Pareizam zobu sakodienam ir ļoti svarīga nozīme, lai saglabātu labu zobu veselību un nodrošinātu zobu estētisko pievilcību – skaistu smaidu. Tajos gadījumos, kad pacients pats apzinās vai arī apskatē pie zobārsta tiek konstatēts, ka pacientam ir nepareizi izvietojušies zobi mutes dobumā, laicīgi jāuzsāk ārstēšana, lai novērstu problēmas un nodrošinātu pacientam komfortablu ikdienas komunicēšanu ar līdzcilvēkiem.

Var būt vairāki iemesli, kādēļ rodas sakodiena problēmas. Visbiežāk nepareizs zobu izvietojums ir saistīts ar fizioloģiskām īpatnībām, kas rodas zobu augšanas un žokļa formēšanās procesā, taču problēmas var radīt arī gūtās zobu traumas. Izvērtējot pastāvošo sakodiena problēmu un cēloni, ārstēšana var noritēt vai nu pie ortodontijas speciālista vai zobārsta. Piemēram, ja pacientam ir fizioloģiski nepareiza žokļu attiecība, kā rezultātā augšžokļa vai apakšžokļa zobu rinda ir izvirzīta uz priekšu un veidojas nepareizs sakodiens, nepieciešama ortodontiskā ārstēšana ar ortodontiskajām platēm (bērniem līdz 14 gadu vecumam) vai zobu breketēm. Ortodontiskā ārstēšana nepieciešama arī gadījumos, kad zobi ir nepareizi izvietojušies zobu rindā – sasvērušies uz dažādām pusēm. Ārstēšanas rezultātā ar ortodontisko platīšu vai brekešu palīdzību tiek veikta sakodiena korekcija, nodrošinot pacientam fizioloģiski pareizu zobu sakodienu. Pēc tam pacientam kādu laiku jānēsā speciāla fiksējošā konstrukcija, kas neļauj atkārtoti veidoties nepareizam sakodienam.

Gadījumos, kad zobi nepareizi izvietojušies to augšanas īpatnību dēļ, jāveic ārstēšana pie zobārsta. Piemēram, šķiļoties gudrības zobiem, tie bieži vien aug nepareizi, jo žoklī tiem nepietiek vietas, kā rezultātā augošie gudrības zobi var izdarīt spiedienu uz blakus esošajiem zobiem un izraisīt sakodiena problēmas. Šādā gadījumā nepieciešama gudrības zobu ekstrakcija (izņemšana). Vislabākā iespēja noskaidrot zobu sakodiena stāvokli ir panorāmas rentgena jeb ortopantomogrammas veikšana. Zobārsts vai ortodonts varēs izvērtēt sakodiena problēmas un uzsākt nepieciešamo ārstēšanu.

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

    VAI
    REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

    Pieteikt vizīti

      JŪLIJA CIPĻAKOVA

      Julija ir mūsu zobu higiēniste.

      Pieteikt vizīti

        PIETEIKT VIZĪTI

        Jogita Habeka

        Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

        Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

        Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
        Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

        Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

        PIETEIKT VIZĪTI

          PIETEIKT VIZĪTI

            PIETEIKT VIZĪTI

            Abdulkarims Alkadi

            Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

            Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

            Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

            ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС