Ka pe c nepiecies ami zobi

Mēs ļoti daudz stāstījām par zobu implantiem, par dažādiem protezēšanas veidiem, par to, priekš kam un kādā vecumā drīkst uzstādīt breketes…

Un tas viss ļoti interesanti, bet kaut kādā momentā kļūst skaidrs, ka priekš tam, lai skaidrotu sarežģītākas koncepcijas, nepieciešams sākt ar pamatu skaidrošanu. Mēs nevaram uzbūvēt bēniņus, neuzceļot pirms tam vairākus mājas stāvus, un vēl jo vairāk, neieliekot pamatus. Pēc šādas analoģijas, mēs izlēmām, ka jāsāk ar atbildi uz triviālu jautājumu – priekš kam cilvēkam ir nepieciešami zobi un vai tie tiešām ir tik svarīgi un nepieciešami?

Aizskrienot uz priekšu, varam teikt uzreiz – jā, zobi ir svarīgi un nepieciešami! Tas ir tāpēc, ka papildus acīmredzamām gremošanas funkcijām, tie pilda vēl veselu funkciju lērumu, bez kurām organismam klātos ne sevišķi saldi. Tātad, pēc kārtas:

1). Zobi ir nepieciešami, lai kostu un gremotu ēdienu, tādejādi tie pilda gremošanas funkciju. Šajā procesā papildus pašiem zobiem darbojas arī konkrētu muskuļu grupa un process sastāv no 3 fāzēm:

 • Ar priekšzobu palīdzību jūs nokožiet ēdienu;
 • Pēc tam ar ilkņu un mazo molaru palīdzību jūs saspiežiet to;
 • Nobeigumā jūs to sasmalciniet, izmantojot lielos molarus un aktīvi kustinot apakšējo žokli.

Pēc šīm darbībām ēdiens tieks saslapināts ar siekalu palīdzību un tiek nogādāts rīklē un tālāk – kuņģī. Ja ēdiens netiek sagremots pienācīgi, tad palielinās spiediens uz kuņģi un zarnām, kas savukārt var izraisīt gremošanas trakta slimības.

2). Zobi ir nepiecišami, lai runātu. Sarunas “fefekti” bieži vien rodas tieši tādēļ, ka cilvēkam nav nepieciešamo zobu, vai arī ir traucēts sakodiens. Piemēram, atvērta sakodiena gadījumā rodas problēma izrunāt svilpošas un šņācošas skaņas – Š, Ž, Č, Z, C, S, kā arī grūtības izrunāt līdzskaņus T, D, N, savukārt skaņas L un R nevarēs izrunāt vispār.

Atvērts sakodiens rodas mazuļiem 2-3 gadu vecumā priekšzobu agra kariesa rezultātā. Parasti tas notiek tādēļ, ka bērns pierod aizmigt ar pudelīti, kurā ielieta salda tēja vai sula.

Attiecīgi ar skaņu un vārdu izrunu nevajadzētu būt problēmas ja viss kārtībā ar zobiem un sakodienu.

Ir pieņemts uzskatīt, ka cilvēki no “publiskām” profesijām rūpējas par saviem zobiem estētisku iemeslu dēļ, tomēr, ja pieņemsim, ka zobi ietekmē dikciju, kļūst skaidrs, ka politiķiem, dziedātājiem, aktieriem, komentātoriem un daudziem citiem “sarunžanra” artistiem nepietiek vien ar zobu estētikas aspektu, jo kā galvenais faktors noteikti ir zobu funkcionālā pielietošana.

3). Zobi ir nepieciešami, lai kalpotu par sava veida sejas muskuļu karkasu. Ja zobu rindā trūkst viena vai vairāku zobu, tad ar laiku muskuļi kļūst ļungani – formējas bedrītes, sejas ovāls deformējas, nolaižas lūpu maliņas. Šīs izmaiņas noved pie “priekšlaicīgas novecošanas” efekta.

Starp citu tieši augstāk minētā iemesla dēļ notiek komunikācija starp kosmetoloģiju un stomatoloģiju. Kosmetologi uzsāk sadarbību ar stomatologiem, jo klienti var būt neapmierināti ar estētiskām procedūrām, kuras tiek veiktas sejas apakšējā trešdaļā, un kuras ir tēmētas uz tādu problēmu novēršanu, kā sejas ovāla pasliktināšanās, deguna-lūpu un lūpu-zoda grumbu veidošanās, mutes maliņu nolaišanās, grumbas un lūpu samazināšanās.

Klientu neapmierinātība var rasties nevis dēļ tā, ka kosmetologs nekvalitatīvi izpildīja savu darbu, bet tādēļ, ka nav atrisinātas problēmas ar zobu-žokļa sistēmu. Attiecīgi, ir nepieciešams saprast to, ka ja gribas palēnināt novecošanas procesu ir nepieciešams arī parūpēties par zobu veselību.

4). Un beidzot – zobi tas ir skaistums! Attiecīgi, skaisti, taisni zobi pilda estētisko funkciju. Miljons vārdi ir teikti par to, cik stipri zobi ietekmē mūsu ārējo izskatu.

Atsevišķi jāmin, ka daudzi tiecas uz absolūtu zobu baltumu, bet pēc zobu balināšanas vai protezēšanas nav apmierināti ar rezultātu. Iemesls šai problēmai ir sekojošs – zobu krāsa stipri kontrastē ar ādas krāsu. Tāpēc domājot par žilbinošu smaidu, padomājiet arī par to, vai tas neienesīs disonansi jūsu viedolā un būs harmonisks un dabīgs.

Rezumējot varam teikt ka zobi ir nepieciešami, lai labi ēstu, runātu, izskatītos un smaidītu. Uzsmaidīsim?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

  VAI
  REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

  Pieteikt vizīti

   JŪLIJA CIPĻAKOVA

   Julija ir mūsu zobu higiēniste.

   Pieteikt vizīti

    PIETEIKT VIZĪTI

    Jogita Habeka

    Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

    Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

    Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
    Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

    Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

    PIETEIKT VIZĪTI

     PIETEIKT VIZĪTI

      PIETEIKT VIZĪTI

      Abdulkarims Alkadi

      Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

      Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

      ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС