Ko mēs parasti iztēlojamies, kad domājam par zobu protēzēm? Liekam divas sviestmaizes ar pīles pastēti, ka jūs tikko kā padomājāt par nesmuko žokli rozā krāsā, kas ir ievietots ūdens glāzē.

Patiesība ir tā, ka izņemamā protēze tiešām uz nakti jāizņem ārā, lai atpūtinātu mutes dobuma gļotādu, kā arī mazinātu kariesa un aplikuma veidošanās risku. Bet tā ir tikai viena no opcijām, kura ir pieejama mūsdienīgai zobārstniecībai, kas nozīmē – arī jebkuram no jums.

Zobu protezēšana ļauj kvalitatīvi restaurēt dažādu iemeslu dēļ zaudētus dabīgos zobus, atjaunojot to funkcionalitāti un estētiskās īpašības. Zobu protezēšanā tiek izmantotas gan izņemamās zobu protēzes (zobu plates), gan neizņemamas konstrukcijas – zobu kroņi un zobu tilti. Mūsdienās ārvien populārāka kļūst protezēšana uz implantiem, jo tas nodrošina ilgnoturīgu rezultātu un ērtību ikdienā. Pateicoties mūsdienīgiem materiāliem, kuri ir pilnībā biosaderīgi ar cilvēka organismu, implanti tiek uzstādīti uz visu mūžu. Titāna implanti integrējas ar pacienta kaulu 99% gadījumu, un kalpo par lielisku kā lielisks pamats gan viena kroņa restaurācijai, gan apjomīgai protēzei.

Protēzēšanas veidi

Pirmais, kas ir jāsaprot attiecībā uz protēzēm, ka tās var būt izņemamas un neizņemamas konstrukcijas.

Vispazīstamākais izņemamo protēžu variants ir totāla var parciāla plate. Šoreiz mēs stāstīsim par sarežģītākām konstrukcijām, lai sniegtu vairāk informācijas par risinājumiem protezēšanā.

Izņemama lokveida protēze ir vispopulārākais protezēšanas veids savas cenas dēļ, kā arī tāpēc, ka tiem ir dažādi stiprinājuma veidi, kas palīdz piemeklēt pacientam nepieciešamu risinājumu. Lai kliedētu nepareizu priekšstatu par izņemamām konstrukcijām, te būs jāsaka, ka atšķirībā no visparastākajām izņemamām plātītēm lokveida protēzes nekad neizkrit (varētu būt neakurāti, vai ne?), un ļoti cieši turas, “nestaigājot” mutē.

 • Stiprinājums “klamers” – tie ir metāliskie āķi, kuri turpina loku pie protēzes pamata un kuri saslēdzas balsta zobu pamatā. Tas ir visekonomiskākais variants, kuram tomēr ir zināmas neērtības nesāšanā un zema estētika.
 • Stiprinājums “atačments” – tas ir dubultais stiprinājums, viens no tiem stiprinās iekšējā protēzes daļā, bet otrs – zobā. Šis stiprinājums ir daudz ērtāks un drošāks, nekā klamera stiprinājums.
 • Teleskopiskie kroņi ir visdārgākā no lokveidā protēzēm, bet toties visestētiskākais. Pie šāda protezēšanas veida uz balsta zobiem uzstāda speciālus kroņus, uz kuriem tiek uzliktas protēzes ar precīzi uztaisītiem dobumiem – kad šīs divās daļas tiek sakombinētas, konstrukcija droši tiek fiksēta ar slēdžiem.

Tagad, kad mēs uzzinājām vairāk, nekā gribējām, par izņemamo protēžu veidiem, varam pāriet pie neizņemamām protēzēm.

 • Zobu kroņi – kronis ir kā vāciņš pildspalvai, tikai tiek uzlikts zobam un imitē to dabīgo formu
 • Inlejas, onlejas – japacienta zobs ir nopietni bojāts dažādu zobu defektu dēļ (kariess, erozija, abrāzija, zobu traumas) un tā rezultātā ir palicis mazāk par aptuveni 30% no zoba audu apjoma, bojātā zoba atjaunošanai tiek izmantota zoba saknes inleja. Saknes inleja daļēji tiek iecementēta pacienta zoba saknē, lai izveidotu stabilu pamatu bojātā zoba atjaunošanai ar zoba kroni vai zobu tiltu.
 • Vinīri un luminīri tie ir porcelāna plāksnes, ar kuru palīdzību vai atjaunot bojāto vai traumētu zobu un uzlabotu to estētisko izskatu.
 • Tiltveida protēzes vai komplekss no vairākām zobu kroņiem. Konstrukciju var uzstādīt uz paša zobiem vai zobu saknēm, tādā veidā aizstājot neesošus zobus. Var būt patstāvīgas konstrukcijas, bet arī mēdz būt kā pagaidu estētiskais risinājums.
 • Zobu implanti vai mākslīgās zobu saknes no titāna vai cirkonija, kuri ir paredzēti, lai uz tiem uzstādītu zoba kroņus. Uz implantiem var uzstādīt gan keramikas, gan metālkeramikas, gan cirkonija kroņus.

Protēžu meteriāli

Tā ir patiesība, ka mūsdienās pieejami materiāli ļauj izdarīt gandrīz visu – piemēram, izveidotzobu kroņus, kas neatšķiras no dabīgajiem zobiem.  Praktiski visus neizņemamo konstrukciju veidus izgatavo no keramikas. Keramika patīk pacientiem, jo tāi ir nevainojamas estētiskas īpašības. Bet labam arī mēdz būt trūkumi, tāpēc, piemēram, keramika nevar izturēt augstu slodzi, kura rodas zobiem sakošļājot ēdienu.

Tieši tāpēc tiem zobiem, kuri visvairāk piedalās košļāšanas procesā, tiek piedāvāts cits risinājums – metalkeramiskie kroņi. No keramiskajiem kroņiem tie atšķiras ar to, ka konstrukcijas karkass ir izveidots no metāla. Tas nodrošina lielāku kroņa izturību un drošību.

Diemžēl, tādas protēzes nederēs cilvēkiem ar alerģiju uz metāliem. Bet arī šo problēmu var risināt, izvēloties kroņus no cirkonija. Cirkonija kroņus var likt jebkurā vietā mutē – gan uz tiem zobiem, ar kuriem aktīvi jākošļā, gan arī smaida zonā. Estētikas ziņā cirkonijs pārspēj keramiku. Iemesls ir vienkāršs – cirkonijs, kā paša zobi caurlaiž gaismu, tāpēc cirkonija kroņi izskātās maksimāli naturāli.

Risinājums Tavam smaidam

Zobu protēzes nedrīkst laupīt vēlmi smaidīt. Ar šādu pārliecību mēs piedāvājam protēzes, kas nav atšķiramas no jūsu dabīgajiem zobiem, kas katram no mums ir īpašā tonī.

Nesāšanas ērtība un estētiski nevainojamais rezultāts tiek panākts rūpīgā darbā. Pēc izgatavošanas protēze tiek vairākkārt krāsota ar kompozītkrāsām un slīpēta, lai tā pilnībā sakristu ar jūsu dabīgo zobu krāsu, kas tiek nolasīta vizītes laikā ar speciālas skalas palīdzību.

Rezumējot, protēzes, kuras tiek piedāvātas Dental Art”:

 • Drošas un var tikt izgatavotas arī no alerģiskiem cilvēkiem piemērotiem materiāliem;
 • Ērtas lietošanā un izmantojamas gan priekšējo, gan jebkuru citu zaudēto zobu aizstāšanai;
 • Tiek izgatavotas dažu nedēļu laikā un ideāli pielāgotas vairākās pielaikošanas reizēs.

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

  VAI
  REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

  Pieteikt vizīti

   JŪLIJA CIPĻAKOVA

   Julija ir mūsu zobu higiēniste.

   Pieteikt vizīti

    PIETEIKT VIZĪTI

    Jogita Habeka

    Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

    Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

    Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
    Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

    Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

    PIETEIKT VIZĪTI

     PIETEIKT VIZĪTI

      PIETEIKT VIZĪTI

      Abdulkarims Alkadi

      Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

      Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

      ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС