night guard for grinding

Jebkuram cilvēkam, kuram nācies saskarties ar dažādu stomatoloģisko problēmu risināšanu, ir būtiski saglabāt sasniegto rezultātu. Apskatīsim, kas var traucēt sasniegtā rezultāta saglabāšanai?

Kas var sabojāt zobus?

Dažas nekontrolētas fiziskas iedarbības var sabojāt jaunos un skaistos zobu kronīšus. Viens no šīs iedarbības cēloņiem – bruksisms – zobu griešana, kas rodas žokļa muskuļu nekontrolētas un spēcīgas saspiešanas rezultātā. Visbiežāk šis stāvoklis rodas, kad cilvēks guļ un nevar sevi kontrolēt. Turklāt spēks, ar kādu žokļa muskuļi saspiežas, parasti ir krietni lielāks par to, kas rodas, piemēram, ēdot cietu pārtiku.

Tā rezultātā paaugstinās ne tikai veselo zobu, bet arī restaurēto zobu bojājumu risks – emaljas nodilums, lūzumu un plaisu rašanās, kā arī protēžu un venīru bojājumi, kas var izpausties kā salūšana vai nokrišana no zoba virsmas. Lai izvairītos no minētajām problēmām, ir ieteicams izmantot speciālas aizsargierīces, kas noturēs sakodiena slodzi un spiedienu, neļaujot rasties zobu bojājumiem.

night-guard-for-grinding

Drošībā

Kape – tā ir speciāla stomatoloģiska konstrukcija, kas domāta zobu kronīšu aizsardzībai (gan parasto, gan uz implantiem esošo) no dažādām fiziskām iedarbībām.

Kapes priekšrocības:

 • pasargā emalju no nodiluma,
 • novērš zobu lūzumus un sabrukšanu,
 • mazina slodzi uz žokļa locītavu spazmu gadījumā,
 • profilaktiski novērš zobu kustīgumu,
 • mazina žokļa muskuļu sāpes,
 • pasargā stomatoloģiskās zobu konstrukcijas no bojājumiem un salūšanas.

Galvenais šīs ierīces uzdevums – pasargāt žokļa locītavas no lielas slodzes un zobus vai protēzes – no spiediena un nodiluma. Tā neļauj zobiem cieši sakļauties brīdī, kad notiek nekontrolēta sejas un žokļa muskulatūras spazma.

Kape ir caurspīdīga un izņemama, speciālas formas uz zobiem uzvelkama plāksnīte, kas izgatavota no hipoalerģiska un izturīga biopolimēra materiāla. Kapi ieteicams izgatavot individuāli, ņemot vērā zobu nospiedumu, lai kape pilnībā atbilstu pacienta anatomiskajām īpašībām. Šādā gadījumā konstrukcija neradīs nepatīkamas sajūtas tās nēsāšanas laikā un netraucēs miega laikā.

Standarta universālās kapes, ko pārdod aptiekās, nav apveltītas ar šādām īpašībām. To izmantošanas laikā spiediena spēks uz žokli tiek sadalīts nepareizi, tādējādi nenodrošinot zobu un zobu kronīšu pietiekamu aizsardzību. Atšķirībā no breketēm, kapi ir viegli uzvilkt un noņemt – to var darīt patstāvīgi pēc nepieciešamības.

Kape ir nepieciešama arī cilvēkiem, kuri ir veikuši ortodontisko ārstēšanos. Pēc brekešu nēsāšanas pārtraukšanas rezultāts ir jānostiprina. Lai sakodiens neatgrieztos sākotnējā stāvoklī, nepieciešama “atbalsta terapija” – nakts ortodontiskās kapes jeb reteinera lietošana. Tieši šī kape palīdzēs saglabāt sakodienu labā stāvoklī.

Pēc brekešu nēsāšanas pārtraukšanas kape būs jālieto pēc iespējas biežāk, piemēram, vairākus mēnešus miega laikā. Ja nevēlaties, lai Jūsu pūles ceļā uz ideālo smaidu būtu veltīgas, ņemiet vērā zobārsta ieteikumu un valkājiet ortodontisko nakts kapi visa norādītā perioda laikā.

Kapes nepieciešamas:

 • pacientiem ar bruksismu,
 • pacientiem ar protēzēm un kronīšiem,
 • cilvēkiem pēc brekešu noņemšanas,
 • sportistiem, kuru aktivitātes ir saistītas ar potenciālu risku gūt žokļa traumas,
 • cilvēkiem ar sasprindzinātu žokļa locītavu.

Ja Jums ir zobu griešanas problēmas nakts laikā, un ir uzlikti vai plānojat uzlikt zobu kronīšus, lūdzu, konsultējieties ar ārstu par nakts kapes izmantošanu. Tā palīdzēs pasargāt zobus un to ārstēšanā ieguldīto laiku un naudu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

  VAI
  REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

  Pieteikt vizīti

   JŪLIJA CIPĻAKOVA

   Julija ir mūsu zobu higiēniste.

   Pieteikt vizīti

    PIETEIKT VIZĪTI

    Jogita Habeka

    Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

    Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

    Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
    Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

    Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

    PIETEIKT VIZĪTI

     PIETEIKT VIZĪTI

      PIETEIKT VIZĪTI

      Abdulkarims Alkadi

      Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

      Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

      ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС