unnamed 1

Labas ziņas visiem, kuri saskārušies ar vecuma izraisītām zobu problēmām – zobārstniecības nozares progress pēdējo gadu laikā ir būtiski paplašinājis zaudēto zobu atjaunošanas iespējas.

Noskaidrot, kādas ir mūsdienu zobu protezēšanas un implantācijas metodes, mums palīdzēs klīnikas Dental Art vadošais speciālists, ķirurgs-implantologs Sergejs Andrijevskis.

Vai var ignorēt zobu trūkumu, ja tas vizuāli nav redzams?

Pacienti nereti uz ilgu laiku atliek vizīti pie zobārsta, īpaši tad, ja izkritušā zoba vieta ārēji nav redzama. Tomēr jārēķinās, ka pat viena zoba zaudēšana, nerunājot nemaz par vairāku zobu zudumu, izraisa daudz nopietnu problēmu. Pirmkārt, rodas sakodiena problēmas, blakus zobu kustīgums, kā arī zobu rindas novirze. Otrkārt, rodas nepatīkamas estētiskas sekas – sejas ovāla izmaiņas un iekrituši vaigi, kas cilvēkam liek izskatīties vecākam nekā viņš patiesībā ir.

Tādēļ zoba zaudēšanas gadījumā būtiski ir neatlikt vizīti pie speciālista. Protezēšanas notiek vairākos posmos, vairāku mēnešu garumā. Procedūras apmaksa arī attiecīgi notiek pa posmiem, tādēļ pacientam nav jāuztraucas, ka uzreiz būs nepieciešams maksāt visu summu.

Kādi protezēšanas veidi ir pieejami mūsdienās?

Protezēšanas veids tiek izvēlēts atkarībā no pacienta zobu stāvokļa un veselības stāvokļa kopumā. Pacients arī var izvēlēties īstermiņa vai ilgtermiņa risinājumu, savukārt ārsts individuāli piemeklē konkrētajam pacientam piemērotāko variantu. Ja esat nolēmuši veikt protezēšanu, sākumā jums jāapmeklē speciālista konsultācija.

Tās laikā ārsts-protēzists veiks panorāmas rentgenu, noteiks zobu rindas defektus, kā arī sastādīs ārstēšanas plānu ar pilnu izmaksu aprēķinu atbilstoši katrai procedūrai un kopējo nepieciešamo vizīšu skaitu. Kopā ar speciālistu pacients var izvērtēt visus “par” un “pret”, izvēloties piemērotāko protezēšanas risinājumu.

Viens no efektīvākajiem un drošākajiem protezēšanas veidiem ir zobu implantācija. Šajā procesā zaudētais zobs tiek atjaunots ar titāna skrūves palīdzību, kas tiek iedzīvināta pacienta žokļa kaulā. Uz implanta tiek nostiprināts zoba kronītis. Tāpat ir iespējams uz implanta nostiprināt zoba tiltu vai izņemamo protēzi.

Veicot rūpīgu mutes dobuma kopšanu, zobu implanti var kalpot visu mūžu. Vizuāli un pēc sajūtām tie ir pilnībā identiski dabīgajiem zobiem. Pēc implantu ievietošanas pacientam nav nepatīkamu sajūtu un nav nepieciešams laiks pierašanai.

Zoba tilts, kad trūkstošais zobs tiek piestiprināts pie blakus esošajiem veselajiem zobiem, ir labs problēmas risinājums gadījumā, ja pacientam trūkst viens vai divi (retākos gadījumos – trīs) blakus esoši zobi. Taču šai metodei ir trūkumi – protēze aktīvi mijiedarbojas ar blakus esošajiem veselajiem zobiem un līdz ar to šī metode ir uzskatāma vienīgi par pagaidu risinājumu. Arī izņemamās tiltveida zobu protēzes prasa ļoti rūpīgu un stingru pieeju gan pašas protēzes kopšanā, gan kopumā zobu un mutes dobuma kopšanā.

Ja jūs meklējat pagaidu un nedārgu risinājumu, tad tam var noderēt klasiskā plastmasas protēze vai lokveida protēzes, kas tiek izgatavotas ātri un var kalpot pacientam aptuveni piecu gadu garumā.

Кādas kontrindikācijas vai vecuma ierobežojumi jāņem vērā, izvēloties zobu implantāciju?

Īpašu vecuma ierobežojumu nav, taču pacientiem ar izteiktu vecuma izraisītu sirds, asinsvadu vai citu orgānu patoloģiju jābūt piesardzīgiem. Kontrindikācijas, lai veiktu zobu implantāciju, ir pārciests insults, sirds išēmiskā slimība, asins sarecēšanas traucējumi, tuberkuloze un dažas citas saslimšanas. Tādēļ konsultācijas laikā ir svarīgi speciālistam izstāstīt par slimībām un zālēm, kas tiek lietotas, kā arī alerģiskām reakcijām, ja tādas iepriekš ir piedzīvotas.

Daudzus uztrauc jautājums par zoba implanta kalpošanu tajos gadījumos, kad zaudētā zoba vietā jau ir notikusi kaulaudu noārdīšanās. Jānorāda, ka mūsdienu protezēšanas metodes ļauj pieaudzēt kaulaudu apjomu gan platumā, gan augstumā. Parasti nepieciešamais apjoms tiek sasniegts 4-6 mēnešu laikā – ārsts to nosaka, veicot rentgenuzņēmumus.

Pēc kaula pieaudzēšanas, ja tāda bijusi nepieciešama, var uzsākt zoba implantāciju. Procedūra aizņem aptuveni pusstundu un parasti norit pat vienkāršāk nekā zoba izraušana. Titāna saknei, kas tiek ievietota žokļa kaulā, piemīt lieliska īpašība saaugt ar kaulu un kalpot pacientam daudzus gadus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

  VAI
  REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

  Pieteikt vizīti

   JŪLIJA CIPĻAKOVA

   Julija ir mūsu zobu higiēniste.

   Pieteikt vizīti

    PIETEIKT VIZĪTI

    Jogita Habeka

    Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

    Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

    Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
    Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

    Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

    PIETEIKT VIZĪTI

     PIETEIKT VIZĪTI

      PIETEIKT VIZĪTI

      Abdulkarims Alkadi

      Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

      Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

      ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС