f13323aa58cec5187c62bff6ba604281

Daudziem cilvēkiem zobārsta apmeklējums izraisa stresu, kas turklāt nereti vēl tiek pastiprināts ar bažām par to, ko drīkst un ko nedrīkst darīt pirms zobārstniecības klīnikas apmeklējuma. 

f13323aa58cec5187c62bff6ba604281

Mēs esam sagatavojuši jums vairākus ieteikumus, kas palīdzēs, lai vizīte pie speciālista būtu komfortablāka. Jāpiebilst, ka arī Jūsu ārstējošais ārsts noteikti novērtēs šādu Jūsu sagatavotību!

Padoms Nr.1. Par zobu veselību jārūpējas regulāri

Pienācīgas, pastāvīgas rūpes par zobiem – tas ir zobu un smaganu veselības stūrakmens. Vienreizēja “ģenerālā tīrīšana” dienu pirms zobārsta apmeklējuma nesniegs vēlamo rezultātu. Papildus obligātajai zobu tīrīšanai no rīta un vakarā, izmantojot ārstnieciski-profilaktisko zobu pastu un mutes dobuma skalojamo līdzekli, ir būtiski izmantot zobu birsti pēc jebkuras ēdienreizes.

Tāpat nedrīkst aizmirst arī par papildu līdzekļiem – zobu diegu un zobu irrigatoriem – , kas palīdzēs likvidēt ēdiena daļiņas no zobu starpām un mazinās aplikuma veidošanos uz zobu emaljas. Šādas rūpes palīdzēs uzturēt mutes dobuma veselību labā stāvoklī un būs laba smaganu un zobu problēmu novēršanas profilakse.

Padoms Nr.2. Pirms vizītes pie zobārsta nav ieteicams lietot “līpošus” pārtikas produktus

Daudzi pārtikas produkti (saldumi, ogļhidrātiem bagāta pārtika) veido zobu emaljas aplikumu, tādā veidā apgrūtinot ārstam profilaktisko apskati un precīzas diagnozes noteikšanu. Pirms ārsta apmeklējuma nav ieteicams lietot uzturā “līpošus” pārtikas produktus, tādus kā, piemēram, īrisa konfektes, šokolāde, siers, desa.

Labāk iztikt ar vieglu maltīti, kurā dota priekšroka dārzeņiem un augļiem. Pēc tam jānotīra zobi un mute rūpīgi jāizskalo. Jūsu zobārsts būs pateicīgs par šādu tālredzīgu sagatavošanos vizītei.

Padoms Nr.3. Ieteicams lietot mazāk krāsojošu dzērienu un nesmēķēt

Tēja, kafija, sarkanvīns, gāzētie dzērieni, cigaretes – tie nav labākie zobu emaljas draugi, jo veicina tumša vai dzeltenīga aplikuma veidošanos uz zobiem. Tādēļ ir ieteicams ierobežot to lietošanu vai izmantot balinošos mutes dobuma skalošanas līdzekļus, kas palīdzēs novērst “krāsaino” aplikumu.

Taču tai pašā laikā viena kafijas vai tējas tase pirms zobārsta apmeklējuma ir pilnībā pieļaujama, it īpaši, ja uz klīniku esat atnācis jau laicīgi un kādu laiku ir jāgaida, lai tiku pie daktera. Jebkurā gadījumā – pirms apskates sākuma ārsts piedāvās izskalot muti ar speciālu šķidrumu.

Padoms Nr.4. Pēc iespējas izvairīties no “aromātiskas” pārtikas

Pirms zobārsta apmeklējuma nav ieteicams lietot uzturā ēdienus, kuru sastāvā ir sīpoli vai ķiploki, gaļa, siers. Tāpat nedrīkst lietot alkoholu, tajā skaitā alu. Šo produktu sastāvā ir vielas, kas izraisa raksturīgu aromātu, un šis aromāts kādu laiku saglabājas arī pēc zobu tīrīšanas un mutes dobuma skalošanas.

Padoms Nr.5. Ja jums ir slikta pašsajūta, pārceliet vizīti

Infekcijas un vīrusu slimības (ARS, gripa, angīna, herpess, elpceļu saslimšanas, iesnas) nav labākie sabiedrotie zobu ārstēšanas laikā, jo šīs saslimšanas paaugstina iekaisuma veidošanās risku un var veicināt sarežģījumu rašanos. Ja jūsu problēma nav tāda, kurai nepieciešama nekavējoša ārstēšana (asas sāpes, sabrucis zobs), labāk atlieciet vizīti pie zobārsta līdz brīdim, kad būsiet vesels.

Un, protams, neaizmirstiet, ka precizitāte  tā ir karaļu laipnība. Ja kādu iemeslu dēļ jūs nevarat ierasties norunātajā laikā, piezvaniet uz klīniku un pārceliet vizīti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

  VAI
  REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

  Pieteikt vizīti

   JŪLIJA CIPĻAKOVA

   Julija ir mūsu zobu higiēniste.

   Pieteikt vizīti

    PIETEIKT VIZĪTI

    Jogita Habeka

    Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

    Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

    Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
    Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

    Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

    PIETEIKT VIZĪTI

     PIETEIKT VIZĪTI

      PIETEIKT VIZĪTI

      Abdulkarims Alkadi

      Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

      Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

      ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС