Mouth Pain Frustration

Esat pamanījuši, ka jūsu zobi jutīgi reaģē uz temperatūru svārstībām un uz atsevišķiem produktiem? Iespējams, šāda jutīguma cēlonis ir zobu emaljas bojājumi vai stomatoloģiskas slimības.

Jebkurā gadījumā – šāda veida simptomi ir iemesls, lai apmeklētu zobārstu.

Mouth-Pain-Frustration

Ķēdes reakcija
Paaugstināts zobu jutīgums (ārsti šādu stāvokli dēvē par dentīna hiperjutīgumu) var rasties gan ikdienā, gan ik pa laikam kā gadījuma parādība pēc noteikta veida pārtikas (skābas, sāļas, saldas) lietošanas. Parasti jutīgums izpaužas kā durstīguma vai arī asu sāpju sajūta zobos. Viena no šī stāvokļa īpatnībām – nepatīkamajiem simptomiem var būt gadījuma rakstus: nedēļu šos simptomus var izjust, tad pēc nedēļas tie “pazūd” uz vairākiem mēnešiem. Jebkurā gadījumā zobu emaljas hiperjutīgums ir iesmesls, lai aprunātos par šo jautājumu ar stomatologu.

Visbiežāk paaugstināta zobu jutīguma cēlonis ir pakāpeniska iedarbošanās uz dentīnu – zoba mīksto daļu, kas atrodas zem emaljas. Šī daļa ir noklāta ar mazām caurulītēm – dentīna kanāliņiem, kas pildīti ar šķidrumu. Lietojot uzturā karstus vai aukstus dzērienus, kā arī saldus, sāļus vai skābus produktus, mainās šī šķidruma kustība kanāliņos, kā rezultātā rodas nervu galu iekaisums un parādās īsas, bet asas sāpes.

Biežākie iemesli, kas veicina paaugstinātu zobu jutīgumu, ir sīkas stomatoloģiskas problēmas, kā smaganu atkāpšanās, atsedzot zoba kakliņu, zoba emaljas bojājumi, smaganu kabatu veidošanās un citas smaganu saslimšanas.

Tāpat zobu jutīgums paaugstinās, ja tiek ievērota ļoti aktīva zobu higiēna (piemēram, pēc profesionālās zobu tīrīšanas vai zobakmens likvidēšanas). Tieši tādēļ profesionālo zobu tīrīšanu pie zobārsta ir ieteicams veikt divas reizes gadā – šāds periodiskums ir pilnībā pietiekams, lai nodrošinātu zobu saslimšanu profilaksi un uzturētu mutes dobumu veselu.

Nav ieteicams pārlieku aizrauties ar spirtu saturošu mutes skalojamo līdzekļu lietošanu, jo šādi līdzekļi padara mutes dobuma gļotādu pārlieku sausu.

Ko darīt zobu jutīguma gadījumā?

 • Dažas vienkāršas rekomendācijas palīdzēs mazināt zobu jutīgumu un novērsīs tā attīstīšanos smagākās formās.
  Laba mutes dobuma higiēna ir nepieciešama, taču tai ir jābūt apdomātai un saudzīgai.
 • Speciālo ārstnieciski-profilaktisko zobu pastu ar atzīmi Sensitive lietošana mazinās nepatīkamās sajūtas
 • Ieteicams izmantot zobu birsti ar mīkstiem sariem, kas domāta tieši jutīgiem zobiem
 • Zobu birstes kustībām zobu tīrīšanas laikā jābūt vieglām un nevis horizontālām, bet apļveida, virzienā no smaganām uz zobiem
  Ieteicams samazināt tādu produktu lietošanu, kas satur organiskās skābes (vīnu, etiķi, sulas, augļus un ogas)
 • Ieteicams izvairīties no zobu griešanas un spēcīgas sakošanas dienas laikā, jo šādas darbības veicina zobu emaljas nodilumu, kā rezultātā paaugstinās zobu jutīgums. Lai nodrošinātu kontroli nakts laikā, nepieciešamas speciālās zobu kapes – jūsu zobārsts palīdzēs jums pareizi tās izvēlēties un sniegs padomus to izmantošanā.

Paaugstināts jutīgums – tā nav nolemtība. Pareizi izvēlēta ārstēšana ļaus efektīvi kontrolēt šo stāvokli. Regulāri zobārsta apmeklējumi, lai veiktu mutes dobuma profilaktisko apskati un saņemtu zobu kopšanas konsultāciju, ļaus nodrošināt jūsu zobu veselību un skaistumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

Sergejs Andrijevskis

Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

ЗАПИСАТЬСЯ

Share on facebook
Share on whatsapp

ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ НА ГИГИЕНУ

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZITI

Share on facebook
Share on whatsapp

pirkt zobu higiēnu tiešsaistē ar 10 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

PIETEIKT VIZĪTI

  VAI
  REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

  Pieteikt vizīti

   JŪLIJA CIPĻAKOVA

   Julija ir mūsu zobu higiēniste.

   Pieteikt vizīti

    PIETEIKT VIZĪTI

    Jogita Habeka

    Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

    Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

    Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
    Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

    Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

    PIETEIKT VIZĪTI

     PIETEIKT VIZĪTI

      PIETEIKT VIZĪTI

      Abdulkarims Alkadi

      Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

      Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

      ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС