seguranc a digital imagem 001

Katru dienu pie mums atnāk pacienti, un dažādos veidos atstāj pie mums savas personas datus, tai skaitā sensitīvus. Kā mēs tos apstrādājam? Kā mēs nodrošinām Jūsu datu drošību?

Jā, šī ir ļoti formāla informācija, bet, mūsuprat, ļoti svarīga. Tāpēc būtu vērts atrast 5 minūtes un izlasīt par datu aizsardzību un to kā, tas notiek klīnikā “Dental Art”.

Mūsu primārais uzdevums attiecībā uz personas datiem ir to pareiza apstrāde, uzglabāšana un datu drošība. Lai to darītu pareizi un profesionāli, mēs vadāmies no datu aizsardzības regulas prasībām personas datu apstrādei medicīnas jomā.

No sākuma nodefinēsim, kas ir personas dati.

Personas dati: jebkura informācija, kas attiecas uz fizisku personu, piemēram, pacientu, darbinieku un sadarbības partneru dati.

Īpašu kategoriju personas dati ir:

 • Veselības dati – personas dati, kas saistīti ar fiziskas personas fizisko vai garīgo veselību, to starp veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, un kas atspoguļo informāciju par tās veselības stāvokli.
 • Ģenētiskie dati – personas dati, kas attiecas uz fiziskas personas pārmantotajām vai iegūtajām ģenētiskajām pazīmēm, sniedz unikālu informāciju par minētās fiziskās personas fizioloģiju vai veselību un kas izriet jo īpaši no attiecīgās fiziskās personas bioloģiskā parauga analīzes.

Tātad jebkuram datu pārzinim, arī mums, kā klīnikai, ir jāievēro sekojoši datu apstrādes principi, ikdienā strādājot ar pacientu personas datiem:

 1. Likumīgums, godprātība un pārredzamība – mēs ievērojam likumus un normatīvus aktus, kuri regulē personas datu aizsardzību
 2. Nolūka ierobežojumi – mēs izmantojam pacientu datus tikai tam nolūkam, kuram tie bija paredzēti, piemēram, ja pacients mums ir sniedzis informāciju par savu veselības stāvokli, mēs to izmantojam tikai ārstēšanas nolūkos
 3. Datu minimizēšana – mēs prasam no pacientiem tikai tos datus, kuri mums ir nepieciešami, lai kvalitatīvi izārstēt zobus, piemēram, neprasam norādīt rasi vai seksuālu orientāciju, jo šī informācija nav svarīga mūsu gadījumā.
 4. Precizitāte – ievadot personas datus mūsu datu bāzē, mēs pēc labākas sirdsapziņas cenšamies atspoguļot pēc iespējas precīzāku informāciju. Pacientam pildot pacienta kartiņu ar roku, dažreiz mēdz rasties pārprātumi nesaprotama rokraksta dēļ, bet šajā gadījumā mūsu pienākums ir sazināties ar pacientu un noprecīzēt datus.
 5. Glabāšanas ierobežojums – tāpat kā ar nolūka ierobežojumu, glabāšanas ierobežojums nozīmē, ka mēs neglabājam datus, kuri mums nav vajadzīgi ārstēšanas pienākumu izpildīšanai
 6. Integritāte un konfidencialitāte – tas nozīmē, ka mēs neatstājam bez pieskata nedz pacienta kartes papīra formātā, nedz atvērtus e-pastus uz datora ekrāna, kur cits pacients var tīšām vai netīšām ieraudzīt svešus datus.

Pacientam attiecībā uz saviem personas datiem ir tiesības:

 • saņemt informāciju par datu apstrādi;
 • piekļuves tiesības;
 • uz datu labošanu;
 • uz dzēšanu (tiesības “tikt aizmirstam”);
 • ierobežot apstrādi;
 • uz datu pārnesamību;
 • iebilst pret datu apstrādi.

Bet tomēr ir jāsaprot, ka šīs pacienta tiesības var būt ierobežotas saskaņā ar ES vai ES dalībvalstu normatīviem aktiem, tajā skaitā:

 • lai izpildītu klīnikas juridisku pienākumu;
 • pamatojoties uz sabiedrības interesēm sabiedrības veselības jomā;
 • arhivēšanas, zinātniskās vai vēstures pētniecības nolūkos, statistikas nolūkos vai statistikas nolūkos sabiedrības interesēs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

  VAI
  REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

  Pieteikt vizīti

   JŪLIJA CIPĻAKOVA

   Julija ir mūsu zobu higiēniste.

   Pieteikt vizīti

    PIETEIKT VIZĪTI

    Jogita Habeka

    Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

    Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

    Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
    Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

    Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

    PIETEIKT VIZĪTI

     PIETEIKT VIZĪTI

      PIETEIKT VIZĪTI

      Abdulkarims Alkadi

      Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

      Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

      ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС