Ja pacienta zobi laika gaitā zaudējuši dabīgo baltumu un kļuvuši dzeltenīgi vai tumši (piemēram, smēķēšanas vai kafijas iedarbībā), viena no efektīvākajām metodēm zobu estētiskuma uzlabošanai ir zobu balināšana. Tā ir zobārstniecības procedūra, kuras laikā ar speciāla balinošā gela palīdzību tiek sašķelta tumšā zobu pigmentācija, kā rezultātā zobu emaljas tonis kļūst ievērojami gaišāks. Zobu balināšanas procedūru pacients pēc izvēles var veikt mājas apstākļos, izmantojot speciālas balinošās kapes, vai arī zobārsta kabinetā vienas vizītes laikā, kur pacienta zobi tiek balināti, izmantojot zobu fotobalināšanas metodi.

Procedūras norise:

 • Zobārsts veic pacienta smaganu izolāciju, lai gēls nenonāktu saskarē ar smaganām.
 • Uz pacienta zobiem tiek uzklāts balinošais gels un zobi tiek gaismoti ar heliolampu.
 • Atkarībā no zobu emaljas toņa un vēlamā rezultāta (cik stipri pacients vēlas balināt zobus), balinošais gels procedūras laikā tiek uzklāts vairākas reizes.
 • Tā kā zobu fotobalināšanas laikā tiek pakļauts iedarbībai zobu emaljas aizsargslānis (pelīkula), procedūras noslēgumā pacienta zobi tiek apstrādāti ar speciālu preparātu, kas fluorizē zobus un mazina to jūtīgumu.
 • Pēc zobu fotobalināšanas procedūras pacientam vismaz divas nedēļas jālieto zobu pasta un skalojamais līdzeklis jūtīgiem zobiem, lai stiprinātu zobu emaljas aizsargslāni un mazinātu zobu jūtīgumu.

Jāņem vērā

Zobu aplikums un zobakmens veicina nevienmērīgu balinošā līdzekļa iedarbību uz zobu emalju, tādēļ pirms fotobalināšanas procedūras stomatologs Jums var ieteikt veikt zobu higiēnu.

Plombas un zobu kroņi nepakļaujas balināšanai, tādēļ tos gaišākus var padarīt, vienīgi veicot to nomaiņu.
Tā kā zobu balināšana veicina pastiprinātu zobu jūtīgumu, pacientam precīzi jāievēro visi zobārsta norādījumi un pēc procedūras vismaz divas nedēļas jālieto zobu pasta un skalojamais līdzeklis jūtīgiem zobiem. Zobu pastu jūtīgiem zobiem ieteicams lietot arī kādu laiku pirms fotobalināšanas procedūras.

Fotobalināšana netiek veikta bērniem līdz 18 gadu vecumam, grūtniecēm un sievietēm, kas baro ar krūti, kā arī pacientiem ar nopietnām smaganu saslimšanām vai zobu eroziju.

Zobu balināšanas procedūru stomatologi iesaka izmantot ne biežāk kā reizi pusgadā.

Zobu fotobalināšana ir nekaitīga un efektīva zobu balināšanas metode. Procedūras laikā uz pacienta zobiem tiek uzklāts balinošs, ūdeņraža pārskābi saturošs gels, un zobi tiek gaismoti ar heliolampu. Gaismas ietekmē no gela izdalās skābeklis, kas, iesūcoties dentīnā caur emalju, sašķeļ tumšo zobu pigmentāciju bezkrāsainās daļiņās un tādā veidā padara zobu emalju gaišāku.

Salīdzinot ar gēlu, kas tiek lietots mājas apstākļos, zobu fotobalināšanā tiek pielietots gels ar augstāku koncentrācijas pakāpi, tādēļ zobu balināšanu ir iespējams veikt vienas vizītes laikā.

Procedūras ilgums ir no 1-1,5 stundām.

Zobu balināšanu mājas apstākļos pacients veic, izmantojot individuālās zobu balināšanas kapes, kas katram pacientam tiek izgatavotas zobu tehniskajā laboratorijā. Pacienta vizītes laikā zobārsts noņem zobu nospiedumu, kā arī nosaka pacientam piemērotāko balinošā gela veidu (tie atšķiras pēc koncentrācijas).

Balinošās kapes pacientam jālieto dažas stundas dienā vai arī pa nakti, uzklājot gelu uz kapju priekšējās virsmas. Kopumā var veikt līdz 14 mājas balināšanas seansiem.

Ja pacienta zobi ir ļoti jūtīgi, seansus var atkārtot katru otro dienu vai retāk, bet, ja zobu jūtīgums nav izteikts, kapes var lietot katru dienu. Veicot zobu balināšanu, pacientam obligāti jālieto zobu pasta jūtīgiem zobiem, jo balinošais gels var veicināt zobu jūtīgumu.

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

  VAI
  REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

  Pieteikt vizīti

   JŪLIJA CIPĻAKOVA

   Julija ir mūsu zobu higiēniste.

   Pieteikt vizīti

    PIETEIKT VIZĪTI

    Jogita Habeka

    Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

    Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

    Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
    Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

    Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

    PIETEIKT VIZĪTI

     PIETEIKT VIZĪTI

      PIETEIKT VIZĪTI

      Abdulkarims Alkadi

      Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

      Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

      ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС