panoramas rentgens dental art

No X stariem vairs nav jābaidās – mūsdienu rentgeni ir fantastiski ātri un rada mikroskopisku apstarojumu. Bez tā pat vislabākais zobārsts apskates laikā redz tikai 50% no zoba – pārējos 50% sedz smaganas un kauls.

panoramas rentgens dental art

Zobu rentgenogramma nepieciešama:

 • kariesa diagnostikā un ārstēšanā;
 • zobu sakņu kanālu ārstēšanā;
 • zobu ķirurģijā;zobu protezēšanā un implantācijā;
 • ortodontiskajā ārstēšanā.

Tā ir tikai daļa no stomatoloģiskām procedūrām, ko nav iespējams kvalitatīvi veikt bez laba rentgenuzņēmuma. Piemēram, neviena cita diagnostikas metode neļauj uzzināt, vai žokļa kaula stāvoklis ir pietiekami labs, lai tajā uzreiz ievietotu implantu, vai arī tāds, kas prasa papildu sagatavošanos.

Gadījumos, kad problēma ir skārusi tikai vienu zobu, ārsts nozīmē tā saucamo mazo rentgenu, kas uzņem atsevišķu zobu attēlu. Savukārt fundamentālāku procedūru gadījumā tiek veikts panorāmas rentgens, kas ļauj iegūt visa žokļa attēlu. Tajā var ieraudzīt, kāds ir zobu savstarpējais novietojums, novērtēt kaulu stāvokli, kā arī noskaidrot iepriekšējo stomatoloģisko procedūru rezultātu, un, ja nepieciešams, to arī izlabot.

Klīnikā “Dental Art” pacientu labā strādā mazais Kodak CS 2200 rentgenaparāts un panorāmas rentgenuzņēmumu iekārta Carestream 8100. Attēls tiek iegūts uzreiz pēc procedūras. Tas ir ērti glabājams un pieejams faila veidā, kā arī izmantojams specializētās datormodelēšanas programmās. Rentgens ļauj rūpīgi izplānot implantēšanas un citu operāciju rezultātu.

Kodak CS 2200 rentgenaparāts ir ražots ASV, Carestream 8100 – Francijā. Abi rentgenogrāfi ne tikai atbilst stingrajiem medicīnas iekārtu normatīviem, bet arī izmanto jaunākās rentgenattēlu uzņemšanas tehnoloģijas.

Ārstiem tās spēj nodrošināt visaugstākās izšķirtspējas attēlus, kas nepieciešami maksimāli precīzam darbam. Pacientiem tas garantē minimālu apstarošanas iedarbību. Piemēram, lai uzņemtu pilnu zobu panorāmu, rentgenaparātam ir vajadzīgas nieka 10 sekundes. Apstarojuma deva, ko saņem pacients šādas procedūras laikā, ir līdzīga tai, ko cilvēks uzņem, pavadot aptuveni divas stundas pie datora monitora vai televizora. Savukārt, pavadot trīs stundas lidmašīnā, cilvēks saņem aptuveni 40 reizes lielāku apstarojuma devu.

Zobu rentgenuzņēmumus ir atļauts veikt pat topošajām māmiņām no 20 grūtniecības nedēļas. Mūsdienu rentgenapskates ir tik saudzīgas, ka no tām noteikti nav jābaidās un jāizmanto tās visefektīvākajai savu zobu veselības atjaunošanai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

  VAI
  REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

  Pieteikt vizīti

   JŪLIJA CIPĻAKOVA

   Julija ir mūsu zobu higiēniste.

   Pieteikt vizīti

    PIETEIKT VIZĪTI

    Jogita Habeka

    Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

    Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

    Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
    Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

    Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

    PIETEIKT VIZĪTI

     PIETEIKT VIZĪTI

      PIETEIKT VIZĪTI

      Abdulkarims Alkadi

      Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

      Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

      ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС