Zobu ķirurģija nodarbojas ar mutes dobuma un apkārtējo audu orgānu slimību ķirurģisku ārstēšanu. Visas ķirurģiskās procedūras tiek veiktas vietējā anestēzijā un pamatotos gadījumos arī ar vispārēju anestēziju.

Zobu ekstrakcija ir zobu izņemšanas (zobu raušanas) procedūra. Zobu ekstrakciju veic gadījumos, ja pacienta zobs ir ļoti stipri bojāts dažādu zobu patoloģiju vai zobu defektu dēļ, kā rezultātā zobu nav iespējams atjaunot ar zoba plombu vai zoba kroni. Atsevišķos gadījumos zoba ekstrakcija nepieciešama, veicot ortodontisko ārstēšanu vai zobu protezēšanu.

Zobu ekstrakcijas procedūra:

Lēmumu par nepieciešamību izņemt bojāto zobu vai iespēju to restaurēt, izmantojot protezēšanas metodes, pieņem zobārsts ar pacienta piekrišanu, pēc tam, kad ir veicis zobu rentgenu un detalizēti izvērtējis bojātā zoba stāvokli.

Procedūras norise:

 • Pacientam tiek ievadīta vietējā anestēzija, lai nodrošinātu nesāpīgu zoba ekstrakcijas procedūras norisi.
 • Zobārsts atsedz pacienta smaganu, lai atvieglotu piekļuvi bojātajam zobam.
 • Ar speciāliem zobārstniecības instrumentiem zobārsts izņem bojāto zobu.
 • Brūce, kas radusies izrautā zoba vietā, tiek apstrādāta ar speciālām zālēm, lai veicinātu asins recekļa veidošanos un kaula atjaunošanos.

Pēc zobu ekstrakcijas

Pacientam pēc zoba ekstrakcijas veikšanas ir rūpīgi jāievēro stomatologa sniegtie norādījumi un, ja nepieciešams, jālieto viņa nozīmētās zāles. Pāris dienas pēc zoba izraušanas var novērot nelielu pietūkumu un sajust nelielas sāpes. Ja minētie simptomi nepāriet dažu dienu laikā vai tiek novērotas smagākas komplikācijas, atkārtoti jāvēršas pie zobārsta.

Rekomendācijas pēc zoba izraušanas:

 • Tuvākajās dienās nav vēlams lietot uzturā pārlieku karstu pārtiku.
 • Nav ieteicams apmeklēt pirti vai saunu, jo tas var veicināt iekaisuma procesu un asiņošanu no brūces.
 • Zobus jātīra saudzīgi, neskarot izrautā zoba vietu.
 • Pirmajā dienā mutes dobumu nedrīkst skalot, jo tādā veidā var noraut asins recekli.
 • Sākot ar nākamo dienu pēc zoba ekstrakcijas, vismaz trīs dienas viegli jāskalo mutes dobums ar kumelīšu ekstraktu vai sālsūdeni, vēlams divreiz dienā.
 • Izrautā zoba vietu nedrīkst aizskart vai bakstīt, lai neizraisītu iekaisuma procesu kaulā un ļautu sadzīt brūcei.
 • Nav ieteicama fiziska slodze 3-4 dienas pēc zoba izraušanas.
 • Tuvākajās dienās pēc zoba ekstrakcijas nedrīkst lietot alkoholu, kas izraisa rūgšanas procesu.
 • Vismaz diennakti pēc zoba izraušanas nav ieteicams smēķēt, jo smēķēšana var veicināt iekaisumu.

Gudrības zobi jeb astotie zobi ir pēdējie zobi, kas aug mutē cilvēkam jau vecumā. Parasti tas notiek vecumā no 18 līdz 22 gadiem. Gan apakšējā, gan augšējā žoklī rindu galā tiek sagriezts viens zobs. Gudrības zobi ir mantojums no mūsu senčiem, kuru uzturs galvenokārt sastāvēja no grūtiem ēdieniem, kurus vajadzēja sakošļāt labi un ilgi. Šajā ziņā cilvēka žoklis bija lielāks, un, lai nodrošinātu augstas kvalitātes pārtikas uzņemšanu, vajadzēja vairāk zobu. Mūsdienu cilvēkiem gudrības zobi nav saistīti ar kodumu, un tie nav vajadzīgi kā līdzeklis pārtikas malšanai. Daudziem cilvēkiem pat nav gudrības zobu embriju, savukārt tiem cilvēkiem, kuru gudrības zobi izplūst, visbiežāk sāp nepareiza zobu augšana un nopietnu problēmu risks. Šādos gadījumos vienīgais risinājums ir gudrības zobu ekstrakcija (ekstrakcija).

Iespējamās problēmas
Ja pacientam rodas gudrības zobi, bet viņa žoklis neatbilst fizioloģiskajām īpašībām (nepietiekams izmērs) un nepietiek vietas papildu zobiem, šī pozīcija pacientam rada neērtības. Izceļas divas galvenās problēmas:

 • Izgriež tikai daļu no zoba, pārējā paliek zem smaganām. Šādā situācijā ap daļēji izlauzto zobu uzkrājas daudz aplikumu, kas izraisa iekaisumu mīkstajos audos ap zoba vainagu. Infekcijas vietā palielinās sāpes un pietūkums, kas akūtā stadijā izzūd nedēļas laikā, bet iekaisuma process turpinās un pārvēršas hroniskā stadijā – sāpes un iekaisums pēc kāda laika atsākas. Iepriekš aprakstītā problēma ir raksturīga gudrības zobiem apakšžoklī.


 • Nepareiza zobu augšana. Kad izdodas gudrības zobs, kura rindas beigās nav pietiekami daudz vietas, gudrības zobs pieskaras blakus esošajam zobam. Tā rezultātā pasliktinās zoba vainags vai tā sakne. Ja problēmas attīstība netiek savlaicīgi novērsta, var notikt nepareizu rindā esošo zobu novietojums.
  Gudrības zobu izraušana
  Gudrības zobu noņemšanas (izraušanas) procedūra ir atkarīga no tā, kuri zobi ir jānoņem (no augšējā vai apakšējā žokļa), kā arī atkarībā no gudrības zobu nepareizas augšanas un ar to saistīto slimību sekām. Pirms zoba noņemšanas zobārsts veic rentgena pārbaudi un rūpīgi novērtē pacienta zoba stāvokli. Procedūra notiek vietējā griezumā.

Procedūras apraksts:

 • Lai atvieglotu piekļuvi zobam, zobārsts atver trieciena zoba smaganu (zobu, kas pats nevar pareizi izlauzties).

 • Ja procedūra tiek veikta apakšžoklī – dažos gadījumos, lai zobu varētu veiksmīgi izvilkt, zobārsts noņem nelielu žokļa kaula fragmentu un sadala zobu vairākās daļās. Zobs tiek noņemts pa daļām.

 • Ja procedūrai bija nepieciešams sagriezt smaganas, tad smaganas tiek sašūtas apmēram 7 dienas, lai nodrošinātu tās dziedināšanu.

Pēc gudrības zoba noņemšanas
Pēc gudrības zoba noņemšanas pacientam rūpīgi jāievēro zobārsta sniegtie norādījumi un, ja nepieciešams, jālieto izrakstītie medikamenti. Pāris dienas pēc procedūras pacients var novērot smalkas sāpes un nelielu pietūkumu. Ja uzskaitītie simptomi dažu dienu laikā nepazūd vai rodas citas komplikācijas, jums jāsazinās ar savu zobārstu.

Zoba saknes gala rezekcija ir ķirurģiska zobārstniecības procedūra, ko pielieto gadījumos, ja zoba endodontiskā ārstēšana (zoba kanālu tīrīšana) nav nodrošinājusi pilnīgu iekaisuma likvidēšanu infekcijas skartajā zobā. Laikus nenovēršot iekaisumu, tas var izplatīties tālāk arī žokļa kaulā un veicināt zoba zaudēšanu. Zoba saknes gala rezekcija ir pēdējais variants zoba saglabāšanai. Procedūra ļauj, neskarot veselo zoba kroņa daļu, ķirurģiski likvidēt iekaisuma procesu izraisošo zoba saknes daļu.

Procedūras norise

Zoba saknes gala rezekcijas procedūra paredz, ka ķirurģiski tiek izveidota piekļuve zoba saknei un kaulam, likvidējot iekaisumu. Visbiežāk zoba saknes gala rezekcijas procedūra tiek veikta priekšzobiem un divsakņu zobiem. Trīssakņu zobiem saknes gala rezekcijas procedūra parasti netiek veikta. Zoba saknes gala rezekcijas procedūra tiek veikta zobārsta kabinetā zem vietējās anestēzijas, vienā zobārsta apmeklējuma reizē.

Zoba saknes gala rezekcijas procedūra:

 • Zobārsts pacientam ievada vietējo anestēziju.
 • Ar speciāliem instrumentiem zobārsts atsedz gļotādu un piekļūst inficētā zoba saknei.
 • Tiek izņemti infekcijas skartie audi un likvidēts cietušās zoba saknes galiņš.
 • Vieta, kur tikusi likvidēta zoba saknes daļa, tiek sapildīta ar speciālu, audus atjaunojošu materiālu.
 • Ķirurģiski skartie audi tiek aizšūti. Nepieciešamības gadījumā pirms tam operētajā vietā tiek veikta mākslīgā kaula pieaudzēšana.

Pēc procedūras

Zoba saknes gala rezekcija ir ķirurģiska manipulācija, pēc kuras dažas dienas ir iespējamas nelielas sāpes un pietūkums operētajā vietā. Nepieciešamības gadījumā pēc procedūras ir jālieto stomatologa nozīmētie medikamenti. Ievērojot zobārsta norādījumus, parasti simptomi izzūd pāris dienu laikā. Ja sadzīšanas process nenotiek un sāpes nepāriet ilgāku laiku, nepieciešams atkārtoti konsultēties ar zobārstu.

PIETEIKT VIZITI

rezervē vizīti tiešsaistē ar 15 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

Pieteikt vizīti


  Kristīne Zatirka

  Pieteikt vizīti


   Pieteikt vizīti


    JŪLIJA CIPĻAKOVA

    Julija ir mūsu zobu higiēniste.

    Pieteikt vizīti


     Pieteikt vizīti


      REZERVĒT VIZĪTI

      Sergejs Andrijevskis

      Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
      Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

      Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
      Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

      Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

      Pieteikt vizīti


       Pieteikt vizīti


        Abdulkarims Alkadi

        Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

        Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

        Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

        Pieteikt vizīti


         PIETEIKT VIZĪTI


          PIETEIKT VIZĪTI


           Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

           Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
           Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

           Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

           PIETEIKT VIZĪTI

           Jogita Habeka

           Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

           Pieteikt vizīti


            SEMJONS GREDITORS

            Pieteikt vizīti


             PIETEIKT VIZĪTI


              VAI
              REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

              PIETEIKT VIZITI

              rezervē vizīti tiešsaistē ar 15 eiro atlaidi

              PIRKT DĀVANU KARTI

              PIETEIKT VIZITI

              rezervē vizīti tiešsaistē ar 15 eiro atlaidi

              PIRKT DĀVANU KARTI

              PIETEIKT VIZITI

              rezervē vizīti tiešsaistē ar 15 eiro atlaidi

              PIRKT DĀVANU KARTI

              Free ‘Travel Like a True Adventurer’ E-book

              1. Pakalpojuma sniegšanas adrese un kontaktinformācija

              Zobārstniecības klīnika “Dental Art”

              Krišjāņa Barona iela 20, 2.stāvs., LV-1010, Latvija

              Phone: +371 67278933 

              E-pasts: info@dentalart.lv 

              www.dentalart.lv

              2. Rezervācijas

              Pilna mutes dobuma higiēnas rezervāciju iespējams veikt mūsu mājas lapā, tiešsaistē izvēloties kādu no rezervācijai pieejamajiem datumiem un laikiem.

              Rezervācijai pieejamie datumi un laiki ir aktuāli brīdī, kad mājas lapas lietotājs uzsāk aktivitāti mājas lapā un tie atjaunojas ar regularitāti katras 10 minūtes. Tā kā pastāv iespēja, ka mājas lapas lietotāja rezervācijai izvēlētie datumi var tikt vienlaicīgi rezervēti arī izmantojot citus reālā laikā rezervācijām paredzētos kanālus, piemēram, telefonu vai citas tiešsaistes platformas, tad situācijās, kad būs radušies dubultas rezervācijas, klīnikas administrator sazināsies ar lietotāju, lai vienotos par izmaiņām veiktajā rezervācijā. Izmaiņas rezervācijā tiks piedāvātas atkarībā no apstākļiem, un ņemot vērā brīvo laiku pieejamību.

              Uzsākot rezervācijas procesu mājas lapā, lietotājam tiek dots laiks 10 minūtes, lai pabeigtu rezervāciju.

              Rezervācija ir uzskatāma par apstiprinātu, kad lietotājs ir norēķinājies par rezervāciju, izmantojot tiešsaistes maksājumu sistēmu mājas lapā, un rezervāciju sistēmā nav radušies dubultās rezervācijas, augstāk minēto iemeslu dēļ.

              Rezervāciju iespējams atcelt jebkurā laikā.

              Rezervācijas maksu atmaksā

              • 100% apmērā – atceļot ne mazāk kā 2 nedēļas pirms rezervācijas sākuma;
              • 50% apmērā – atceļot ne mazāk kā 1 nedēļu pirms rezervācijas sākuma;

              Atceļot rezervāciju mazāk kā 1 nedēļu pirms noteiktā datuma, maksa netiek atgriezta. Maksa netiek atgriezta arī neierašanās gadījumā.

              Ja neparedzamu apstākļu dēļ, pacientu nav iespējams pieņemt paredzētajā datumā rezervācijas maksa tiek atgriezta pilnā apmērā, bez laika ierobežojuma. Šādās situācijās tiek darīts viss iespējamais, lai pacientam palīdzētu atrast citu laiku procedūrai.

              3. Maksājumi

              Maksa par rezervāciju jāveic 10 eiro apmērā, kas ir daļa no gala summas, kas norādīta kā maksa par pakalpojumu jau pēc 10 eiro atlaides, kas piemērota par rezervācijas veikšanu tiešsaistē.

              Maksājumu iespējams veikt ar maksājumu karti rezervācijas laikā mājas lapā.

              Rezervācijas maksas atgriešana, gadījumā, ja rezervacija tiek atcelta saskaņā ar punktu 2, var aizņemt līdz pat 30 dienām, taču vairums maksājumu nepārsniegs 10 darba dienas no rezervācijas atcelšanas brīža.

              Mūsu mājas lapa izmanto digitālās drošības sertifikātu SSL (Secure Socket Layer), kas nodrošina lietotāja datu drošību un konfidencialitāti.

              Uzmanību: Ja maksājuma laikā rodas tehniskas problēmas un lietotājam netiek piedāvāta iespējam maksāt ar karti, lūgums rezervācijai izmantot citu e-pastu vai mēģināt veikt rezervāciju no citas ierīces.

              4. Privātuma politika un sīkdatnes

              SIA “Dental Art” ir veikusi visus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu personas datu drošību un nepieļautu to nepamatotu nokļūšanu trešo personu rīcībā.

              • SIA “Dental Art” zobārstniecības klīnikas un/vai interneta vietnes  www.dentalart.lv apmeklēšanas laikā SIA “Dental Art” var saņemt informāciju, kas satur personas datus:
               1.1. iegūstot personas datus tiešā veidā (piemēram, vārds un uzvārds, personas kods, tālruņa numurs un e-pasta adrese)  ārstniecības procesa nodrošināšanai un ārtstniecības pakalpojuma kvalitātes kontrolei.
               1.2. par interneta vietnes www.dentalart.lv apmeklējumu informācija tiek iegūta arī netiešā veidā, piemēram: izmantojot sīkdatnes un/vai citus tehniskus līdzekļus. Šīs darbības mērķis ir uzraudzīt un nodrošināt labāku www.dentalart.lv izmantošanu un attīstību.
              • Personas datus SIA “Dental Art” apstrādā, ievērojot Fizisko personu datu aizsardzības likuma noteiktās prasības un citus Latvijas Republikas tiesību aktus, kas reglamentē personas datu apstrādi un aizsardzību. Apstrādājot un glabājot personas datus, SIA “Dental Art” izmanto organizatoriskus un tehniskus līdzekļus, kas nodrošina personas datu aizsardzību no nejaušas vai nelikumīgas atklāšanas, kā arī no jebkādas citas nelikumīgas apstrādes.
              • Izmantojot zobārstniecības klīnikas “Dental Art” pakalpojumus, Klients/Pacients piekrīt un atļauj SIA “Dental Art” reģistrēt, ievadīt, glabāt, sistematizēt, izmantot un jebkādā citā veidā apstrādāt personas datus, kurus Klients sniedz SIA “Dental Art”, tādā apjomā, kādā tas ir nepieciešams, un šādiem mērķiem:
               3.1 datu apstrāde ir nepieciešama ārstniecības procesa nodrošināšanai;
               3.2 dati ir nepieciešami Klienta/Pacienta identificēšanai un uzskaitei;
               3.3 dati ir nepieciešami saziņai un informēšanai (epasta un/ vai īsziņas sūtīšanai);
               3.4 dati ir nepieciešami citu saistību izpildes nodrošināšanai, kas izriet darījuma – ārstniecības procesa un tā nodrošināšanas.
              • SIA “Dental Art” nodrošina Klientu/Pacientu personas datu aizsardzību un drošību, to neizplatīšanu trešajām personām atbilstoši tam, kā to nosaka Fizisko personu datu aizsardzības likuma noteiktās prasības un citi Latvijas Republikas tiesību akti, kas reglamentē personas datu apstrādi un aizsardzību, tai skaitā arī ārstniecības iestādei saistošie LR normatīvie akti.
              • Klientam/Pacientam ir tiesības pieprasīt, lai viņa personas datus papildina vai labo, kā arī pārtrauc to apstrādi vai iznīcina tos, ja personas dati ir nepilnīgi, novecojuši, nepatiesi, vai arī tie vairs nav nepieciešami vākšanas mērķiem. Klients/Pacients jebkurā brīdī var pieprasīt savu datu dzēšanu. SIA “Dental Art” apņemas izpildīt šo Klienta prasību tādā apjomā, kamēr tā nav pretrunā ar ārstniecības iestādes darbību regulējošiem LR normatīvajiem aktiem.
              • Klientam/Pacientam, iesniedzot rakstiskā veidā pamatotu pieprasījumu, ir tiesības saņemt šādu informāciju par to, kādi Klienta/Pacienta personas dati SIA “Dental Art” rīcībā.
              • Klientu/Pacientu personas dati tiks glabāti ne ilgāk par termiņu, ko nosaka normatīvo aktu prasības.

              Google, viens no mūsu trešo personu reklāmdevējiem, var pievienot sīkfailus, lai radītu attiecīgās reklāmas, balstoties uz jūsu vēlmēm un jūsu apmeklējumu mūsu mājas lapā un citās vietnēs internetā. Jūs varat izvēlēties atteikties no Google sīkdatņu izmantošanu, apmeklējot Google reklāmas un satura tīkla privātuma politiku.

              Tas pats ir attiecināms arī uz Facebook. Facebook var pievienot sīkfailus, lai rādītu attiecīgās reklāmas, balstoties uz jūsu vēlmēm un jūsu apmeklējumu mūsu mājas lapā un citās vietnēs internetā. Jūs varat uzzināt vairāk par Facebook pielietotajām tehnoloģijām vai aizliegt Facebook izmantot sīkfailus sadaļā Konfidencialitāte.

              Mūsu jaunumu lapa vienmēr iekļaus saiti, lai atteiktos no jaunumu saņemšanas. Līdzko jūs būsiet attiecies no jaunumu saņemšanas jūsu e-pasts tiks dzēsts no mūsu e-pastu saraksta, kas tiek lietots jaunumu saņemšanai.

              ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС