Ja v lies balt kus zobus

Nevar noliegt, ka uzturs ietekmē ne tikai cilvēka veselību kopumā, bet arī specifiski mutes dobuma veselību. Viss ko jūs ēdīsiet, atspoguļosies ne tikai uz organismu kopumā, bet arī kalpos par mutes dobuma veselības indikatoru. 

Šodien mēs pastāstīsim par dažādu pārtiku un par to, kā jūsu racions ietekmē mutes dobumu, zobus, to veselību un arī krāsu.

Pārtika, kuru ēdot mutes dobuma veselība uzlabosies:

 • Šķiedrvielas.  Te noteikti topa augšgalā butu jebkurš pilngraudus saturošs produkts, piemēram, auzu pārslas, lēcas un griķi. Nemazāk svarīgi ir arī dārzeņi.
 • Piena produkti. Piena produktos esošais kalcijs stiprina zoba emalju, kā arī veicina zobu remineralizāiju, citiem vārdiem sakot, atjauno minerālvielas zobā.
 • Rieksti, gaļa, olas.
 • Zaļā tēja. Pirmkārt, zaļā tēja jums var aizvietot kafiju, jo tās sastāvā ir kofeīns, savukārt atšķirībā no kafijas, zaļā tēja satur antioksidantus, kas samazina baktēriju daudzumu mute. Vēl pie tam zaļā tēja krāso zobus stipri mazāk, nekā kafija
 • Ūdens. Ir ļoti svarīgi ikdienā patērēt daudz ūdeni, jo ūdens veic mutes attīrīšanu.
  Ūdens attīra muti no ēdienu radītās skābes un neitralizē pH līmeni.
 • Košļājamā gumija. Zobu higiēnisti noteikti ieteic lielot košļājamo gumiju, bet jāizvēlas tādu, kura nesatur cukuru. Košļājamā gumija palielinās siekalu izdalīšanās daudzumu, tādā veidā veicinot mutes dobuma pašattīrīšanos. Ļoti labi, ja košļājamās gumijas sastāvā ir ksilitols, jo šī viela cīnās pret streptococcus mutans – baktēriju, kas ir galvenais kariesa ierosinātājs. Turklāt ksilitols veicina zobu balinošo iedarbību.

Runājot par uzturvielām un vitamīniem var minēt sekojošo:

C vitamina deficits ir viens no iemesliem, kāpēc attīstās smaganu asiņošana un gingivīts. Šī vitamina deficītu bieži konstatē smēķētājiem. Tātad, lai piesatinātu savu ēdienkarti ar C vitaminu, būtu jāpievērš uzmanība upenēm, zemenēm, sarkanajiem pipariem, kāpostiem, spinātiem, ogām, kartupeļiem, pienam un aknām.

D vitamins arī ir no tās grupas, kura deficīts ietekmē periodontālo audu veselību.

Nosauksim pārtiku, kas satur D vitaminu: zivis, pilngraudu pārslas, kaviārs, piena produkti, cūkgaļa, olas, sojas/mandeļu piens.

Ja ir pārtika, kas palīdz mums būt veseliem un stipriem, diemžēl, uz mūsu šķivjiem un mūsu krūzēs bieži paradas arī tāda pārtika, kas negatīvi ietekmē zobu veselību. Protams, vairākums no “nepareizās” pārtikas satur ļoti daudz cukura. Tātad, no kā būtu jāizvairās, lai saglabātu zobu veselību un baltu krāsu.

 • Dažādi produkti, kas satur cukuru: konditorijas izstrādājumi, konfektes, tortes.
 • Dzērieni, kas satur saldinātājus: Coca-cola, kafija, alkohols. Daudz cilvēki zina par aklohola slikto ietekmi uz kopējo organisma stāvokli, bet neiedomājas, ka alkohols satur ļoti daudz cukura, spēcīgi bojājot zobus.
 • Miltu izstrādājumi: jo vairāk edīsiet miltu izstrādājumus, jo lielāks risks, ka zobi pastāvīgi būs aplikti ar aplikumu.
 • Mērces: kečups, majonēze. Sojas mērce un karijs ļoti krāso zobus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

  VAI
  REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

  Pieteikt vizīti

   JŪLIJA CIPĻAKOVA

   Julija ir mūsu zobu higiēniste.

   Pieteikt vizīti

    PIETEIKT VIZĪTI

    Jogita Habeka

    Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

    Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

    Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
    Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

    Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

    PIETEIKT VIZĪTI

     PIETEIKT VIZĪTI

      PIETEIKT VIZĪTI

      Abdulkarims Alkadi

      Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

      Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

      ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС