shutterstock 131405030

Mūsdienu tehnoloģijas ļauj novērst nepareiza sakodiena un sašķiebtu zobu problēmu. Taču būtiski ir atcerēties, ka arī pēc brekešu nēsāšanas ārstēšanās vēl nav galā un rezultātu nostiprināšanai ir nepieciešams izmantot speciālus fiksatorus – reteinerus.

Kas ir reteineris?
Reteineris ir ortodontiska konstrukcija, kas ļauj nostiprināt rezultātu pēc tam, kad veikta nepareiza zobu sakodiena un sašķiebtu zobu ārstēšana (piemēram, nēsājot breketes). Reteinerus ir jālieto gan katru nakti, gan dienas laikā. Ja netiek ievērotas ārsta rekomendācijas, tad zobi var atgriezties savā iepriekšējā stāvoklī un līdz ar to viss iepriekšējais nebūt ne lētais ārstēšanās process būs gājis zudumā.

Cik ilgi jānēsā reteineris?
Tas ir atkarīgs no sākotnējā zobu stāvokļa vēl pirms ārstēšanas procesa uzsākšanas. Jūsu ortodonts sniegs precīzākas, individuālas rekomendācijas. Parasti reteineri iesaka nēsāt vismaz vienu gadu pēc ārstēšanas. Režīma neievērošana var veicināt zobu stāvokļa pārmaiņas, tādēļ vienīgais veids, kā saglabāt zobu rindas vienmērīgumu – nēsāt reteineri katru dienu vismaz daļu no diennakts laika.

Kādas neertības var sagādāt reteineris?
Uzsākot lietot reteineri, konstrukcija sākotnēji var izraisīt paaugstinātu siekalu izdalīšanos un ietekmēt runu – tā ir normāla parādība, kas izzudīs dažu dienu laikā.

Vai ir atļauts noņemt reteineri?
Pastāv divi reteineru veidi: neizņemamie un izņemamie. Izņemamo fiksatoru ir atļauts noņemt. Tomēr, ja jūsu ārsts ir ieteicis nēsāt reteineri visu dienu, tad noņemt to ir ieteicams tikai tad, ja tas nepieciešams, piemēram, reteinera notīrīšanai vai pirms sporta nodarbībām. Noņemot fiksatoru, tas jāglabā aizsargkastē.

Ko darīt, ja es nodarbojos ar kontakta sporta veidiem?
Šajā gadījumā var izmantot aizsargkapi, kas pasargās zobus no bojājumiem. Tas īpaši ir nepieciešams tad, ja jūs aizraujaties ar kontakta sporta veidiem, skeitbordu, jāšanas sportu un peldēšanu.

Vai ir jāmaina ēšanas paradumi?
Nēsājot reteineri, speciāli mainīt savus ierastos ēšanas paradumus nav nepieciešams, tomēr ir ieteicami atsevišķi ierobežojumi. Piemēram, ir ieteicams izvairīties no saldām uzkodām un dzērieniem ārpus ēdienreizēm un pirms gulētiešanas – tas palīdzēs saglabāt labu veselību ne tikai jūsu zobiem, bet arī figūrai un organisma kopumā. Tāpat ir ieteicams atteikties no lipīgu īrisu, cietu konfekšu un košļājamās gumijas ar cukuru lietošanas uzturā – tas var veicināt zobu un reteinera bojājumus.

Kā jātīra zobi?
Nēsājot reteineri, rūpīgi ir jāievēro mutes dobuma higiēna. Ja jūs nēsājat izņemamo fiksatoru, pirms zobu tīrīšanas tas ir jāizņem. Zobi jātīra ne mazāk kā divas minūtes, izmantojot fluoru saturošas zobu pastas. Uzmanīgi iztīriet reteineri ar zobu birsti un izskalojiet ar vēsu ūdeni. Pilnvērtīgai mutes dobuma higiēnai izmantojiet zobu diegu un alkoholu nesaturošu mutes skalojamo līdzekli. Neēdiet un nedzeriet 20 minūšu laikā pēc mutes skalojamā līdzekļa lietošanas.

Ja jūs nēsājat neizņemamo reteineri, izmantojiet tā tīrīšanai speciālas interdentālās birstes un zobu diegu (tāpat kā to darījāt brekešu nēsāšanas laikā), lai tādējādi izvairītos no zobu aplikuma, zobakmens un tiem sekojošo zobu problēmu veidošanās. Sīkāku informāciju par mutes dobuma kopšanu jūs varēsiet saņemt pie mūsu ortodonta, daktera Alkadi.

Vai regulāri ir jāapmeklē zobārsts?
Regulāra zobu veselības pārbaude pie zobārsta ir ļoti svarīga gan ārstēšanās laikā, gan pēc tās. Pastāvīgi apmeklējot speciālistu, ir iespējams izvairīties no zobu veselības stāvokļa pasliktināšanās un kļūdām mutes dobuma kopšanā.

Neaizmirstiet paņemt līdzi reteineri katras vizītes laikā, lai ārsts varētu pārbaudīt, vai ortodontiskā konstrukcija ideāli fiksē zobus un vai nav nepieciešama individuāla korekcija.

Ko darīt, ja netika ievērots reteinera nēsāšanas režīms vai reteineris pazudis?
Šajā gadījumā nepieciešams pēc iespējas ātrāk pieteikties vizītei pie ortodonta. Nav jāatliek vizīte pie speciālista, jo reteinera nenēsāšana var izraisīt zobu kustīgumu un tieksmi atgriezties sākotnējā stāvoklī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

  VAI
  REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

  Pieteikt vizīti

   JŪLIJA CIPĻAKOVA

   Julija ir mūsu zobu higiēniste.

   Pieteikt vizīti

    PIETEIKT VIZĪTI

    Jogita Habeka

    Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

    Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

    Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
    Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

    Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

    PIETEIKT VIZĪTI

     PIETEIKT VIZĪTI

      PIETEIKT VIZĪTI

      Abdulkarims Alkadi

      Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

      Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

      ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС