vid breketov ne tak vazhen kak vy dumaete 3425

Droši vien ne par vienu zobu ārstēšanas veidu nav tik daudz leģendu un mītu, kā par sakodiena labošanu un brekešu sistēmām.

Ļaujiet vēlreiz apskatīt visizplatītākus mītus, un  kopā mēģināsim noskaidrot, kā tad īsti ir ar tām breketēm.

 1. Ja neizlabo sakodienu pusaudžu gados, tad tagad tas ir uz visiem laikiem. Iespējams kādreiz tā bija taisnība, bet tikai ne tagad. Ņemot vērā, cik ātri un efektīvi attīstās zobārstniecība un ortodontija, tad var droši apgalvot – izlabot sakodienu var jebkurā vecumā. Pie tam – dažādos veidos.Jāpiebilst, ka atsevišķos gadījumos ortodontiskā ārstēšana ir ne tikai vēlama, bet nepieciešama, piemēram, pirms zobu protezēšanas vai implantācijas.
 2. Nepareizs sakodiens – tā ir tikai estētiska problēma. No šī uzstādījuma orthodonti kā parasti sāk ķerties pie sirds, tāpēc ka tā ir visbriesmīgākie no meliem par ortodontisko ārstēšanu. Protams, nepareizs sakodiens ir saistīts ar estētiku un skaistumu, tomēr funkcionālitātes jautājums ir daudz svarīgāks.Cilvēkiem ar nepareizu sakodienu pieaug risks dabūt problēmas ar gremošanu, bet ilgtermiņā – risks palikt bez zobiem pavisam. Turklāt ir iespējama sejas asimetrija un nepatīkama “sprēgāšana” locītavās sarunas vai ēšanas laikā.Atsevišķos gadījumos, kad kāds no žokļiem, ļoti izvirzīts uz priekšu, tiek izjaukta “saķere” starp zobiem, un parasta maltīte pārvēršas mocībās, jo ēdienu nav iespējams ne nokost, ne sakošļāt. Šajā gadījumā ir paredzama sejas- žokļu operācija, kuras laikā tiek koriģēts sakodiens un tiek atjaunota tā funkcionalitāte.
 3. Breketes ir ļoti pamanāmas, un tās ir ļoti nesmukas. Šeit, mūsuprāt, ir divi aspekti – subjektīva attieksme pret skaistumu un vai ir alternatīva klasiskajām metāla breketēm.Atkal atsaucoties uz panākumiem modernu tehnoloģiju attīstībā, ir jāatzīmē, ka šodien zobārstiem pieejams liels skaits ortodontisko risinājumu, kuriem ir maz kā kopīga ar tām breketēm, kuras mēs parasti iedomājamies.

Ortodonta arsenālā ir safīra (caurspīdīgas), keramiskas, metāla breketes. Vēl ir lingvālas breketes, kuras tiek piestiprinātas pie zobiem no iekšpuses – šajā gadījumā par tām nezinās vispār neviens, tik ilgi, kamēr jūs paši neizlemsiet pastāstīt.

Pēdējos gados lielu popularitāti gūst tā saucamie elaineri – tās ir caurspīdīgas kapes sakodiena labošanai. To galvenā atšķirība (un kādam tas nostrādā par noteicošo faktoru) no klasiskās breketēm ir tā, ka viņu jebkurā brīdī var noņemt. Tieši šī iemesla dēļ elainerus neliek bērniem, jo, visticamāk, viņi aizmirsīs to lietot, un ārstēšana nedos vēlamo rezultātu.

Elainerus parasti piedāvā pieaugušajiem, kuru motivācija un paškontrole ir augstā līmenī, kas nodrošina veiksmīgu sadarbību starp pacientiem un ortodontu. Rezultātā – sakodienam atgriež estētiku un funkcionalitāti pieņemamā laika posmā, un vēl jo vairāk – praktiski nepamanāmi apkārtējiem.

 1. Breketēm ir vajadzīga super sarežģīta kopšana. Aprūpe nepieciešama arī tad, ja jums nav brekešu, bet ar breketēm jums vienkārši ir izmantot papildu līdzekļi, lai rūpētos par mutes dobuma higiēnu. Jebkurā aptiekā var atrast interdentālas zobu birstes, kas ērti tīra zobus starp zobiem un breketēm (starp citu, šīs birstes ir vajadzīgas arī tiem cilvēkiem, kuri breketes nenēsā).Turklāt, kopšanas padomi ir tādi paši kā visiem. Neaizmirst lietot zobu diegu un regulāri apmeklēt higiēnistu. No eksotiskām ierīcēm brekešu sistēmu kopšanas var nosaukt irigatoru, lai gan šo instrumentu sāk izmantot arī tie, kam breketes pilnīgi nav vajadzīgi.Irigators – tā ir ierīce, kura zem spiediena padod smalku strūklu šķidruma. Irigatoru var efektīvi lietot kā papildu pasākumu mutes dobuma un brekešu kopšanai, bet tas nekādi neatceļ zobu birsti, diegu un profesionālo higiēnu.
 2. Nēsajot breketes ir ļoti stingri jāierobežo maltītes izvēle. Jā, protams, atsevišķi produkti var kaitēt breketēm, bet to nav daudz. Galvenokārt tā ir cieta un līpīga pārtika – rieksti, āboli, burkāni, popkorns, konfektes, košļājamā gumija. Tomēr, un šeit viss ir diezgan individuāli, – daži nesēji breketu sistēmas pierod sagriezt ābolus gabaliņos un ēst tos šādā veidā.Tātad, vai tieši viss ir tik rožains? Protams, breketes var sagādāt zināmu diskomfortu, jo īpaši pēc pievilkšanām, kuras būs jāveic regulāri – saskaņā ar grafiku, kuru noteikts ortodonts. Ja brekešu sistēma kairina gļotādu, var izmantot speciālu vasku, ko var nopirkt jebkurā aptiekā vai zobārstniecības klīnikā. Parasti, diskomfortu izraisa trūkumu ieradumus pret breketēm un tas pāriet nedēļu pēc to uzstādīšanas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

Free ‘Travel Like a True Adventurer’ E-book

1. Pakalpojuma sniegšanas adrese un kontaktinformācija

Zobārstniecības klīnika “Dental Art”

Krišjāņa Barona iela 20, 2.stāvs., LV-1010, Latvija

Phone: +371 67278933 

E-pasts: info@dentalart.lv 

www.dentalart.lv

2. Rezervācijas

Pilna mutes dobuma higiēnas rezervāciju iespējams veikt mūsu mājas lapā, tiešsaistē izvēloties kādu no rezervācijai pieejamajiem datumiem un laikiem.

Rezervācijai pieejamie datumi un laiki ir aktuāli brīdī, kad mājas lapas lietotājs uzsāk aktivitāti mājas lapā un tie atjaunojas ar regularitāti katras 10 minūtes. Tā kā pastāv iespēja, ka mājas lapas lietotāja rezervācijai izvēlētie datumi var tikt vienlaicīgi rezervēti arī izmantojot citus reālā laikā rezervācijām paredzētos kanālus, piemēram, telefonu vai citas tiešsaistes platformas, tad situācijās, kad būs radušies dubultas rezervācijas, klīnikas administrator sazināsies ar lietotāju, lai vienotos par izmaiņām veiktajā rezervācijā. Izmaiņas rezervācijā tiks piedāvātas atkarībā no apstākļiem, un ņemot vērā brīvo laiku pieejamību.

Uzsākot rezervācijas procesu mājas lapā, lietotājam tiek dots laiks 10 minūtes, lai pabeigtu rezervāciju.

Rezervācija ir uzskatāma par apstiprinātu, kad lietotājs ir norēķinājies par rezervāciju, izmantojot tiešsaistes maksājumu sistēmu mājas lapā, un rezervāciju sistēmā nav radušies dubultās rezervācijas, augstāk minēto iemeslu dēļ.

Rezervāciju iespējams atcelt jebkurā laikā.

Rezervācijas maksu atmaksā

 • 100% apmērā – atceļot ne mazāk kā 2 nedēļas pirms rezervācijas sākuma;
 • 50% apmērā – atceļot ne mazāk kā 1 nedēļu pirms rezervācijas sākuma;

Atceļot rezervāciju mazāk kā 1 nedēļu pirms noteiktā datuma, maksa netiek atgriezta. Maksa netiek atgriezta arī neierašanās gadījumā.

Ja neparedzamu apstākļu dēļ, pacientu nav iespējams pieņemt paredzētajā datumā rezervācijas maksa tiek atgriezta pilnā apmērā, bez laika ierobežojuma. Šādās situācijās tiek darīts viss iespējamais, lai pacientam palīdzētu atrast citu laiku procedūrai.

3. Maksājumi

Maksa par rezervāciju jāveic 10 eiro apmērā, kas ir daļa no gala summas, kas norādīta kā maksa par pakalpojumu jau pēc 10 eiro atlaides, kas piemērota par rezervācijas veikšanu tiešsaistē.

Maksājumu iespējams veikt ar maksājumu karti rezervācijas laikā mājas lapā.

Rezervācijas maksas atgriešana, gadījumā, ja rezervacija tiek atcelta saskaņā ar punktu 2, var aizņemt līdz pat 30 dienām, taču vairums maksājumu nepārsniegs 10 darba dienas no rezervācijas atcelšanas brīža.

Mūsu mājas lapa izmanto digitālās drošības sertifikātu SSL (Secure Socket Layer), kas nodrošina lietotāja datu drošību un konfidencialitāti.

Uzmanību: Ja maksājuma laikā rodas tehniskas problēmas un lietotājam netiek piedāvāta iespējam maksāt ar karti, lūgums rezervācijai izmantot citu e-pastu vai mēģināt veikt rezervāciju no citas ierīces.

4. Privātuma politika un sīkdatnes

SIA “Dental Art” ir veikusi visus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu personas datu drošību un nepieļautu to nepamatotu nokļūšanu trešo personu rīcībā.

 • SIA “Dental Art” zobārstniecības klīnikas un/vai interneta vietnes  www.dentalart.lv apmeklēšanas laikā SIA “Dental Art” var saņemt informāciju, kas satur personas datus:
  1.1. iegūstot personas datus tiešā veidā (piemēram, vārds un uzvārds, personas kods, tālruņa numurs un e-pasta adrese)  ārstniecības procesa nodrošināšanai un ārtstniecības pakalpojuma kvalitātes kontrolei.
  1.2. par interneta vietnes www.dentalart.lv apmeklējumu informācija tiek iegūta arī netiešā veidā, piemēram: izmantojot sīkdatnes un/vai citus tehniskus līdzekļus. Šīs darbības mērķis ir uzraudzīt un nodrošināt labāku www.dentalart.lv izmantošanu un attīstību.
 • Personas datus SIA “Dental Art” apstrādā, ievērojot Fizisko personu datu aizsardzības likuma noteiktās prasības un citus Latvijas Republikas tiesību aktus, kas reglamentē personas datu apstrādi un aizsardzību. Apstrādājot un glabājot personas datus, SIA “Dental Art” izmanto organizatoriskus un tehniskus līdzekļus, kas nodrošina personas datu aizsardzību no nejaušas vai nelikumīgas atklāšanas, kā arī no jebkādas citas nelikumīgas apstrādes.
 • Izmantojot zobārstniecības klīnikas “Dental Art” pakalpojumus, Klients/Pacients piekrīt un atļauj SIA “Dental Art” reģistrēt, ievadīt, glabāt, sistematizēt, izmantot un jebkādā citā veidā apstrādāt personas datus, kurus Klients sniedz SIA “Dental Art”, tādā apjomā, kādā tas ir nepieciešams, un šādiem mērķiem:
  3.1 datu apstrāde ir nepieciešama ārstniecības procesa nodrošināšanai;
  3.2 dati ir nepieciešami Klienta/Pacienta identificēšanai un uzskaitei;
  3.3 dati ir nepieciešami saziņai un informēšanai (epasta un/ vai īsziņas sūtīšanai);
  3.4 dati ir nepieciešami citu saistību izpildes nodrošināšanai, kas izriet darījuma – ārstniecības procesa un tā nodrošināšanas.
 • SIA “Dental Art” nodrošina Klientu/Pacientu personas datu aizsardzību un drošību, to neizplatīšanu trešajām personām atbilstoši tam, kā to nosaka Fizisko personu datu aizsardzības likuma noteiktās prasības un citi Latvijas Republikas tiesību akti, kas reglamentē personas datu apstrādi un aizsardzību, tai skaitā arī ārstniecības iestādei saistošie LR normatīvie akti.
 • Klientam/Pacientam ir tiesības pieprasīt, lai viņa personas datus papildina vai labo, kā arī pārtrauc to apstrādi vai iznīcina tos, ja personas dati ir nepilnīgi, novecojuši, nepatiesi, vai arī tie vairs nav nepieciešami vākšanas mērķiem. Klients/Pacients jebkurā brīdī var pieprasīt savu datu dzēšanu. SIA “Dental Art” apņemas izpildīt šo Klienta prasību tādā apjomā, kamēr tā nav pretrunā ar ārstniecības iestādes darbību regulējošiem LR normatīvajiem aktiem.
 • Klientam/Pacientam, iesniedzot rakstiskā veidā pamatotu pieprasījumu, ir tiesības saņemt šādu informāciju par to, kādi Klienta/Pacienta personas dati SIA “Dental Art” rīcībā.
 • Klientu/Pacientu personas dati tiks glabāti ne ilgāk par termiņu, ko nosaka normatīvo aktu prasības.

Google, viens no mūsu trešo personu reklāmdevējiem, var pievienot sīkfailus, lai radītu attiecīgās reklāmas, balstoties uz jūsu vēlmēm un jūsu apmeklējumu mūsu mājas lapā un citās vietnēs internetā. Jūs varat izvēlēties atteikties no Google sīkdatņu izmantošanu, apmeklējot Google reklāmas un satura tīkla privātuma politiku.

Tas pats ir attiecināms arī uz Facebook. Facebook var pievienot sīkfailus, lai rādītu attiecīgās reklāmas, balstoties uz jūsu vēlmēm un jūsu apmeklējumu mūsu mājas lapā un citās vietnēs internetā. Jūs varat uzzināt vairāk par Facebook pielietotajām tehnoloģijām vai aizliegt Facebook izmantot sīkfailus sadaļā Konfidencialitāte.

Mūsu jaunumu lapa vienmēr iekļaus saiti, lai atteiktos no jaunumu saņemšanas. Līdzko jūs būsiet attiecies no jaunumu saņemšanas jūsu e-pasts tiks dzēsts no mūsu e-pastu saraksta, kas tiek lietots jaunumu saņemšanai.

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

  VAI
  REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

  Pieteikt vizīti

   JŪLIJA CIPĻAKOVA

   Julija ir mūsu zobu higiēniste.

   Pieteikt vizīti

    PIETEIKT VIZĪTI

    Jogita Habeka

    Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

    Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

    Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
    Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

    Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

    PIETEIKT VIZĪTI

     PIETEIKT VIZĪTI

      PIETEIKT VIZĪTI

      Abdulkarims Alkadi

      Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

      Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

      ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС