Pirms zobu plombēšanas uzsākšanas zobārsts apskata bojāto zobu. Vajadzības gadījumā tiek nozīmēta zoba rentgenoloģiskā izmeklēšana, lai noskaidrotu zoba bojājuma pakāpi un, ja nepieciešams,  veiktu endodontiju (zobu kanālu tīrīšanu). Tiešā zoba plombēšana tiek veikta vienā zobārsta apmeklējuma seansā.

Procedūras apraksts:

 • Zobārsts no bojātā zoba izņem kariozo masu, kas radusies baktēriju iedarbības rezultātā, un sagatavo zoba kavitāti (zoba caurumu) plombējamā materiāla ievietošanai.
 • Lai plombēšanas laikā varētu izveidot fizioloģiski piemērotu un pareizu zoba formu, ap zobu tiek aplikta speciāla metāliska lentīte (matrice), bet starp šo lentīti un blakus zobiem – speciāli koka ķīlīši. Tādā veidā tiek nodrošināta iespēja precīzi ievietot plombējamo materiālu zoba kavitātē un izveidot pareizu topošā zoba formu un kontaktpunktu ar blakus zobiem, nepieļaujot plombas pārkari, kas var veicināt sekundārā kariesa attīstīšanos.
 • Lai dezinficētu zoba kavitāti un sagatavotu to plombējamā materiāla ievietošanai, zobārsts kavitāti apstrādā ar speciālu gelu. Pēc tam zoba kavitāte tiek izskalota un nosusināta.
 • Zoba kavitātes virsma tiek noklāta ar speciālu saistvielu un gaismota ar heliolampu (zilas gaismas polimerizācijas lampa, kas nodrošina materiāla sacietēšanu). Tādā veidā tiek panākta plombējamā materiāla maksimāli cieša saskare ar zoba virsmu.
 • Ja zoba defekts ir dziļš, bet zoba mīkstie audi vēl nav skarti (nav jāveic endodontija), zobārsts zoba kavitāti noklāj arī ar speciālu oderes materiālu, lai pasargātu zoba pulpu (zoba nervu) no kairinājuma.
 • Kad kavitāte ir sagatavota plombēšanai, tajā tiek ievietots plombējamais materiāls. Zobu plombējamajam materiālam ir jābūt rūpīgi sablīvētam, lai plombēšanas procesa laikā tajā neveidotos mikroporas. Zobārsts pa nelielām porcijām pakāpeniski ievieto plombējamo materiālu zoba kavitātē, katru porciju gaismojot ar heliolampu. Tādā veidā iespējams nodrošināt efektīvu plombējamā materiāla sacietēšanu un maksimāli ciešu sasaisti ar zobu. Svarīgi ir izveidot zoba formai anatomiski atbilstošu plombu un nodrošināt, lai ieliktā plomba pilnībā atbilstu pacienta sakodienam (nebūtu augstāka vai zemāka par pārējiem zobiem).
 • Kad zoba plomba ir ielikta, zobārsts nopulē zobu, lai zoba virsma būtu gluda un uz tās pastiprināti neveidojas zobu aplikums.

Tiešā plombēšana – zobu plombējamie materiāli

Veicot tiešo plombēšanu, pacientam ir iespēja izvēlēties starp sudraba amalgama plombu un kompozīta plombu (baltā plomba). Sudraba amalgama plombas priekšrocības ir ilgāka kalpošana, lielāka izturība, kā arī mazāka aplikuma daudzuma veidošanās ap plombēto zobu salīdzinot ar kompozīta plombu, taču sudraba amalgama plombu nevar pieskaņot pacienta zobu krāsai, tai trūkst estētiskā izskata. Savukārt, kompozīta jeb baltās plombas priekšrocības ir estētiskais izskats, jo plombas toni var piemērot pacienta zobu tonim. Tā kā kompozīta materiāls plombēšanas laikā sacietējot nedaudz saraujas, kompozīta plomba ir tehniski piemērotāka nelielu zobu defektu labošanai.

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

  VAI
  REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

  Pieteikt vizīti

   JŪLIJA CIPĻAKOVA

   Julija ir mūsu zobu higiēniste.

   Pieteikt vizīti

    PIETEIKT VIZĪTI

    Jogita Habeka

    Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

    Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

    Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
    Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

    Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

    PIETEIKT VIZĪTI

     PIETEIKT VIZĪTI

      PIETEIKT VIZĪTI

      Abdulkarims Alkadi

      Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

      Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

      ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС