“Tas gan ir baigi dārgi! Kāpēc mazs kronītis maksā vairākus simtus?!”
Droši vien, katrs, kam ir nācies saskarties ar zobu protezēšanas nepieciešamību, kaut vai vienu reizi ir uzdevis sev šo jautājumu.
Šodien mēs stāstam par to, kas notiek zobārstniecības klīnikas aizkulisēs un kas tieši paliek protezēšanas aizkadrā – kā tiek veidots kronis un no kā veidojas tā izmaksas.
Sāksim ar to, ka katru kroni izgatavo individuāli konkrētam pacienta zobam, ņemot vērā pacienta zobu formu un toni, sejas formu, kā arī pacienta vēlmes.
Konsultācijas laikā zobārsts protēzists noņem zobu nospiedumu un reģistrē sakodienu, lai tehniskajā laboratorijā tiktu izgatavots pagaidu zoba kronis. Bet kas notiek laboratorijā? Kad tehniķis saņem zobu nospiedumus, viņs izveido gatava kronīša paraugu, vasko, izveido metālisko karkasu, veido pašu kronīti no metālkeramikas vai cirkonija un pārklāj protēzi ar glazūru.
Nākamajās vizītēs pacients ierodas pie zobārsta, lai sākotnēji veiktu pastāvīgā zoba kroņa karkasa pielaikošanu, bet vēlāk – visa kroņa pielaikošanu. Kad ir veiktas visas nepieciešamās pielaikošanas un nepieciešamības gadījumā veiktas korekcijas, tehniskajā laboratorijā zoba kroni pārklāj ar glazūru.
Pēc katra izgatavošanas procesa posma zobu tehniķis pārbauda kronīša kvalitāti, vadoties pēc kvalitātes kontroles standartiem. Tas ir nepieciešams, lai pārliecinātos, ka kronis funkcionēs kā dabīgais zobs, kad būs uzstādīts uz pastāvīga cementa, un ka tas ir veidots tieši tam, lai apmierinātu pacienta vēlmes.
Un beigu beigās, kad zobārsts konstatē, ka kronis ir pacientam pilnībā piemērots, tas tiek nostiprināts jau ar pastāvīgu cementu.
Kronīša ražošana un uzstādīšana ietver sevī augsta līmeņa profesionāļu komandas saliedētu darbu – zobu tehniķu un zobārstu pieredzi un prasmes. Mūsu speciālistu kopīga darba rezultātā pacients saņem labāko zobu aprūpi, kas atgriež skaistu smaidu, pašpārliecinātību un laimi katra pacienta ikdienā!