvu ārstēšanos.
3. Atcerieties, ka pēc brekešu nēsāšanas obligāti jālieto fiksējošā platīte
Diemžēl pacienti mēdz “grēkot”, uzskatot, ka ar breketēm visa ārstēšanās arī beidzas. Jā, sākotnēji rezultāts ir pozitīvs, taču tāds tas paliks neilgu laiku, ja pacients nelietos fiksējošo platīti tā, kā norādījis ortodontijas speciālists. Kādēļ tas ir vajadzīgs? Jo diemžēl mūsu zobiem ir “niķis” pēc brekešu nēsāšanas beigām atgriezties iepriekšējā stāvoklī. Tieši fiksējošā platīte ir tas, kas neļauj šim procesam notikt un palīdz saglabāt pareizu sakodienu un skaistu smaidu.
4. Breketes kā modes aksesuārs? Kāpēc ne!
Jūs varat izvēlēties brekešu gumiju krāsu, kāda jums patīk, un izskatīties stilīgi! Jūs varat izvēlēties safīra breketes, kuras ir gandrīz caurspīdīgas un neuzkrītošas, radot iespaidu, ka zobi ir rotāti ar dārgakmeņu rotu. Tā arī ir! Tā kā atcerieties, ka arī ortodontiskā ārstēšana ļauj pārvērst “defektu par efektu”, pilnvērtīgi smaidīt un baudīt dzīvi.
5. Ievērojiet zobu higiēnu un ortodonta padomus!
Ortodontiskās ārstēšanās laikā īpaši izvairieties no cietas (rieksti, ledenes, cieti cepumi u.tml.) un staipīgas pārtikas (īrisa konfektes, želejas konfektes) lietošanas uzturā, jo šī pārtika var ietekmēt brekešu efektivitāti, iesprūst starp breketi un zobiem un radīt citus nevajadzīgus sarežģījumus. Noteikti regulāri apmeklējiet ortodontu pārbaudei un nepieciešamo korekciju veikšanai, kā arī regulāri tīriet gan zobus, gan breketes. Svarīgi atcerēties, ka sliktas higiēnas dēļ zobi ir vairāk pakļauti riskam “nopelnīt” kariesu.
Ievērojot šos padomus, pacients gan veicina ātrāku un efektīvāku ortodontiskās ārstēšanās norisi un paātrina laiku, pēc kura tiks iegūts pareizs zobu sakodiens un burvīgs smaids!