KDR 3804 2

“Balināšana ir kaitīga zobiem!” – to dažkārt gadās dzirdēt kā no pacientiem, tā arī no pašiem zobārstiem. Vai tā tiešām ir taisnība?

KDR_3804_2

Klīnikas “Dental Art” zobārsts Alla Druzjaka ir pārliecināta, ka veselīgiem zobiem balināšanas procedūra nav kaitīga, bet jāņem vērā, ka pozitīvam un ilgnoturīgam rezultātam, ir nepieciešams nedaudz visu saplānot.

Zobu balināšanas procedūra klīnikā ilgst tikai 1-1,5 stundas, taču laicīga plānošana tai nepieciešama tādēļ, ka pirms zobu balināšanas jāveic zobu higiēna. Tas jādara tāpēc, ka zobu aplikums un zobakmens ne tikai slikti izskatās paši par sevi, bet arī veicina nevienmērīgu balinošā līdzekļa iedarbību uz zobu emalju.

Zobu balināšana _ Dental Art - Google Chrome 2016-03-22 12.15.56

Vēlams, lai starp higiēnas un balināšanas procedūrām paiet kāds laiks. Atkarībā no zobu veselības tās var būt gan pāris nedēļas, gan mēnesis – tieši Tev piemēroto procedūru grafiku noteiks zobārsts vai higiēnists pirmās vizītes laikā. Nav jābaidās, ka balināšana ātri zaudēs savu efektu – klīnikā “Dental Art” veiktās balināšanas rezultāts saglabājas līdz pat trīs gadu garumā un ilgāk.

Tiesa, lai izbaudītu tik ilgstošu balināšanas iedarbību, nepieciešams būtiski ierobežot vai pat pavisam atteikties no ieradumiem un produktiem, kas zog zobu baltumu: smēķēšanas, kafijas, tējas (zaļā, starp citu, krāso zobus vēl spēcīgāk par melno tēju), sarkanvīna, koka-kolas un vairākiem citiem produktiem.

Kā tad zobārstniecības klīnikās iegūst baltāku smaidu? Tas notiek ar fotobalināšanas palīdzību, kas mūsdienās tiek uzskatīta par efektīvāko un veselīgāko zobu balināšanas metodi. Procedūras laikā uz zobiem tiek uzklāts balinošs gels ar ūdeņraža pārskābi, un zobi tiek izgaismoti ar īpašu heliolampu. Gaismas ietekmē no gela izdalās skābeklis. Tas iesūcas zobā caur emalju un sašķeļ tumšo zobu pigmentāciju bezkrāsainās daļiņās. Tādā veidā zobu emalja kļūst par 1-2 toņiem gaišāka. Patīkamās pārmaiņas ir labi redzamas uzreiz pēc procedūras.

“Man patīk, kad mani klienti uzreiz pēc procedūras ieskatās spogulī un priecājas – viņu smaids tik tiešām kļuvis daudz spožāks.”

No ūdeņraža pārskābes gela sastāvā nav jābaidās – tā nekaitē zobiem, un tie pilnībā saglabā savu stiprumu. Savukārt smaganas ar gelu nesaskaras, jo tās pirms procedūras tiek pārklātas ar izolējošu materiālu. Tiesa, ir pavisam normāli, ka pēc balināšanas zobi apmēram divas nedēļas ir jutīgāki nekā parasti.

Tāpēc šai laikā vēlams izmantot jutīgiem zobiem domāto zobu pastu un skalošanas līdzekli. Klīnikā “Dental Art” balināšanas procedūras noslēgumā klienta zobi tiek apstrādāti ar speciālu preparātu, kas fluorizē zobus un mazina to jūtīgumu.

Fotobalināšana netiek veikta jauniešiem līdz 18 gadu vecumam, grūtniecēm un sievietēm, kas baro ar krūti, kā arī cilvēkiem ar nopietnām smaganu saslimšanām vai zobu eroziju. Visiem pārējiem šī procedūra ir absolūti nekaitīga.  To ir iespējams veikt arī mājās, izmantojot īpaši šim nolūkam izgatavotas zobu uzlikas jeb kapes.

Pirmās vizītes laikā ārsts noņem klienta zobu nospiedumu uzliku izgatavošanai, kā arī nosaka piemērotāko balinošā gela veidu. Lai iegūtu žilbinošu smaidu, kapes jāpārklāj ar gelu un jālieto dažas stundas dienā vai jāatstāj uz zobiem pa nakti. Kopumā var veikt līdz 14 balināšanas seansiem. Tā kā kapes katram klientam top individuāli klīnikas “Dental Art” zobu tehniskajā laboratorijā, tad tās ir ērtas un nerada nepatīkamas sajūtas.

Būtiska mājas balināšanas priekšrocība – iespēja pašam izvēlēties, kad un cik intensīvi veikt balināšanu. Turklāt tā ir ļoti saudzīga procedūra, kas ir piemērota arī cilvēkiem ar jutīgiem zobiem. Taču tieši Tev piemērotāko balināšanas veidu vislabāk spēs ieteikt profesionāls ārsts.

Tātad plāns ir pavisam vienkāršs – vizīte pie zobu higiēnista, labākā balināšanas veida izvēle kopā ar ārstu un pati balināšanas procedūra. Smaidam vienkārši ir jābūt žilbinošam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

  VAI
  REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

  Pieteikt vizīti

   JŪLIJA CIPĻAKOVA

   Julija ir mūsu zobu higiēniste.

   Pieteikt vizīti

    PIETEIKT VIZĪTI

    Jogita Habeka

    Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

    Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

    Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
    Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

    Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

    PIETEIKT VIZĪTI

     PIETEIKT VIZĪTI

      PIETEIKT VIZĪTI

      Abdulkarims Alkadi

      Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

      Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

      ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС