Smaids nav kleita, taču, izrādās, mūsdienu zobārstniecība ļauj pielaikot arī to. Klīnikas Dental Art zobārste-protēziste Viktorija Artjomenko skaidro, kā top ideālie smaidi un kāpēc mūsdienu izcilākie zobārsti strādā bez anestēzijas.

Zobārsta profesiju pieņemts uzskatīt par ļoti tehnisku – tas taču ir cilvēks, kas “remontē” zobus. Vienlaikus tā ir cieši saistīta ar mūsu skaistuma izjūtu. Kā Jūs savā darbā saskaņojat šīs lietas?

Tehniska pieeja ir saprotama gadījumos, ja ir nepieciešams palīdzēt cilvēkam akūtā situācijā. Savukārt estētiskā zobārstniecība ietver rūpīgu plānošanu: ir jāsavāc pilnīga cilvēka anamnēze, jānoskaidro viņa gaidas.

Šobrīd cilvēkam ir iespējams ieraudzīt savu topošo smaidu vēl pirms jebkādām fiziskām izmaiņām – balstoties uz klienta vēlmēm un viņa fotogrāfiju analīzi, mēs izgatavojam šablonu, ko klients var pielaikot, novērtēt gan vizuālo rezultātu, gan arī sajust, kā šie zobi iederas viņa mutē.

Vēl vairāk – cilvēkam ir iespēja ar šo šablonu kādu laiku padzīvot, iegūstot arī apkārtējo cilvēku novērtējumu. Vislabāk ir tad, kad citi cilvēki saka “tu izskaties labi”, bet nevar pateikt precīzi, kāpēc. Cilvēks vienkārši izskatās labāk izgulējies, drusku jaunāks, veselīgāks un laimīgāks. Tas ir labākais komentārs, ko es varu sagaidīt.

Kas ir ideāls smaids? Vai tas ir tas, ko dēvē par Holivudas smaidu?

Īstenībā Holivudas smaids – tie vienkārši ir kopti zobi, kas piestāv konkrētajam cilvēkam. Reizēm cilvēki vēlas Holivudas smaidu burtiskā nozīmē. Piemēram, grib tādus pašus zobus kā Andželīnai Džolijai. Bet ja cilvēkam ir pilnīgi cits sejas ovāls, cita konstitūcija, šādi zobi viņam vienkārši nepiestāvēs. Tādos gadījumos mūsu uzdevums ir cilvēkus izglītot. Ja ir liela vēlēšanās, mēs, protams, varam radīt arī iespēju pielaikot Andželīnas zobus.

Nereti cilvēki nāk ar hipervēlmēm – viņi grib absolūti baltus zobus, ļoti taisnus zobus. Parasti tik pārspīlēti perfekti zobi sejai neder, jo ir svarīgi, lai tie neizskatītos mākslīgi.

Vai ideāla smaida iegūšana ir dārga?

Tas ir ļoti individuāli. Ir svarīgi saprast, ka šie ieguldījumi tiek veikti vismaz uz 5-10 gadiem. Es piedāvāju šādu rēķināšanas formulu – iedomāsimies sievieti, kas reizi divās nedēļās taisa pie meistara manikīru. Un tagad saskaitām, cik naudas uz to aiziet 5-10 gadu laikā…

Šķiet, cilvēki tomēr biežāk baidās no sāpēm nekā no rēķiniem. Kā mūsdienās ir progresējušas atsāpināšanas tehnoloģijas?

Šobrīd starptautiska līmeņa zobārsti lepojas ar spēju panākt estētiski vēlamo rezultātu ar tik minimālu iejaukšanos, ka atsāpināšana var nebūt vajadzīga vispār. Mūsdienīga zobārstniecība ir minimāli invazīva. Mēs mēģinām rīkoties iespējami saudzīgāk, atjaunojot to, kas ir zaudēts, un nebojājot to, kas ir labs.

Kas ir tās tehnoloģijas, kas palīdz sasniegt šo mērķi – panāk uzlabojumus ar minimālu iejaukšanos?

Viens no svarīgākajiem rīkiem ir 3D rentgenuzņēmumi, kas palīdz plānošanā. Otra svarīgā tehnoloģija ir implanti. Kādreiz bija jāvīlē blakus esošie zobi, lai aizvietotu zaudēto zobu. Tagad trūkstošo zobu vai aizvietot ar implantu palīdzību, neaiztiekot apkārtējos veselos zobus. Man kā protēzistei nozīmīga ir arī adhezīvo materiālu attīstība. Vienkāršiem vārdiem – tie ir materiāli, ko var līmēt pie zobiem, lai tie izskatītos labi un tiktu stiprināti.

Kas vēl ir tās vienkāršās lietas, izņemot vispārzināmo zobu tīrīšanu, kas palīdz saglabāt zobu veselību un tuvoties Holivudas smaidam?

Īstenībā nav tā, ka arī zobu tīrīšana divreiz dienā ir vispārpieņemta. Visi zina, ka to ir pareizi darīt, bet ne jau visi dara. Vēl viena lieta, par ko mums sabiedrībā vajadzētu vairāk aizdomāties, ir kariess. Tā ir infekcija, kuras attīstībai nepieciešams pietiekami augsts cukura daudzums, kas ilgstoši iedarbojas uz zobu, un kariesu izraisošās baktērijas. Bērni piedzimst bez kariesa baktērijām, un tās viņi iegūst no vecākiem.

Vecāki inficē savus bērnus, aplaizot knupi, pagaršojot bērna ēdienu, barojot bērnu ar savu karoti. Tas ir viens no vienkāršiem knifiem – nepieļaut bērna inficēšanu ar kariesu. Tas nozīmē arī pievērst uzmanību tam, vai bērna ēdienā nav par daudz cukura, un kontrolēt viņa zobu tīrīšanu. Vecākiem ir jārāda piemērs, jātīra zobi kopā ar bērnu. Regulāri jāapmeklē higiēnists. Ja cilvēkam veidojas šādi ieradumi, viņam ir daudz lielākas iespējas izvairīties no problēmām nākotnē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

  VAI
  REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

  Pieteikt vizīti

   JŪLIJA CIPĻAKOVA

   Julija ir mūsu zobu higiēniste.

   Pieteikt vizīti

    PIETEIKT VIZĪTI

    Jogita Habeka

    Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

    Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

    Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
    Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

    Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

    PIETEIKT VIZĪTI

     PIETEIKT VIZĪTI

      PIETEIKT VIZĪTI

      Abdulkarims Alkadi

      Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

      Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

      ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС