Prfesionāla zobu balināšana
Ja zobi laika gaitā zaudējuši dabīgo baltumu un kļuvuši dzeltenīgi vai pat tumši (piemēram, smēķēšanas vai kafijas iedarbībā), viena no efektīvākajām metodēm zobu estētiskuma uzlabošanai ir zobu balināšana. Tā ir zobārstniecības procedūra, kuras laikā ar speciāla balinošā gēla palīdzību tiek sašķelta tumšā zobu pigmentācija, kā rezultātā zobu emaljas tonis kļūst ievērojami gaišāks.
PIESAKIES VIZĪTEI PIE HIGIĒNISTA
Piesakies vizītei pie higiēnista, kas ir obligāta pirms zobu balināšanas, lai iegūtu efektīgāko zobu balināšanas rezultātu!
Zobu balināšanas veidi
Ja nolem veikt zobu balināšanu, iepazīsties ar tās veidiem, lai zinātu, kurš Tev būtu piemērotākais. Tomēr atceries konsultēties ar zobārstu par zobu balināšanas veida atbilstību Taviem zobiem.
1. Saudzīgā fotobalināšana
Ja zobu balināšanu apsverat veikt pirmo reizi, ieteicams būtu sākt ar saudzīgo fotobalināšanu, ko primāri izvēlas pacienti ar jutīgiem zobiem. Procedūras rezultātā Jūs iegūsiet ne tikai gaišāku smaidu par vairākiem toņiem, uzlabojot zobu baltumu, bet arī varēsiet novērtēt kā jutāties pašas procedūras laikā.
2. Balināšana ar “Fläsh” sistēmu
Balināšana ar Fläsh sistēmu – tā ir izvēle tiem, kas gatavi sagaidīt “Wow!” efektu gan no apkārtējiem, gan pašam veroties spogulī. Ar vienmērīgāku zilās gaismas iedarbību uz katru no zobiem un intensīvākām balināšanas iespējām, atkarībā no pacienta vēlmēm un zoba emaljas toņa, ar šo balināšanas veidu iespējams iegūt pat par 6-7 toņiem gaišākus zobus!
3. Balināšana mājas apstākļos
Zobu balināšanu mājas apstākļos pacients veic, izmantojot zobu balināšanas kapes, kas katram pacientam individuāli tiek izgatavotas zobārstniecības klīnikas tehniskajā laboratorijā. Lai to paveiktu, vizītes laikā pacientam tiek ņemts zobu nospiedums un noteikts pēc koncentrācijas piemērotākais balinošā gēla veids. Balinošās kapes pacientam jālieto dažas stundas dienā vai pa nakti, uzklājot gelu uz kapju priekšējās virsmas. Tomēr šo balināšanas metodi ieteicams neizvēlēties kā pašu pirmo savā zobu balināšanas pieredzē, tā vietā sākumā izvēloties zobu balināšanu klīnikā. Balināšanu mājas apstākļos vēlams izmantot jau pēc tam, lai uzturētu savu smaidu baltu un mirdzošu!
ZOBU BALINĀŠANAS PROCEDŪRAS NORISE
1) Sākumā tiek veikta pacienta smaganu izolācija, lai gēls nenonāktu saskarē ar smaganām.
2) Uz pacienta zobiem tiek uzklāts balinošs gēls un zobi tiek gaismoti ar heliolampu.
3) Atkarībā no zobu emaljas toņa un vēlamā rezultāta (cik stipri pacients vēlas balināt zobus), balinošais gels procedūras laikā tiek uzklāts vairākas reizes.
4) Tā kā zobu balināšanas laikā tiek pakļauts iedarbībai zobu emaljas aizsargslānis (pelīkula), procedūras noslēgumā pacienta zobi tiek apstrādāti ar speciālu preparātu, kas fluorizē zobus un mazina to jutīgumu.
5) Pēc zobu balināšanas procedūras pacientam vismaz divas nedēļas jālieto zobu pasta un skalojamais līdzeklis jutīgiem zobiem, lai stiprinātu zobu emaljas aizsargslāni un mazinātu zobu jutīgumu.
FAKTI, KO ZINĀT PAR BALINĀŠANU
- Pirms zobu balināšanas nepieciešams veikt zobu higiēnu un lietot zobu jutīguma mazinošu zobu pastu un skalojamo līdzekli
Pirms zobu balināšanas nepieciešams veikt zobu higiēnu, jo zobu aplikums un zobakmens veicina nevienmērīgu balinošā līdzekļa iedarbību uz zobu emalju. Tāpat pirms zobu balināšanas jālieto zobu jutīgumu mazinošu zobu pastu un mutes skalojamo līdzekli.
- Zobu plombes un kroņi nepakļaujas balināšanai, tādēļ pēc procedūras gaišāki nepaliks
Ja tie atrodas dziļi mutes dobumā, tad tam nav būtiskas estētiskas nozīmes, bet, ja, piemēram, plombēts ir ticis priekšzobs, tad pēc balināšanas plombes un zoba virsmas krāsas var pamanāmi atšķirties. Vienīgais veids kā no šis situācijas izvairīties ir plombes nomaiņa pēc tam, kad jau esat veikuši zobu balināšanu, lai jaunās plombes krāsa būtu identiska Jūsu vēlamajam zobu tonim.
- Veselības apsvērumu dēļ, ne visiem ir ieteicams veikt zobu balināšanu
Zobu balināšanas procedūra netiek veikta bērniem un jauniešiem līdz 18 gadu vecumam, grūtniecēm un sievietēm, kas baro ar krūti, kā arī pacientiem ar nopietnām smaganu saslimšanām vai zobu eroziju.
- Zobu balināšana ir estētiska procedūru un to ieteicams izmantot ne biežāk kā reizi gadā
Lai gan zobu balināšanu nav ieteicams veikt biežāk kā reizi gadā, zobu higiēna gan ir absolūta nepieciešamība zobu veselības uzturēšanai, tāpēc divas reizes gadā, apmeklējot kādu no mūsu klīnikas higiēnistēm, droši pajautājiet par zobu balināšanu un viņas sniegs Jums detalizētu informāciju un ieteikumus!
IETEIKTĀS ZOBU HIGIĒNAS UN BALINĀŠANAS SPECIĀLISTES
SaudzīgĀ zobu fotobalināšana
-
Izvēle jutīgiem zobiem.
*Sākumā piesaki vizīti pie higiēnista, kas ir obligāta procedūra pirms zobu balināšanas.
balināšana ar "FLÄSH"
-
Izvēle efektīgam rezultātam.
*Sākumā piesaki vizīti pie higiēnista, kas ir obligāta procedūra pirms zobu balināšanas.