Pareizam zobu sakodienam ir ļoti svarīga nozīme, lai saglabātu labu zobu veselību un nodrošinātu zobu estētisko pievilcību – skaistu smaidu. Tajos gadījumos, kad pacients pats apzinās vai arī apskatē pie zobārsta tiek konstatēts, ka pacientam ir nepareizi izvietojušies zobi mutes dobumā, laicīgi jāuzsāk ārstēšana, lai novērstu problēmas un nodrošinātu pacientam komfortablu ikdienas komunicēšanu ar līdzcilvēkiem.
Var būt vairāki iemesli, kādēļ rodas sakodiena problēmas. Visbiežāk nepareizs zobu izvietojums ir saistīts ar fizioloģiskām īpatnībām, kas rodas zobu augšanas un žokļa formēšanās procesā, taču problēmas var radīt arī gūtās zobu traumas. Izvērtējot pastāvošo sakodiena problēmu un cēloni, ārstēšana var noritēt vai nu pie ortodontijas speciālista vai zobārsta. Piemēram, ja pacientam ir fizioloģiski nepareiza žokļu attiecība, kā rezultātā augšžokļa vai apakšžokļa zobu rinda ir izvirzīta uz priekšu un veidojas nepareizs sakodiens, nepieciešama ortodontiskā ārstēšana ar ortodontiskajām platēm (bērniem līdz 14 gadu vecumam) vai zobu breketēm. Ortodontiskā ārstēšana nepieciešama arī gadījumos, kad zobi ir nepareizi izvietojušies zobu rindā – sasvērušies uz dažādām pusēm. Ārstēšanas rezultātā ar ortodontisko platīšu vai brekešu palīdzību tiek veikta sakodiena korekcija, nodrošinot pacientam fizioloģiski pareizu zobu sakodienu. Pēc tam pacientam kādu laiku jānēsā speciāla fiksējošā konstrukcija, kas neļauj atkārtoti veidoties nepareizam sakodienam.
Gadījumos, kad zobi nepareizi izvietojušies to augšanas īpatnību dēļ, jāveic ārstēšana pie zobārsta. Piemēram, šķiļoties gudrības zobiem, tie bieži vien aug nepareizi, jo žoklī tiem nepietiek vietas, kā rezultātā augošie gudrības zobi var izdarīt spiedienu uz blakus esošajiem zobiem un izraisīt sakodiena problēmas. Šādā gadījumā nepieciešama gudrības zobu ekstrakcija (izņemšana). Vislabākā iespēja noskaidrot zobu sakodiena stāvokli ir panorāmas rentgena jeb ortopantomogrammas veikšana. Zobārsts vai ortodonts varēs izvērtēt sakodiena problēmas un uzsākt nepieciešamo ārstēšanu.