kdr 5687

Viss jaunais – labi aizmirsts vecais, tāpēc laiku pa laikam ir vērts atgādināt par to, kāpēc ir jāveic zobu higiēna, kā notiek procedūra, ko drīkst darīt pirms un pēc procedūras un kāpēc dažiem cilvēkiem higiēna ar jātaisa biežāk nekā citiem.

Par šo visu stāsta mūsu zobu higiēnists Inga Račika.

kdr_5687

Pilnas mutes dobuma higiēnas laikā tiek noņemts virsmaganu un zemsmaganu zobakmens. Procedūra tiek veikta ar rokas instrumentiem un mehānisko aparatūru. Lai sekmīgi noņemtu pigmentu, ja ir iespējams, tiek lietota sodas strūkla. Pēdējā manipulācija pigmenta noņemšanai ir zobu pulēšana ar pastu un gumijas birstīti. Higiēnas laikā tiek iztīrītas starpzobu spraugas ar zobu diegu un specializētajām abrazīvajām lentītēm.

Tā kā zobu higiēnas procedūras laikā tiek pakļauts iedarbībai zobu emaljas aizsargslānis, procedūras noslēgumā pacienta zobi tiek apstrādāti ar speciālu fluoru saturošu gelu (fluora aplikāciju), kas mineralizē zobus un pilnībā atjauno emaljas aizsargslāni, pasargājot zobu no baktēriju iedarbības.

Pirms zobu higiēnas procedūras

 1.  Pirms procedūras vēlams nelietot alkoholiskos dzērienus.
 2.  Neapmeklēt higiēnistu, ja ir ausktumpumpa 3 dienu intervālā no pirmās dienas.
 3.  Nav ieteicams nākt uz higiēnu, ja ir veiktas jebkādas ķirurģiskās manipulācijas 0-2 dienas pirms.
 4.  Nav ieteicams apmeklēt higiēnistu grūtniecības pirmajā un trešajā trimestrī. Piemērotākais laiks, kad apmeklēt higiēnistu grūtniecības laikā, ir otrais trimestris (4, 5, 6 un 7 mēneša sākums).

Pēc zobu higiēnas

 1. 30 min pēc higiēnas muti neskalot, neēst un nedzert.
 2. Procedūras dienā vēlams neēst krāsainu pārtiku (mellenes, sojas mērce, bietes u.c.)

Kāpēc higiēnai var nepietikt ar 1 seansu

Ja zobu higiēnists konstatē, ka ap pacienta zobiem sakrājies daudz zobu aplikuma un zobus skāris liels zobakmens ir izteikta asiņošana vai iekaisums smaganās zobu higiēnas procedūra tiek veikta vairākos seansos (divos vai vairāk), savukārt, ja zobu aplikums un zobakmens ir salīdzinoši neliels, procedūra tiek veikta viena seansa laikā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

  VAI
  REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

  Pieteikt vizīti

   JŪLIJA CIPĻAKOVA

   Julija ir mūsu zobu higiēniste.

   Pieteikt vizīti

    PIETEIKT VIZĪTI

    Jogita Habeka

    Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

    Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

    Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
    Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

    Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

    PIETEIKT VIZĪTI

     PIETEIKT VIZĪTI

      PIETEIKT VIZĪTI

      Abdulkarims Alkadi

      Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

      Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

      ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС