Zobu protezēšana ļauj kvalitatīvi restaurēt dažādu iemeslu dēļ zaudētus dabīgos zobus, atjaunojot to funkcionalitāti un estētiskās īpašības. Zobu protezēšanā tiek izmantotas gan izņemamās zobu protēzes (zobu plates), gan neizņemamas konstrukcijas – zobu kroņi un zobu tilti.

Ja pacienta zobs ir nopietni bojāts dažādu zobu defektu dēļ (kariess, erozija, abrāzija, zobu traumas) un tā rezultātā ir palicis mazāk par aptuveni 30% no zoba audu apjoma, bojātā zoba atjaunošanai tiek izmantota zoba saknes inleja. Saknes inleja daļēji tiek iecementēta pacienta zoba saknē, lai izveidotu stabilu pamatu bojātā zoba atjaunošanai ar zoba kroni vai zobu tiltu.

Inleju veidi

Atkarībā no atjaunojamā zoba sakņu skaita, zobārstniecībā tiek pielietotas viendaļīgās inlejas vai dalītās inlejas. Viendaļīgās tiek pielietotas viensakņu zobu atjaunošanai. Savukārt, dalītās inlejas sastāv no divām atsevišķām daļām, un tiek pielietotas vairāksakņu zobu atjaunošanai. Dalītā inleja zoba saknēs tiek ievietota pa daļām, kas pēc tam tiek savstarpēji savienotas, tādējādi izveidojot ļoti precīzu pamatni zobu kroņa vai zobu tilta uzlikšanai.

Lietās inlejas un cirkonija inlejas

Pēc pacienta vēlmēm priekšējo zobu restaurācijai var tikt izgatavotas divu veidu inlejas – lietās inlejas un cirkonija inlejas. Pēc funkcionalitātes abi zobi inleju veidi neatšķiras, taču, jāņem vērā, ka cirkonija inlejas nodrošina labākas zobu estētiskās īpašības. Lietās inlejas tiek izgatavotas no metāla, tādēļ var spīdēt cauri cirkonija zoba kronim un izskatīties estētiski nepievilcīgi. Savukārt, no cirkonija izgatavotās inlejas zem atjaunotā zoba kroņa nav redzamas. Sānu zobu atjaunošanai parasti tiek izmantotas lietās inlejas.

Inleju ievietošanas procedūra:

Pirms zoba atjaunošanas procedūras tiek veikta bojātā zoba kanālu tīrīšana (endodontija), un zobs tiek sapildīts ar gutaperču. Kad iekaisuma procesi zobā ir pilnībā likvidēti, var veikt tālāko zoba restaurāciju.

Procedūras norise:

 • Zobārsts no endodontiski sapildītās zoba saknes izņem daļu pildījuma un ņem atjaunojamā zoba nospiedumu. Izveidotā atvere tiek nosegta ar pagaidu zoba plombu. Zobārsts ar pacientu vienojas par to, vai tiks izgatavota lietā inleja vai cirkonija inleja.
 • Zobu tehniskajā laboratorijā tiek izgatavota pacientam precīzi piemērota zoba saknes inleja. Atkarībā no atjaunojamā zoba sakņu skaita, tiek izgatavota viendaļīgā inleja vai dalītā inleja.
 • Nākamajā pacienta vizītē, zobārsts ievieto inleju atjaunojamā zoba saknē un nostiprina ar pastāvīgo cementu.
 • Kad inleja ir iecementēta zoba saknē, var veikt tālāko zoba kroņa atjaunošanu – uz inlejas tiek nostiprināts zoba kronis vai zobu tilts.

Mākslīgie zobu kroņi ir bojāto zobu atjaunošanas veids. Tas tiek pielietots gadījumos, kad pacienta dabīgie zobi ir nopietni cietuši dažādu zobu defektu dēļ (kariess, erozija, nodilums vai traumas) un tādēļ ir stipri bojāti zoba audi (palicis mazāk par 50% no zoba audu apjoma), kā rezultātā bojāto zobu nevar atjaunot ar zobu plombu.

Pēc pacienta vēlmēm var tikt izgatavoti dažādu veidu zobu kroņi:

 • Lietie zobu kroņi

  Tiek izgatavoti no metāla. Lietajiem zobu kroņiem piemīt metālisks spīdums, tādēļ estētisko īpašību dēļ tos parasti pielieto sānu zobu atjaunošanai.

 • Metālkeramikas zobu kroņi

  No keramikas izgatavoti zobu kroņi, kas stiprinās uz metāliska karkasa.

 • Cirkonija keramikas zobu kroņi

  No keramikas izgatavoti zobu kroņi, kas stiprinās uz cirkonija karkasa. Cirkonija keramikas zobu kroņi ir izturīgi un estētiski piemēroti jebkura zoba atjaunošanai, jo cirkonija karkass pēc krāsas ir saderīgs un nespīd cauri keramiskajam pārklājumam.

 • Cirkonija zobu kroņi

  No cirkonija izgatavoti zobu kroņi, kas estētiski ir identiski pacienta dabīgajiem zobiem. Visizturīgākais zobu kroņu veids, tādēļ cirkonija zobu kroņi ir īpaši piemēroti cilvēkiem ar paaugstinātu traumatisma risku.

 • Keramiskie zobu kroņi

  No presētās keramikas izgatavoti zobu kroņi. Keramikas materiāls ir salīdzinoši mazāk izturīgs, taču estētiski visatbilstošākais dabīgajam zoba izskatam, tādēļ keramiskie zobu kroņi vislabāk ir piemēroti priekšējo zobu atjaunošanai.

Senāk plaši tika pielietoti arī štancētie zobu kroņi – pēc izmēra standartizēti metāliski vai plastmasas zobu kroņi (netiek izgatavoti katram pacientam individuāli), ko novieto uz nedaudz apslīpētas bojātā zoba virsmas. Zobārstniecības tehnoloģiju attīstības gaitā šis zobu kroņu veids ir zaudējis savu popularitāti. Štancētie zobu kroņi ir ļoti neprecīza tehnoloģija. Tie cieši nepieguļ zoba virsmai un tādējādi zem kroņa daļas sakrājas liels mikrobu daudzums, kas rada infekcijas attīstības risku. Štancētie kroņi estētiski izskatās nepievilcīgi, kā arī funkcionāli nav piemēroti kvalitatīvai zoba restaurācijai, jo tie deformē pacienta smaganu, kas rezultātā var izraisīt periodontīta attīstību.

Zobu kroņu uzlikšanas procedūra

Zobu kroņu izgatavošanas un uzlikšanas procedūra noris vairākos zobārsta apmeklējuma seansos.

Procedūras apraksts:

 • Zobārsts noņem pacienta zobu nospiedumu un ar pacientu vienojas par izgatavojamā zoba kroņa veidu.
 • Ar speciāliem zobārstniecības instrumentiem bojātais zobs tiek apslīpēts, lai uz tā sākotnēji varētu uzlikt pagaidu zoba kroni, bet vēlāk – arī pastāvīgo zoba kroni.
 • Zobārsts atkārtoti noņem pacienta zobu nospiedumu un reģistrē sakodienu, lai zobu tehniskajā laboratorijā tiktu izgatavots pastāvīgais zoba kroni.
 • Zobārsts uz vietas izgatavo pagaidu zoba kroni no plastmasas. Tas tiek uzlikts uz noslīpētā zoba virsmas ar pagaidu cementu.
 • Nākamajās vizītēs pacients ierodas pie zobārsta, lai sākotnēji veiktu pastāvīgā zoba kroņa karkasa pielaikošanu, bet vēlāk – visa kroņa pielaikošanu. Kad ir veiktas visas nepieciešamās pielaikošanas un nepieciešamības gadījumā veiktas korekcijas, zobu tehniskajā laboratorijā zoba kroni pārklāj ar glazūru.
 • Noslēdzošajā pacienta vizītē zobārsts noņem pagaidu kroni un ar pastāvīgo cementu uzliek pastāvīgo zoba kroni.

Zobu tilti ir zobu protēžu veids, ko pielieto gadījumos, ja pacientam trūkst viens vai divi (retākos gadījumos – trīs) blakus esoši zobi. Zobu tilts ir protezēšanas konstrukcija, kas fiksējas uz pacienta veselajiem zobiem.

Zobu tiltu uzlikšanas procedūra

Zobu tiltu izgatavošanas un uzlikšanas procedūra ir identiska zobu kroņu uzlikšanas procedūrai. Tā noris vairākos zobārsta apmeklējuma seansos.

Procedūras apraksts:

 • Zobārsts noņem pacienta zobu nospiedumu un ar pacientu vienojas par izgatavojamā zobu tilta veidu.
 • Ar speciāliem zobārstniecības instrumentiem tiek apslīpēti zobu trūkuma vietai blakus esošie zobu, lai uz tiem sākotnēji nostiprinātu pagaidu zobu tiltu, bet vēlāk – arī pastāvīgo zobu tiltu.
 • Zobārsts atkārtoti noņem pacienta zobu nospiedumu un reģistrē sakodienu, lai zobu tehniskajā laboratorijā tiktu izgatavots pastāvīgais zobu tilts.
 • Uz pacienta zobiem ar pagaidu cementu tiek uzlikts pagaidu zobu tilts.
 • Nākamajās pāris vizītēs pacients ierodas pie zobārsta, lai sākotnēji veiktu pastāvīgā zobu tilta karkasa pielaikošanu, bet vēlāk – zobu tilta pielaikošanu. Kad ir veiktas visas nepieciešamās pielaikošanas un nepieciešamības gadījumā veiktas korekcijas, zobu tehniskajā laboratorijā zoba tiltu pārklāj ar speciālu, sacietinošu glazūru.
 • Noslēdzošajā pacienta vizītē zobārsts ar pastāvīgo cementu uzliek izgatavoto zobu tiltu.

Zobu tiltu kopšana

Zobu tiltiem nepieciešama ļoti rūpīga kopšana un higiēna. Tas ļaus izvairīties no iekaisuma attīstības riska zoba saknē zem kroņa daļas. Pacientam jāievēro rūpīga mutes dobuma higiēna un zobu tiltu kopšanai jālieto speciāls zobu diegs, kā arī regulāri jāapmeklē zobu higiēnists.

Jāņem vērā

Atjaunojot zaudētos zobus ar zobu tiltu, tiek pakļauti iedarbībai veselie zobi (lai zobu tiltu nofiksētu, veselos zobus nepieciešams noslīpēt), tādēļ pirms izvēles par labu zobu tiltam, pacientam jāizvērtē iespējamie ieguvumi un zaudējumi no šāda veida zobu restaurācijas. Gadījumā, ja laika gaitā rodas bojājums kādā no noslīpētajiem zobiem, ārstēšanai nepieciešams noņemt visu protezēšanas konstrukciju. Zobu atjaunošana ar zobu implantu prasa lielākus ieguldījumus, taču ir efektīvāks un estētiskāks trūkstošo zobu atjaunošanas veids. Atjaunojot zobus ar zoba implantu, netiek bojāti pacienta veselie zobi.

Izņemamās zobu protēzes (plates) ir ierīces, kas tiek izmantotas zaudēto zobu atjaunošanai. Tās tiek pielietotas gan gadījumos, kad pacients zaudējis tikai dažus paša zobus, gan gadījumos, kad pacienta mutē dabīgie zobi nav saglabājušies. Zobu protezēšana ir vienkāršākais un pieejamākais zaudēto zobu atjaunošanas veids.

Zobu protezēšanas procedūra

Zobu protezēšanas procedūra norit trijās vai četrās zobārsta apmeklējuma reizēs, atkarībā no pacienta zaudēto dabīgo zobu skaita.

Zobu protezēšanas procedūras apraksts:

1. Zobārsts ņem pacienta zobu nospiedumu, kā arī nosaka atbilstošu topošās zobu protēzes toni.

2. Iegūtais nospiedums tiek nosūtīts uz zobu tehnisko laboratoriju. Turpmākā zobu protezēšanas procedūras norise atkarīga no pacienta zaudēto zobu skaita:

 1. Ja zobārsts konstatē, ka sakodienu var noteikt uzreiz, tad zobu tehniskajā laboratorijā tiek izgatavots zobu protēzes vaska modelis.
 2. Ja pacientam paša zobi nav saglabājušies, tad precīza sakodiena noteikšanai zobu tehniskajā laboratorijā vispirms tiek izgatavota vaska sagatave. Šādā gadījumā pacients vēlreiz ierodas vizītē pie zobārsta, lai ar vaska sagataves palīdzību tiktu noteikts precīzs sakodiens. Pēc tam sagatave tiek nosūtīta atpakaļ uz zobu tehnisko laboratoriju, kur tiek izgatavots zobu protēzes vaska modelis ar zobiem

3. Nākamajā zobārsta apmeklējuma reizē pacients ierodas, lai pielaikotu vaska zobu protēzes modeli. Tādā veidā tiek pārbaudīts, vai topošā zobu protēze pacientam būs pilnībā piemērota. Ja vaska modelis pacientam der, tad zobu tehniskajā laboratorijā tiek izgatavota īstā zobu protēze. Nepieciešamības gadījumā tiek veiktas korekcijas.
4. Kad zobu protēze ir gatava, pacients ierodas pie zobārsta, lai saņemtu izgatavoto zobu protēzi.

Izņemamo zobu protēžu kopšana

Lai zobu protēžu, pacienta dabīgo zobu un mutes dobuma higiēna būtu veselīga, nepieciešams ievērot vairākus izņemamo zobu protēžu un mutes dobuma kopšanas nosacījumus:

 1. Uz nakti zobu protēzes jāizņem ārā, lai atpūtinātu mutes dobuma gļotādu, kā arī mazinātu kariesa un aplikuma veidošanās risku. Miega laikā siekalu izdalīšanās ir mazāka, tādēļ siekalas nenodrošina mutes dobuma attīrīšanu no baktērijām.
 2. Zobu protēzes jātīra ar zobu birsti, izņemot tās ārā no mutes. Ir pieejamas arī speciālas zobu birstes un pastas, kas paredzētas zobu protēžu tīrīšanai.
 3. Izņemot zobu protēzi no mutes, nepieciešams rūpīgi notīrīt arī savus zobus. Pat, ja paša zobi nav saglabājušies, ar ultra mīkstu vai ķirurģisko zobu birsti jāiztīra mutes dobums, lai stimulētu asinsriti un notīrītu izveidojušos aplikumu.
 4. Lai nodrošinātu zobu protēzes higiēnu, ieteicams izmantot speciālās šķīstošās tabletes, kas šķīst ūdenī un dezinficē zobu protēzi.

Zobu venīri ir porcelāna plāksnītes, kuras nostiprina uz zobu priekšējās virsmas, lai atjaunotu zobu estētiskās funkcijas. Izmantojot zobu venīrus, iespējams novērst zobu vizuālos defektus un atjaunot zobu estētisko pievilcību, neietekmējot to funkcionalitāti. Zobu venīri var tikt pielietoti gadījumos, kad pacienta zobi laika gaitā zaudējuši dabīgo krāsu (nodzeltējuši vai kļuvuši tumši) vai formu, pārklājušies ar dažāda veida pigmenta plankumiem, kā arī ģenētisko zobu defektu (palielinātas zobu starpas, nevienādas formas zobi) novēršanai.

Zobu venīri ir ļoti plāni (0,2-1 mm). Keramika, no kuras zobu venīri izgatavoti, ir gaismas caurlaidīga, līdzīgi kā zoba emalja, tādēļ ar zobu venīriem restaurēti zobi izskatās pilnībā dabiski un estētiski pievilcīgi.

Zobu venīru pielietošana

Zobu venīru uzlikšana ir zobu restaurācijas procedūra, ar kuras palīdzību iespējams novērst dažāda veida kosmētiskos zobu defektus. Izmantojot zobu venīrus, iespējams koriģēt zobu formu un zobu krāsu atkarībā no zoba defekta un pacienta vēlmēm. Zobu venīrus visbiežāk lieto estētiskajā zonā esošo zobu atjaunošanai (priekšzobiem). Nepieciešamības gadījumā pēc pacienta vēlmēm zobu venīrus var lietot arī sānu zobu restaurācijai.

Pat, ja defekts ir skāris tikai vienu zobu, estētiski labāko rezultātu var panākt, atjaunojot uzreiz vairākus zobus (piemēram, četrus priekšzobus). Šādā veidā iespējams panākt pilnīgu zobu saderību gan pēc krāsas, gan pēc formas, tā veicinot labāku estētisko pievilcību. Ievērojot pienācīgu mutes dobuma higiēnu, zobu venīru vidējais kalpošanas ilgums ir desmit gadi un vairāk.

Zobu restaurācija ar zobu venīriem – procedūra

 • Zobārsts pacientam noņem zobu nospiedumu, kā arī nosaka izgatavojamo zobu venīru toni un formu.
 • Restaurējamie zobi tiek nedaudz apslīpēti. Pēc zobu apslīpēšanas atkārtoti tiek noņemts nospiedums, ko zobārsts nosūta uz zobu tehnisko laboratoriju.
 • Zobārsts no plastmasas izgatavo speciālas pagaidu plāksnītes, ko nostiprina uz apslīpētajiem zobiem kā pagaidu variantu.
 • Zobu tehniskajā laboratorijā tiek izgatavotas plāksnītes no vaska, kuras pacients ierodas pie zobārsta pielaikot. Ja plāksnītes pēc formas pacientam ir pilnībā piemērotas, tad zobu tehniskajā laboratorijā tiek izgatavoti zobu venīri.
 • Nākamajā pacienta vizītē zobārsts ar noturīgo cementu nostiprina zobu venīrus.

Zobārstniecības pelēkie kardināli – zobu tehniķi!

Jūs guļat zobārsta krēslā un, iespējams, jums mazliet reibst galva – noņemt žokļa nospiedumu nav tā pati patīkamākā lieta pasaulē. Tomēr pārsvarā tieši tā sākas ceļš uz funkcionālās vai estētiskās protezēs izgatavošanu. Bet vai Jūs zināt, kas notiek pēc tam, kad nospiedums ir gatavs?

Zobārstniecība daudziem asociējas tikai ar zobārsta kabinetu, taču ir virkne procesu, kam nepieciešams darbs laboratorijās, jo tieši tur ņemtie žokļa nospiedumu paraugi pārvēršas par zobu kronīšiem, venīriem un citām noņemamām/nenoņemamām risinājumiem, kas palīdz atgriezt vai uzlabot jūsu smaidu.

Nav daudz zobārstniecību, kam ir sava laboratorija – klīnikai Dental Art tāda ir – Dental Tech – moderna laboratorija, kur diendienā ārsti ļoti cieši sadarbojas ar zobu tehniķiem. Kāpēc ir ļoti svarīgi, lai šāda sadarbība būtu?

 • darba izpildes ātrums – tā kā laboratorija ir blakus, netiek lieki tērēts laiks nospiedumu un kronīšu sūtīšanai uz laboratoriju un atpakaļ – viss darbs notiek vienuviet;
 • uzlabota komunikācija – ārsts jebkurā laikā var doties uz laboratoriju un sarunāties ar zobu tehniķi, lai, ja nepieciešams, izskaidrotu līdz pēdējam sīkumam dažus sarežģītus gadījumus un nianses;
 • divkārša pārbaude – montāžas laikā zobu tehniķis var dodieties uz zobārsta kabinetu un pārliecināties, ka zobu kronītis, venīrs vai protēze ir izgatavoti precīzi tā kā nepieciešams, vai arī konstatēt, kādi labojumi nepieciešami, lai pacients tos nejustu kā svešķermeni savā mutē.

Neskatoties uz to, ka vārds “tehniķis” lielākoties saistās ar tehnoloģijām, darba galdiem un citu līdzīgu aprīkojumu, zobu tehniķiem ir jābūt īstiem māksliniekiem.

Pārsvarā zobu protēžu izgatavošana notiek šādā secībā:

 1. solis. Ģipša modeļa izveide, pamatojoties uz pacienta zobu nospiedumiem. Lai saņemtu visprecīzāko rezultātu, ģipša modelis tiek skenēts, izmantojot īpašu programmatūru, tāpēc zobu tehniķi var lepoties ar darba precizitāti līdz pat mikronam;
 2. solis. Tālāk speciālā datorprogrammā notiek precīza kronīša vai tilta modelēšana virtuālajā telpā un iegūtais rezultāts automātiski tiek nosūtīts frēzēšanas iekārtai. Tas viss notiek, izmantojot CAD/CAM – augstākās precizitātes datorprojektēšanas un ražošanas tehnoloģiju;
 3. solis. Keramikas un pārklājuma apstrāde un uzklāšana. Šajā brīdī talkā tiek ņemtas otas un krāsas, darbs tiek veikts manuāli un ļoti rūpīgi.

Kopumā viena zobu kronīša izgatavošana ilgst 5 līdz 10 dienas.

Runājot par noņemamām protēzēm, atbilstoši pacienta individuālajām vēlmēm ir iespējams:

– protēzei atlasīt hipoalerģisku materiālu;

– izvēlēties zobu krāsu, kas neatšķirsies no pārējo zobu dabiskā toņa;

– imitēt smaganas, lai novērstu anatomiskos nelīdzenumus vai izbīdījumus, kā arī tās izgatavot precīzi pacienta smaganu krāsā:

Tādējādi sasniegtais rezultāts ir tāds, ka jūsu zobārsts ir vienīgais, kurš zinās, ka nēsājat protēzes. Un vēl arī zobu tehniķis. Parasti zobu tehniķi pieticīgi paliek ēnā, lai gan viņu darbs ir vismaz puse no protezēšanas procesa panākumiem.

Bet vai jūs zināt kā izskatās jūsu zobu tehniķis?

PIETEIKT VIZITI

rezervē vizīti tiešsaistē ar 15 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

Pieteikt vizīti


  Kristīne Zatirka

  Pieteikt vizīti


   Pieteikt vizīti


    JŪLIJA CIPĻAKOVA

    Julija ir mūsu zobu higiēniste.

    Pieteikt vizīti


     Pieteikt vizīti


      REZERVĒT VIZĪTI

      Sergejs Andrijevskis

      Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
      Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

      Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
      Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

      Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

      Pieteikt vizīti


       Pieteikt vizīti


        Abdulkarims Alkadi

        Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

        Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

        Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

        Pieteikt vizīti


         PIETEIKT VIZĪTI


          PIETEIKT VIZĪTI


           Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

           Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
           Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

           Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

           PIETEIKT VIZĪTI

           Jogita Habeka

           Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

           Pieteikt vizīti


            SEMJONS GREDITORS

            Pieteikt vizīti


             PIETEIKT VIZĪTI


              VAI
              REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

              PIETEIKT VIZITI

              rezervē vizīti tiešsaistē ar 15 eiro atlaidi

              PIRKT DĀVANU KARTI

              PIETEIKT VIZITI

              rezervē vizīti tiešsaistē ar 15 eiro atlaidi

              PIRKT DĀVANU KARTI

              PIETEIKT VIZITI

              rezervē vizīti tiešsaistē ar 15 eiro atlaidi

              PIRKT DĀVANU KARTI

              Free ‘Travel Like a True Adventurer’ E-book

              1. Pakalpojuma sniegšanas adrese un kontaktinformācija

              Zobārstniecības klīnika “Dental Art”

              Krišjāņa Barona iela 20, 2.stāvs., LV-1010, Latvija

              Phone: +371 67278933 

              E-pasts: info@dentalart.lv 

              www.dentalart.lv

              2. Rezervācijas

              Pilna mutes dobuma higiēnas rezervāciju iespējams veikt mūsu mājas lapā, tiešsaistē izvēloties kādu no rezervācijai pieejamajiem datumiem un laikiem.

              Rezervācijai pieejamie datumi un laiki ir aktuāli brīdī, kad mājas lapas lietotājs uzsāk aktivitāti mājas lapā un tie atjaunojas ar regularitāti katras 10 minūtes. Tā kā pastāv iespēja, ka mājas lapas lietotāja rezervācijai izvēlētie datumi var tikt vienlaicīgi rezervēti arī izmantojot citus reālā laikā rezervācijām paredzētos kanālus, piemēram, telefonu vai citas tiešsaistes platformas, tad situācijās, kad būs radušies dubultas rezervācijas, klīnikas administrator sazināsies ar lietotāju, lai vienotos par izmaiņām veiktajā rezervācijā. Izmaiņas rezervācijā tiks piedāvātas atkarībā no apstākļiem, un ņemot vērā brīvo laiku pieejamību.

              Uzsākot rezervācijas procesu mājas lapā, lietotājam tiek dots laiks 10 minūtes, lai pabeigtu rezervāciju.

              Rezervācija ir uzskatāma par apstiprinātu, kad lietotājs ir norēķinājies par rezervāciju, izmantojot tiešsaistes maksājumu sistēmu mājas lapā, un rezervāciju sistēmā nav radušies dubultās rezervācijas, augstāk minēto iemeslu dēļ.

              Rezervāciju iespējams atcelt jebkurā laikā.

              Rezervācijas maksu atmaksā

              • 100% apmērā – atceļot ne mazāk kā 2 nedēļas pirms rezervācijas sākuma;
              • 50% apmērā – atceļot ne mazāk kā 1 nedēļu pirms rezervācijas sākuma;

              Atceļot rezervāciju mazāk kā 1 nedēļu pirms noteiktā datuma, maksa netiek atgriezta. Maksa netiek atgriezta arī neierašanās gadījumā.

              Ja neparedzamu apstākļu dēļ, pacientu nav iespējams pieņemt paredzētajā datumā rezervācijas maksa tiek atgriezta pilnā apmērā, bez laika ierobežojuma. Šādās situācijās tiek darīts viss iespējamais, lai pacientam palīdzētu atrast citu laiku procedūrai.

              3. Maksājumi

              Maksa par rezervāciju jāveic 10 eiro apmērā, kas ir daļa no gala summas, kas norādīta kā maksa par pakalpojumu jau pēc 10 eiro atlaides, kas piemērota par rezervācijas veikšanu tiešsaistē.

              Maksājumu iespējams veikt ar maksājumu karti rezervācijas laikā mājas lapā.

              Rezervācijas maksas atgriešana, gadījumā, ja rezervacija tiek atcelta saskaņā ar punktu 2, var aizņemt līdz pat 30 dienām, taču vairums maksājumu nepārsniegs 10 darba dienas no rezervācijas atcelšanas brīža.

              Mūsu mājas lapa izmanto digitālās drošības sertifikātu SSL (Secure Socket Layer), kas nodrošina lietotāja datu drošību un konfidencialitāti.

              Uzmanību: Ja maksājuma laikā rodas tehniskas problēmas un lietotājam netiek piedāvāta iespējam maksāt ar karti, lūgums rezervācijai izmantot citu e-pastu vai mēģināt veikt rezervāciju no citas ierīces.

              4. Privātuma politika un sīkdatnes

              SIA “Dental Art” ir veikusi visus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu personas datu drošību un nepieļautu to nepamatotu nokļūšanu trešo personu rīcībā.

              • SIA “Dental Art” zobārstniecības klīnikas un/vai interneta vietnes  www.dentalart.lv apmeklēšanas laikā SIA “Dental Art” var saņemt informāciju, kas satur personas datus:
               1.1. iegūstot personas datus tiešā veidā (piemēram, vārds un uzvārds, personas kods, tālruņa numurs un e-pasta adrese)  ārstniecības procesa nodrošināšanai un ārtstniecības pakalpojuma kvalitātes kontrolei.
               1.2. par interneta vietnes www.dentalart.lv apmeklējumu informācija tiek iegūta arī netiešā veidā, piemēram: izmantojot sīkdatnes un/vai citus tehniskus līdzekļus. Šīs darbības mērķis ir uzraudzīt un nodrošināt labāku www.dentalart.lv izmantošanu un attīstību.
              • Personas datus SIA “Dental Art” apstrādā, ievērojot Fizisko personu datu aizsardzības likuma noteiktās prasības un citus Latvijas Republikas tiesību aktus, kas reglamentē personas datu apstrādi un aizsardzību. Apstrādājot un glabājot personas datus, SIA “Dental Art” izmanto organizatoriskus un tehniskus līdzekļus, kas nodrošina personas datu aizsardzību no nejaušas vai nelikumīgas atklāšanas, kā arī no jebkādas citas nelikumīgas apstrādes.
              • Izmantojot zobārstniecības klīnikas “Dental Art” pakalpojumus, Klients/Pacients piekrīt un atļauj SIA “Dental Art” reģistrēt, ievadīt, glabāt, sistematizēt, izmantot un jebkādā citā veidā apstrādāt personas datus, kurus Klients sniedz SIA “Dental Art”, tādā apjomā, kādā tas ir nepieciešams, un šādiem mērķiem:
               3.1 datu apstrāde ir nepieciešama ārstniecības procesa nodrošināšanai;
               3.2 dati ir nepieciešami Klienta/Pacienta identificēšanai un uzskaitei;
               3.3 dati ir nepieciešami saziņai un informēšanai (epasta un/ vai īsziņas sūtīšanai);
               3.4 dati ir nepieciešami citu saistību izpildes nodrošināšanai, kas izriet darījuma – ārstniecības procesa un tā nodrošināšanas.
              • SIA “Dental Art” nodrošina Klientu/Pacientu personas datu aizsardzību un drošību, to neizplatīšanu trešajām personām atbilstoši tam, kā to nosaka Fizisko personu datu aizsardzības likuma noteiktās prasības un citi Latvijas Republikas tiesību akti, kas reglamentē personas datu apstrādi un aizsardzību, tai skaitā arī ārstniecības iestādei saistošie LR normatīvie akti.
              • Klientam/Pacientam ir tiesības pieprasīt, lai viņa personas datus papildina vai labo, kā arī pārtrauc to apstrādi vai iznīcina tos, ja personas dati ir nepilnīgi, novecojuši, nepatiesi, vai arī tie vairs nav nepieciešami vākšanas mērķiem. Klients/Pacients jebkurā brīdī var pieprasīt savu datu dzēšanu. SIA “Dental Art” apņemas izpildīt šo Klienta prasību tādā apjomā, kamēr tā nav pretrunā ar ārstniecības iestādes darbību regulējošiem LR normatīvajiem aktiem.
              • Klientam/Pacientam, iesniedzot rakstiskā veidā pamatotu pieprasījumu, ir tiesības saņemt šādu informāciju par to, kādi Klienta/Pacienta personas dati SIA “Dental Art” rīcībā.
              • Klientu/Pacientu personas dati tiks glabāti ne ilgāk par termiņu, ko nosaka normatīvo aktu prasības.

              Google, viens no mūsu trešo personu reklāmdevējiem, var pievienot sīkfailus, lai radītu attiecīgās reklāmas, balstoties uz jūsu vēlmēm un jūsu apmeklējumu mūsu mājas lapā un citās vietnēs internetā. Jūs varat izvēlēties atteikties no Google sīkdatņu izmantošanu, apmeklējot Google reklāmas un satura tīkla privātuma politiku.

              Tas pats ir attiecināms arī uz Facebook. Facebook var pievienot sīkfailus, lai rādītu attiecīgās reklāmas, balstoties uz jūsu vēlmēm un jūsu apmeklējumu mūsu mājas lapā un citās vietnēs internetā. Jūs varat uzzināt vairāk par Facebook pielietotajām tehnoloģijām vai aizliegt Facebook izmantot sīkfailus sadaļā Konfidencialitāte.

              Mūsu jaunumu lapa vienmēr iekļaus saiti, lai atteiktos no jaunumu saņemšanas. Līdzko jūs būsiet attiecies no jaunumu saņemšanas jūsu e-pasts tiks dzēsts no mūsu e-pastu saraksta, kas tiek lietots jaunumu saņemšanai.

              ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС