zobu labošana

Zobu plombēšana ir terapeitiska zobārstniecības procedūra, kas ļauj novērst dažādu zobu slimību dēļ radušos zobu defektus. Zobu labošana ļauj pasargāt zobu no tālākas bojāšanās, atgriežot zobam funkcionalitāti un dabīgu formu.

Laicīga zobu profilakse, iespējamo problēmu konstatēšana pie speciālista, kā arī zobu higiēnas ievērošana, ir labākais veids, lai ilgstoši saglabātu veselus zobus un izvairītos no sarežģītu zobārstniecības manipulāciju nepieciešamības. Mūsu klīnikas speciālisti iesaka pacientiem vismaz reizi gadā iziet profilaktisko Dental Check-Up jeb zobu pārbaudi pie speciālista. Šī procedūra ļaus pacientam regulāri būt informētam par savu zobu veselību un nepieciešamības gadījumā likvidēt zobu problēmas vēl to sākumposmā, bet zobārstam – regulāri sekot līdzi pacienta zobu veselībai un precīzāk sastādīt ārstēšanas plānu, ja tāds nepieciešams. Pacienti bez sūdzībām profilaktisko Dental Check-Up pie zobārsta var veikt reizi gadā, apvienojot to arī ar vizīti pie zobu higiēnista.

Profilaktiskās zobu pārbaudes norise

 • Pacients uz vietas klīnikā aizpilda speciālu medicīnisko lapu, kurā atzīmē informāciju par savu veselības stāvokli – tas nepieciešams, lai zobārsts varētu nepieciešamības gadījumā sastādīt konkrētajam pacientam piemērotāko ārstēšanās plānu.
 • Sarunā ar pacientu speciālists noskaidro, vai ir kādas sūdzības un iespējamās zobu problēmas, kas satrauc pacientu.
 • Zobārsts veic pacienta zobu apskati, fiksējot zobu veselības stāvokli, kā arī pārbauda smaganu veselību, ar speciālu instrumentu nosakot smaganu kabatu dziļumu. Tas ļauj noteikt, vai nav sācies smaganu atkāpšanās process.
 • Gadījumā, ja speciālists apskatē konstatē, ka pastāv problēmas ar atsevišķiem zobiem, kuriem nepieciešama labošana, pacientam veic digitālo zobu rentgenu.
 • Ja zobārsts apskatē nekonstatē zobu problēmas, drošības nolūkos pacientam ļoti ieteicams veikt zobu panorāmas rentgena uzņēmumu (ortopantomogrammu), lai speciālists detalizēti izvērtētu kopējo mutes un žokļu veselības stāvokli un konstatētu iespējamās problēmas, kas ar aci nav pamanāmas.
 • Balstoties uz pacienta sniegto informāciju, zobu apskates rezultātiem un zobu panorāmas rentgena uzņēmumu, speciālists sastāda ārstēšanas plānu, kurā soli pa solim norādītas nepieciešamās manipulācijas zobu veselības uzlabošanai. Ja pacientam netiek konstatētas zobu problēmas, speciālists var ieteikt zobu higiēnas procedūru.
 • Ārstēšanas plānu pacientam nosūtām pa epastu triju dienu laikā.

zobu diagnostika

Lai regulāri pārbaudītu zobu veselību un nepieciešamības gadījumā laicīgi uzsāktu zobu ārstēšanu, ieteicams vismaz reizi gadā apmeklēt klīnikas speciālistu zobu diagnostikas veikšanai. Zobu diagnostika – tā ir profilaktiska pārbaude pie zobārsta, kas ietver zobu un smaganu vizuālo apskati, kā arī panorāmas rentgena uzņēmuma jeb ortopantomogrammas veikšanu. Zobu diagnostika ļauj speciālistam ātri un precīzi noteikt iespējamās zobu un smaganu problēmas un sastādīt detlaizētu ārstēšanas plānu, savukārt pacientam tā ir lieliska iespēja regulāri būt informētam par savu zobu veselības stāvokli, nepieciešamības gadījumā laicīgi uzsākot zobu ārstēšanu un ilgstoši saglabājot zobu veselību augstā līmenī.

Ortopantomogramma jeb digitālais panorāmas rentgens
panoramas rentgensLai precīzi konstatētu pacienta zobu veselības stāvokli un noteiktu nepieciešamos ārstēšanas veidus, neatņemama zobārstniecības procedūra ir zobu rentgena veikšana. Gadījumos, kad pacientam nepieciešama tikai dažu zobu ārstēšana, zobārsts var veikt parasto, digitālo rentgenu, kas ļauj izvērtēt viena-divu zobu veselības stāvokli, un uzsākt ārstēšanas procesu.
Taču gadījumos, kad pacientam nepieciešamas nopietnas zobārstniecības procedūras, parastais rentgens nevar nodrošināt zobārstam visu nepieciešamo informāciju par pacienta zobu un sakodiena stāvokli, kā arī kopējo žokļa veselību. Šādos gadījumos nepieciešams digitālais panorāmas rentgens jeb ortopantomogramma, kas, salīdzinot ar parasto rentgenu, vienotā attēlā sniedz zobārstam plašāku un detalizētāku informāciju par pacienta zobu un mutes dobuma veselības stāvokli un sniedz iespēju sastādīt optimālo ārstēšanas plānu.

Ortopantomogramma obligāti jāveic pirms:

 • Ķirurģiskajām zobārstniecības procedūrām – zobu ekstrakcijas un zobu implantācijas
 • Zobu protezēšanas
 • Ortodontiskās ārstēšanas
 • Zobu labošanas

Panorāmas rentgena sniegtās iespējas:

 • Zobārsts vienotā attēlā var redzēt visu zobu un žokļa kaula veselības stāvokli, ko parastais rentgens nevar nodrošināt.
 • Ar panorāmas rentgena palīdzību zobārsts var izvērtēt pacienta zobu sakņu, zobu kanālu un žokļa kaula stāvokli (augstumu un blīvumu).
 • Panorāmas rentgens ļauj konstatēt virsskaita zobus (ja zobu vairāk, nekā fizioloģiski paredzēts), neizšķīlušos un „iestrēgušos” zobus, kā arī zobu rindas un sakodiena stāvokli.
 • Panorāmas rentgens ļauj konstatēt iekaisuma procesus mutes dobumā, cistas, periodontālās saslimšanas, žokļa locītavu stāvokli, kā arī onkoloģiskās saslimšanas.
 • Panorāmas rentgens ļauj zobārstam sastādīt ļoti precīzu ārstēšanas plānu, kā arī laika gaitā detalizēti kontrolēt iespējamās izmaiņas pacienta zobu un žokļa kaulu struktūrā.

Pacientiem iesakām izmantot iespēju un pārbaudīt mutes dobuma un zobu veselību ar panorāmas rentgena palīdzību. Veicot panorāmas rentgenu profilakses nolūkos reizi gadā, pacientam ir iespēja detalizēti iepazīties ar savu zobu un mutes veselības stāvokli, nepieciešamības gadījumā laicīgi uzsākot ārstēšanu un novēršot zobu veselības problēmas.

Netiešās plombēšanas procedūra tiek pielietota gadījumos, kad zoba defekta dēļ ir zudis vairāk par 50% no zoba audu apjoma (to izvērtē zobārsts, veicot bojātā zoba apskati). Onlejas ir zobu tehniskajā laboratorijā izgatavotas porcelāna plombas. Pirms procedūras zobārsts apskata bojāto zobu, lai konstatētu zoba bojājuma pakāpi un nepieciešamības gadījumā veiktu endodontiju. Netiešās plombēšanas procedūra sastāv no diviem zobārsta apmeklējuma seansiem. Procedūra tiek veikta zem vietējās anestēzijas.

Procedūras apraksts:

 • Zobārsts izņem no zoba kavitātes mīksto, kariozo masu, kas radusies baktēriju iedarbības rezultātā.
 • Pēc tam tiek ņemts pacienta zobu nospiedums, lai to nosūtītu uz zobu tehnisko laboratoriju, kur tiek izgatavota pacienta zobam precīzi piemērota zoba plomba (onleja).
 • Pēc nospieduma noņemšanas kavitāte tiek noslēgta ar pagaidu zoba plombu.
 • Zobārsts kopā ar pacientu vienojas par izgatavojamās onlejas toni, lai tā būtu pilnībā estētiski piemērota pārējo zobu tonim.
 • Zobu tehniskajā laboratorijā tiek izgatavota pacientam precīzi piemērota onleja. Pēc tam zobārsta kabinetā noris procedūras otrais seanss.
 • Kad onleja ir izgatavota, zobārsts izņem pagaidu plombu un apstrādā zoba kavitāti ar speciālu gelu, lai dezinficētu to un sagatavotu onlejas ievietošanai.
 • Zoba kavitāte tiek apstrādāta ar saistvielu, lai nodrošinātu onlejas ciešu saskari ar zoba virsmu. Izgatavotā onleja tiek precīzi ievietota un ar speciālu zobārstniecības cementu nostiprināta zoba kavitātē.

Netiešā plombēšana – zobu plombējamie materiāli

Netiešās plombēšanas gadījumā pacientam piemērotas zobu plombas jeb onlejas tiek izgatavotas zobu tehniskajā laboratorijā no porcelāna. Tas ir izturīgs un pacienta zobiem estētiski pilnībā piemērojams materiāls, kas plombēšanas laikā nesaraujas. Salīdzinot ar parasto zoba plombu, onlejai ir lielāka izturība pret sakodiena slodzi, ilgāks kalpošanas laiks, kā arī mazāks sekundārā kariesa attīstības risks labotajā zobā, tādēļ, izvēloties onlejas, pacients veic ilgtermiņa ieguldījumu savu zobu veselībā.

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

  VAI
  REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

  Pieteikt vizīti

   JŪLIJA CIPĻAKOVA

   Julija ir mūsu zobu higiēniste.

   Pieteikt vizīti

    PIETEIKT VIZĪTI

    Jogita Habeka

    Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

    Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

    Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
    Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

    Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

    PIETEIKT VIZĪTI

     PIETEIKT VIZĪTI

      PIETEIKT VIZĪTI

      Abdulkarims Alkadi

      Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

      Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

      ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС