Zobārstniecības pelēkie kardināli – zobu tehniķi!

Jūs guļat zobārsta krēslā un, iespējams, jums mazliet reibst galva – noņemt žokļa nospiedumu nav tā pati patīkamākā lieta pasaulē. Tomēr pārsvarā tieši tā sākas ceļš uz funkcionālās vai estētiskās protezēs izgatavošanu. Bet vai Jūs zināt, kas notiek pēc tam, kad nospiedums ir gatavs?

Zobārstniecība daudziem asociējas tikai ar zobārsta kabinetu, taču ir virkne procesu, kam nepieciešams darbs laboratorijās, jo tieši tur ņemtie žokļa nospiedumu paraugi pārvēršas par zobu kronīšiem, venīriem un citām noņemamām/nenoņemamām risinājumiem, kas palīdz atgriezt vai uzlabot jūsu smaidu.

Nav daudz zobārstniecību, kam ir sava laboratorija – klīnikai Dental Art tāda ir – Dental Tech – moderna laboratorija, kur diendienā ārsti ļoti cieši sadarbojas ar zobu tehniķiem. Kāpēc ir ļoti svarīgi, lai šāda sadarbība būtu?

 • darba izpildes ātrums – tā kā laboratorija ir blakus, netiek lieki tērēts laiks nospiedumu un kronīšu sūtīšanai uz laboratoriju un atpakaļ – viss darbs notiek vienuviet;
 • uzlabota komunikācija – ārsts jebkurā laikā var doties uz laboratoriju un sarunāties ar zobu tehniķi, lai, ja nepieciešams, izskaidrotu līdz pēdējam sīkumam dažus sarežģītus gadījumus un nianses;
 • divkārša pārbaude – montāžas laikā zobu tehniķis var dodieties uz zobārsta kabinetu un pārliecināties, ka zobu kronītis, venīrs vai protēze ir izgatavoti precīzi tā kā nepieciešams, vai arī konstatēt, kādi labojumi nepieciešami, lai pacients tos nejustu kā svešķermeni savā mutē.

Neskatoties uz to, ka vārds “tehniķis” lielākoties saistās ar tehnoloģijām, darba galdiem un citu līdzīgu aprīkojumu, zobu tehniķiem ir jābūt īstiem māksliniekiem.

Pārsvarā zobu protēžu izgatavošana notiek šādā secībā:

 1. solis. Ģipša modeļa izveide, pamatojoties uz pacienta zobu nospiedumiem. Lai saņemtu visprecīzāko rezultātu, ģipša modelis tiek skenēts, izmantojot īpašu programmatūru, tāpēc zobu tehniķi var lepoties ar darba precizitāti līdz pat mikronam;
 2. solis. Tālāk speciālā datorprogrammā notiek precīza kronīša vai tilta modelēšana virtuālajā telpā un iegūtais rezultāts automātiski tiek nosūtīts frēzēšanas iekārtai. Tas viss notiek, izmantojot CAD/CAM – augstākās precizitātes datorprojektēšanas un ražošanas tehnoloģiju;
 3. solis. Keramikas un pārklājuma apstrāde un uzklāšana. Šajā brīdī talkā tiek ņemtas otas un krāsas, darbs tiek veikts manuāli un ļoti rūpīgi.

Kopumā viena zobu kronīša izgatavošana ilgst 5 līdz 10 dienas.

Runājot par noņemamām protēzēm, atbilstoši pacienta individuālajām vēlmēm ir iespējams:

– protēzei atlasīt hipoalerģisku materiālu;

– izvēlēties zobu krāsu, kas neatšķirsies no pārējo zobu dabiskā toņa;

– imitēt smaganas, lai novērstu anatomiskos nelīdzenumus vai izbīdījumus, kā arī tās izgatavot precīzi pacienta smaganu krāsā:

Tādējādi sasniegtais rezultāts ir tāds, ka jūsu zobārsts ir vienīgais, kurš zinās, ka nēsājat protēzes. Un vēl arī zobu tehniķis. Parasti zobu tehniķi pieticīgi paliek ēnā, lai gan viņu darbs ir vismaz puse no protezēšanas procesa panākumiem.

Bet vai jūs zināt kā izskatās jūsu zobu tehniķis?

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

  VAI
  REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

  Pieteikt vizīti

   JŪLIJA CIPĻAKOVA

   Julija ir mūsu zobu higiēniste.

   Pieteikt vizīti

    PIETEIKT VIZĪTI

    Jogita Habeka

    Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

    Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

    Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
    Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

    Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

    PIETEIKT VIZĪTI

     PIETEIKT VIZĪTI

      PIETEIKT VIZĪTI

      Abdulkarims Alkadi

      Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

      Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

      ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС