yesno

Zoba ekstrakcija, implanta ievietošana vai jebkura cita ķirurģiska iejaukšanās mutes dobumā uz kādu laiku var apgrūtināt ierasto ikdienas dzīvi. Piedāvājam dažus padomus, kas var palīdzēt padarīt šo periodu komfortablāku.  

yesno

Pretsāpju līdzekļi

Pat tad, ja vietējās anestēzijas iedarbība vēl nav beigusies, pusstundu pēc operācijas beigām iedzeriet pretsāpju līdzekli (paracetamolu, ibuprofēnu u.c.), ievērojot ārsta rekomendācijas par devām un lietošanas biežumu. Taču nav ieteicams lietot minētos preparātus tukšā dūšā, jo tas var izraisīt gļotādas iekaisumu.

Antibiotikas

Ja zobārsts ir Jums izrakstījis antibakteriālo preparātu, sāciet to lietot tajā pašā dienā, kad veikta manipulācija. Lai novērstu kuņģa iekaisumu, lietojiet zāles pēc ēšanas un obligāti veiciet pilnu ārsta nozīmēto lietošanas kursu.

Tūska

Divu līdz piecu dienu laikā pēc operācijas var saglabāties tūska un asinsizplūdumi vietā, kur veikta ķirurģiskā manipulācija. Lai mazinātu tūsku un asinsizplūdumus, dažas dienas uz pietūkušajām vietām var likt maisiņu ar ledu vai sasaldētiem dārzeņiem no saldētavas, kas ietīti dvielī. Jātur aptuveni 20 minūtes, atkārtojot šo procedūru ik pēc divām stundām. Tāpat tūskas mazināšanai ieteicams gulēt pussēdus stāvoklī (piemēram, zem galvas un muguras novietojot augstus spilvenus).

Grūtības kustināt žokli

Dažu dienu laikā pēc ķirurģiskās operācijas var rasties grūtības, atverot muti, kas izpaužas kā žokļa kustīguma mazināšanās un sāpes apakšžokļa locītavā. Nav ieteicams apzināti mēģināt vērt vaļā muti, lai “iestrādātu” žokli – tas tikai pastiprinās sāpes un palēninās sadzīšanu. Pēc operācijas nedēļas garumā centieties lietot uzturā mīkstu pārtiku (putras, zupas, biezeņi).

Zobu jutīgums

Nereti dažas nedēļas pēc ķirurģiskas ārstēšanas saglabājas paaugstināts zobu emaljas jutīgums. Samazināt nepatīkamās sajūtas palīdzēs speciālo zobu pastu un mutes skalojamo līdzekļu ar norādi “sensitive” izmantošana.

Attīrīšana

Laba mutes dobuma higiēna ir ļoti svarīga pēcoperācijas periodā. Tīriet zobus rūpīgi un izmantojiem zobu birsti ar mīkstiem sariem. Izvairieties no tiešas iedarbības uz operācijas skarto vietu, taču pamazām katru dienu tai tuvojieties. Izmantojiet antiseptiskus šķidrumus vai sālsūdeni (vienu tējkaroti uz glāzi silta ūdens), un skalojiet ar tiem muti trīs reizes dienā piecas dienas pēc operācijas. Dariet to uzmanīgi, lai neizskalotu asins sarecējumus, kas izveidojušies uz rētām.

Šuves

Trīs-četras dienas pēc operācijas ir nepieciešams noņemt šuves, lai izvairītos no pārtikas daļiņu iestrēgšanas un infekcijas rašanās. Lielākā daļa ķirurgu izmanto uzsūcošos ķirurģiskos diegus, taču jebkurā gadījumā ir ieteicams apmeklēt zobārstu, lai pilnībā likvidētu šuvju materiālu un pārbaudītu brūces dzīšanas procesu. Precizējiet pie jūsu ārsta, cik ilgā laikā pēc šuvju uzlikšanas jums jāatnāk pie viņa uz vizīti.

Asiņošana

Neliels asiņu daudzums siekalās dažas dienas pēc operācijas ir normāla parādība. Taču, ja asiņošana no brūces ir stipra, labāk to apturēt ar mitru vates tamponu, pieliekot to pie asiņojošās vietas uz desmit minūtēm.  

Pārtika

Kamēr nav beigusies “sasaldēšanas” iedarbība, ēdiet tikai mīkstu pārtiku, bet pēc implanta ievietošanas ievērojiet šādu diētu divas nedēļas. Centieties nekošļāt ar to žokļa pusi, kurā veikta manipulācija.

Fiziska slodze un sporta aktivitātes

Dažas dienas pēc ķirurģiskās iejaukšanās ieteicams izvairīties no fiziski saspringtas darbības. Ja jūs regulāri, profesionāli sportojat, tad pirms operācijas ieteicams apspriest ar ķirurgu, cik ātri drīkstēs atjaunot intensīvu fizisko slodzi.

Papildu padomi

 • Nepieskarieties brūcei ar mēli, pirkstiem vai citiem priekšmetiem, kas var nodarīt bojājumus audiem.
 • Trīs dienas pēc operācijas nelietojiet piena produktus, jo tie satur baktērijas, kas pasliktina sadzīšanu.
 • Nesmēķējiet nedēļu pēc operācijas.
 • Spēcīgas tūskas gadījumā necentieties intensīvi šņaukt degunu – tas izraisīs asins pieplūdumu operācijas skartajai vietai, kas attiecīgi var veicināt sadzīšanas peroces palēnināšanos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

  VAI
  REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

  Pieteikt vizīti

   JŪLIJA CIPĻAKOVA

   Julija ir mūsu zobu higiēniste.

   Pieteikt vizīti

    PIETEIKT VIZĪTI

    Jogita Habeka

    Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

    Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

    Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
    Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

    Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

    PIETEIKT VIZĪTI

     PIETEIKT VIZĪTI

      PIETEIKT VIZĪTI

      Abdulkarims Alkadi

      Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

      Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

      ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС