shutterstock 128564288 1300

Madonna, Bridžita Bardo, Eltons Džons – tās ir tikai dažas no slavenībām, kas dzīvo ar diastēmu jeb izteiktu spraugu starp augšējiem zobiem. Taču ar to nav jāsamierinās – modernās tehnoloģijas ļauj no diastēmas atbrīvoties ātri un pilnīgi nesāpīgi.

Lai gan pastāv uzskats, ka diastēma ir tikai kosmētiska īpatnība, taču patiesībā tā var veicināt smaganu slimības un kaitē vienmērīgam slodzes sadalījumam uz zobiem. Diastēma var veidoties daudzu iemeslu dēļ gan bērnībā, gan vēlākajos gados, un ilgtermiņā tā var veicināt zobu deformāciju.

Agrāk pieejamās diastēmas ārstēšanas metodes bija laikietilpīgas un diezgan agresīvas. Sprauga tika noslēgta, satuvinot zobus ar brekešu palīdzību (tas var aizņemt mēnešus vai pat gadus) vai noslīpējot priekšzobus, lai uzliktu tiem venīrus vai kroņus.

Mūsdienu stomatoloģijas sasniegumi ļauj risināt šo problēmu ātri un ar minimālu iejaukšanos. Tas ir iespējams, pateicoties tā saucamo adhezīvo materiālu attīstībai. Tie ir īpaši kompozītmateriāli, ko var līmēt pie zobiem, lai uzlabotu to formu un izskatu. Zinātnes attīstība ir padarījusi pieejamus tādus materiālus, kas cietības ziņā ir identiski dabiskajam zobam, un arī izskatā spēj pilnīgi pielāgoties pārējo zobu tonim un spīdumam.

Diastēmas likvidēšanai parasti ir nepieciešamas divas vizītes pie zobārsta:

 • Pirmajā vizītē ārsts novērtē zobu stāvokli, izstāsta pacientam ārstēšanas gaitu un noņem zobu nospiedumu. Uz tā pamata notiek jaunā priekšzobu izskata modelēšana ar vasku zobu tehniskajā labaratorijā.
 • otrajā vizītē ar izvaskotā veiduļa un īpaša silikona materiāla palīdzību tiek precīzi izveidota jaunā zoba forma un garums, lai tas nevainojami iederētos starp pārējiem zobiem. Procedūras beigās sprauga būs noslēpta uz visiem laikiem, priekšzobi būs ieguvuši pareizo novietojumu un smaids – savu ideālo izskatu.

Diastēmas noslēgšanas procedūra ar kompozītmateriālu palīdzību ļauj atrisināt arī citas priekšzobu problēmas – nolauztus stūrus vai noberztu apakšdaļu, tādējādi uzlabojot ne tikai zobu izskatu, bet arī to funkcionalitāti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

  VAI
  REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

  Pieteikt vizīti

   JŪLIJA CIPĻAKOVA

   Julija ir mūsu zobu higiēniste.

   Pieteikt vizīti

    PIETEIKT VIZĪTI

    Jogita Habeka

    Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

    Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

    Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
    Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

    Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

    PIETEIKT VIZĪTI

     PIETEIKT VIZĪTI

      PIETEIKT VIZĪTI

      Abdulkarims Alkadi

      Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

      Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

      ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС