Zināms, ka pašapziņa ir viens no lielākajiem pievilcības faktoriem. Starojošs un pašpārliecināts cilvēks jūtas brīvi un nepiespiesti saziņā ar citiem, neslēpj savu smaidu un emocijas. Svarīga ir ne tikai zobu, bet kopējā smaida estētika. Smaidam būtu jābūt harmoniskam, tādam, kas piestāv cilvēka sejai, un to padara gaišāku un pievilcīgāku, nevis pretēji. Tieši zobi ir ļoti nozīmīga smaida sastāvdaļa. Ja nav izdevies savu smaidu savest kārtībā jau iepriekš, tad nozīmīgu notikumu tuvošanās var būt laba motivācija nevilcināties.

Ligavam.lv apkopoja svarīgāko, kas jāzina par zobu estētiku – kas to ietekmē, un kā padarīt smaidu žilbinošu veselīgai pašapziņai. Konsultē klīnikas Dental Art zobārste Baiba Ņikiforova.

zobu estetika

 

Dental Art zobārste: BAIBA ŅIKIFOROVA

Kādēļ ir svarīgi domāt par priekšzobu estētikas atjaunošanu?

Piekritīsiet, ka redzot patīkamu cilvēku, kuram pasmaidot, parādās trūkstošs priekšzobs vai lieli melni kariozi defekti, tas rada disharmoniju sejā. Veselīgs smaids dod cilvēkam pārliecību par sevi. Tas ir ļoti nozīmīgs socializēšanās faktors – cilvēks nemulst, var brīvi komunicēt, var pilnvērtīgi iesaistīties sarunā, neaizsedzot muti, cilvēkam nav jākoncentrējas uz savu izskatu, bet uz saturu.

zobu estetika

Ļoti bieži cilvēki izvēlas savu smaida estētiku uzlabot tieši pirms lieliem un nozīmīgiem dzīves notikumiem, piemēram, kāzām, lielām  jubilejām, stājoties jaunā darbā vai uzstājoties auditorijas priekšā.

Šie ir lieli stimulanti,  īpaši vīriešiem.

zobu estetika

Galvenie iemesli, kādēļ zobi kļūst estētiski nepievilcīgi?

Zobu estētikas zaudēšanas iemesli varbūt gan iegūti, gan iedzimti. Kā biežākais iedzimtais iemesls ir ortodontiskas problēmas, zobu saspiestība vai tieši otrādi – lielas spraugas starp tiem, nepareizs sakodiens un citi.

Visbiežāk cilvēki griežas pie zobārsta tieši iegūto iemeslu dēļ. Tie ir kariozi zobi, trūkstoši zobi, nekvalitatīva zoba restaurācija, erozija, arī zobi, kas ir savu apjomu zaudējuši – gan fizioloģiski nodiluši (ar vecumu), gan patoloģiski, piemēram, bruksisms jeb zobu griešana, kas mūsdienās ir bieži sastopama problēma. Tā visbiežāk izpaužas naktīs, stresa un trauksmes situācijās vai pie lielas fiziskas slodzes. To ietekmē arī medikamentu lietošana, piemēram,  antidepresanti. Arī pārmērīga alkohola un kofeīna lietošana, un smēķēšana.

zobu estetika

Patoloģisks zobu nodilums var veidoties arī ārējas mehāniskas berzes rezultātā, piemēram, nepareizi tīrot zobus. Var veidoties ķīļveida defekti, atsegti zobu kakliņi, kas padara zobus jutīgus.

Zobu jutīgumu var izraisīt arī zobu erozija, kas var rasties diētas rezultātā, lietojot pārtiku vai dzērienus ar augstu skābju saturu. Piemēram, dzerot gāzētus dzērienus, citronūdeni, lietojot dažādus medikamentus. Zobu erozija var rasties arī citas veselības problēmas, piemēram, kuņģa skābes atviļņa gadījumā.

Higiēnas un diētas paradumu rezultātā parasti notiek zoba krāsas izmaiņas jeb dzeltēšana. Visbiežākie iemesli tam ir kafijas, tējas, sarkanvīna lietošana, smēķēšana un citi ieradumi.

zobu estetika

Kā atjaunot priekšzobu estētiku?

Priekšzobu estētiskie risinājumi ir atkarīgi no esošo zobu sākotnējās situācijas.

Ja zobi ir taisni, veseli, nav zaudējuši savu apjomu (nav bruksisma), bet tikai neapmierina zobu krāsa, tad risinājums var būt balināšana.

Ja zobiem ir kāds neliels defekts, mazi kariozi defekti, erozijas, nolauzts zoba stūris, vai diastēma (sprauga starp priekšzobiem), tad restaurācijas ar kompozīta plombējamo materiālu ir lielisks risinājums.

zobu estetika

Viens no risinājumiem var būs bondigs, kad pie esošā zoba tiek pievienots kompozīta materiāls un kompozīta pārklājums. Tā ir viena no zobu audus saudzējošākajām metodēm, kā uzlabot zoba estētiku, ja ir vēlme nedaudz mainīt zoba formu, proporciju, krāsu. Svarīgi saprast izmantotā materiāla īpašības, un, ja nepieciešams, atkārtot zobārsta vizītes reizi gadā, lai to nopulētu un atsvaidzinātu spīdumu. Keramika ir izcils estētiskās zobārstniecības materiāls, kas nemaina savu spožumu un krāsu, tātad neprasa papildu vizītes pie zobārsta, lai to nopulētu.

Venīri jeb porcelāna plāksnītes šobrīd ir augstākais estētikas standarts. Tām gan ir ļoti ierobežotas indikācijas. Tās izmantojamas veseliem vai ļoti maz plombētiem zobiem. Ja zobi jau iepriekš ir daudz plombēti, nedzīvi, mainījuši savu krāsu pēc ārstēšanas, tad kroņi būs piemērotākā izvēle.

zobu estetika

 

Dental Art zobārste: BAIBA ŅIKIFOROVA

Ja zobi ir veseli, bet šķībi, tad būtu jāveic ortodontiskā ārstēšana, lai izlīdzinātu zobu rindas, stabilizētu sakodienu. Pēc šīs ārstēšanas var izvērtēt, vai estētiku vēl nepieciešams uzlabot.

Gadījumā, ja ir fizioloģisks vai patoloģisks zobu nodilums, kura rezultātā ir zaudēts sakodiena augstums, ir jāveic pilna mutes rehabilitācija ar sakodiena celšanu, kas ietver arī priekšzobu estētikas atjaunošanu. Ja sakodiena augstuma zaudēšanas iemesls ir bruksisms, tad pacientam, lai saglabātu un uzturētu jauno zobu funkciju un estētiku, būs jālieto nakts kapes.

zobu estetika

Kur uzlabot zobu estētiku?

Lai noskaidrotu, kādas priekšzobu estētikas uzlabošanas metodes būs piemērotākās, vienmēr nepieciešams konsultēties ar profesionālu zobārstu, kam ir pieredze zobu estētikas uzlabošanā. Zobārstniecībā Dental Art strādā savas nozares profesionāļi, kas veiks izmeklēšanu, noteikts zobu estētikas zaudēšanas iemeslus un ieteiks labākos risinājumus, lai arī tavs smaids būtu žilbinošs, un tu justos brīnišķīgi katru dienu.

zobu estetika

PIETEIKT VIZITI

rezervē vizīti tiešsaistē ar 15 eiro atlaidi

PIRKT DĀVANU KARTI

Pieteikt vizīti


  Kristīne Zatirka

  Pieteikt vizīti


   Pieteikt vizīti


    JŪLIJA CIPĻAKOVA

    Julija ir mūsu zobu higiēniste.

    Pieteikt vizīti


     Pieteikt vizīti


      REZERVĒT VIZĪTI

      Sergejs Andrijevskis

      Sergejs ir zobārsts implantologs, mūsu klīnikas īpašnieks.

      Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī MBA studijas. Sergejs maģistra grādu zobu implantoloģijā un zobārstniecības ķirurģijā ieguva Starptautiskajā Medicīnas koledžā (IMC), Vācijā.
      Profesijā nonācu tādēļ, ka mani interesēja medicīna un zobārstniecība. Ar laiku radās arī ideja par pašam savas zobārstniecības klīnikas atvēršanu.

      Brīvajā laikā, kura man gan nav ļoti daudz, labprāt dodos skriet, apmeklēju boksa treniņus un karstās jogas nodarbības. Interesē 20. gadsimta vēsture.
      Savā darbā vados pēc principa: stomatoloģija ir ne tikai medicīna, bet arī māksla!

      Zobu implanti ir zobu aizstājēji, kad traumas vai slimības gadījumā dabīgos zobus ir nācies zaudēt pavisam. Implants ir risinājums gan viena trūkstoša zoba aizvietošanai, gan pilnīga zobu trūkuma gadījumos, turklāt, ne vienmēr nepieciešamo implantu skaits ir vienāds ar trūkstošo zobu skaitu. Piemēram trīs blakus trūkstošu zobu gadījumā nepieciešami tikai divi implanti un tiltiņs, savukārt, lai aizvietu visu augšējo 16 zobu rindu, nepieciešami tikai četri implanti un tilts, tāpēc jebkura ārstēšana obligāti ir jāuzsāk ar kosultāciju pie speciālista, lai uzzinātu vislabāko risinajumu tieši savai situācijai un diemžēl vai par laimi tā visticāmāk atšķirsies no jekbkuras citas pieredzes stāsta.

      Pieteikt vizīti


       Pieteikt vizīti


        Abdulkarims Alkadi

        Karims ir mūsu zobārsts ortodonts.

        Viņš ir pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, ka arī Damaskas universitāti, kur apguva visu par ortodontiju, sakodieniem un breketēm.

        Par zobārstu kļuvu tādēļ, ka man patīk palīdzēt citiem, man patīk redzēt smaidu pacientu sejās pēc tam, kad problēma ir novērsta un viņiem nekas vairs nesāp. Savukārt pēc ortodontiskās ārstēšanas man ir prieks redzēt patiešām laimīgus pacientus, kuri ir priecīgi par sasniegto rezultātu. Kad man ir brīvs laiks un iespējas, labprāt skatos filmas un ceļoju.

        Pieteikt vizīti


         PIETEIKT VIZĪTI


          PIETEIKT VIZĪTI


           Mēs nodrošinam vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

           Veicot pierakstu mūsu klīnikā, lūdzam informēt administratoru par palīdzības nepieciešamību, un mēs priecāsimies Jums palīdzēt!
           Jūsu vajadzībām ēkā ir izvietots pacēlājs, ir arī lifts, ka arī tualete ar pietiekami plašām durvīm.

           Detalizēta informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruniem 29207418, 67278933.

           PIETEIKT VIZĪTI

           Jogita Habeka

           Jogita ir mūsu zobārste protēziste.

           Pieteikt vizīti


            SEMJONS GREDITORS

            Pieteikt vizīti


             PIETEIKT VIZĪTI


              VAI
              REĢISTRĒJIETIES HIGIĒNAI ONLINE

              PIETEIKT VIZITI

              rezervē vizīti tiešsaistē ar 15 eiro atlaidi

              PIRKT DĀVANU KARTI

              PIETEIKT VIZITI

              rezervē vizīti tiešsaistē ar 15 eiro atlaidi

              PIRKT DĀVANU KARTI

              PIETEIKT VIZITI

              rezervē vizīti tiešsaistē ar 15 eiro atlaidi

              PIRKT DĀVANU KARTI

              Free ‘Travel Like a True Adventurer’ E-book

              1. Pakalpojuma sniegšanas adrese un kontaktinformācija

              Zobārstniecības klīnika “Dental Art”

              Krišjāņa Barona iela 20, 2.stāvs., LV-1010, Latvija

              Phone: +371 67278933 

              E-pasts: info@dentalart.lv 

              www.dentalart.lv

              2. Rezervācijas

              Pilna mutes dobuma higiēnas rezervāciju iespējams veikt mūsu mājas lapā, tiešsaistē izvēloties kādu no rezervācijai pieejamajiem datumiem un laikiem.

              Rezervācijai pieejamie datumi un laiki ir aktuāli brīdī, kad mājas lapas lietotājs uzsāk aktivitāti mājas lapā un tie atjaunojas ar regularitāti katras 10 minūtes. Tā kā pastāv iespēja, ka mājas lapas lietotāja rezervācijai izvēlētie datumi var tikt vienlaicīgi rezervēti arī izmantojot citus reālā laikā rezervācijām paredzētos kanālus, piemēram, telefonu vai citas tiešsaistes platformas, tad situācijās, kad būs radušies dubultas rezervācijas, klīnikas administrator sazināsies ar lietotāju, lai vienotos par izmaiņām veiktajā rezervācijā. Izmaiņas rezervācijā tiks piedāvātas atkarībā no apstākļiem, un ņemot vērā brīvo laiku pieejamību.

              Uzsākot rezervācijas procesu mājas lapā, lietotājam tiek dots laiks 10 minūtes, lai pabeigtu rezervāciju.

              Rezervācija ir uzskatāma par apstiprinātu, kad lietotājs ir norēķinājies par rezervāciju, izmantojot tiešsaistes maksājumu sistēmu mājas lapā, un rezervāciju sistēmā nav radušies dubultās rezervācijas, augstāk minēto iemeslu dēļ.

              Rezervāciju iespējams atcelt jebkurā laikā.

              Rezervācijas maksu atmaksā

              • 100% apmērā – atceļot ne mazāk kā 2 nedēļas pirms rezervācijas sākuma;
              • 50% apmērā – atceļot ne mazāk kā 1 nedēļu pirms rezervācijas sākuma;

              Atceļot rezervāciju mazāk kā 1 nedēļu pirms noteiktā datuma, maksa netiek atgriezta. Maksa netiek atgriezta arī neierašanās gadījumā.

              Ja neparedzamu apstākļu dēļ, pacientu nav iespējams pieņemt paredzētajā datumā rezervācijas maksa tiek atgriezta pilnā apmērā, bez laika ierobežojuma. Šādās situācijās tiek darīts viss iespējamais, lai pacientam palīdzētu atrast citu laiku procedūrai.

              3. Maksājumi

              Maksa par rezervāciju jāveic 10 eiro apmērā, kas ir daļa no gala summas, kas norādīta kā maksa par pakalpojumu jau pēc 10 eiro atlaides, kas piemērota par rezervācijas veikšanu tiešsaistē.

              Maksājumu iespējams veikt ar maksājumu karti rezervācijas laikā mājas lapā.

              Rezervācijas maksas atgriešana, gadījumā, ja rezervacija tiek atcelta saskaņā ar punktu 2, var aizņemt līdz pat 30 dienām, taču vairums maksājumu nepārsniegs 10 darba dienas no rezervācijas atcelšanas brīža.

              Mūsu mājas lapa izmanto digitālās drošības sertifikātu SSL (Secure Socket Layer), kas nodrošina lietotāja datu drošību un konfidencialitāti.

              Uzmanību: Ja maksājuma laikā rodas tehniskas problēmas un lietotājam netiek piedāvāta iespējam maksāt ar karti, lūgums rezervācijai izmantot citu e-pastu vai mēģināt veikt rezervāciju no citas ierīces.

              4. Privātuma politika un sīkdatnes

              SIA “Dental Art” ir veikusi visus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu personas datu drošību un nepieļautu to nepamatotu nokļūšanu trešo personu rīcībā.

              • SIA “Dental Art” zobārstniecības klīnikas un/vai interneta vietnes  www.dentalart.lv apmeklēšanas laikā SIA “Dental Art” var saņemt informāciju, kas satur personas datus:
               1.1. iegūstot personas datus tiešā veidā (piemēram, vārds un uzvārds, personas kods, tālruņa numurs un e-pasta adrese)  ārstniecības procesa nodrošināšanai un ārtstniecības pakalpojuma kvalitātes kontrolei.
               1.2. par interneta vietnes www.dentalart.lv apmeklējumu informācija tiek iegūta arī netiešā veidā, piemēram: izmantojot sīkdatnes un/vai citus tehniskus līdzekļus. Šīs darbības mērķis ir uzraudzīt un nodrošināt labāku www.dentalart.lv izmantošanu un attīstību.
              • Personas datus SIA “Dental Art” apstrādā, ievērojot Fizisko personu datu aizsardzības likuma noteiktās prasības un citus Latvijas Republikas tiesību aktus, kas reglamentē personas datu apstrādi un aizsardzību. Apstrādājot un glabājot personas datus, SIA “Dental Art” izmanto organizatoriskus un tehniskus līdzekļus, kas nodrošina personas datu aizsardzību no nejaušas vai nelikumīgas atklāšanas, kā arī no jebkādas citas nelikumīgas apstrādes.
              • Izmantojot zobārstniecības klīnikas “Dental Art” pakalpojumus, Klients/Pacients piekrīt un atļauj SIA “Dental Art” reģistrēt, ievadīt, glabāt, sistematizēt, izmantot un jebkādā citā veidā apstrādāt personas datus, kurus Klients sniedz SIA “Dental Art”, tādā apjomā, kādā tas ir nepieciešams, un šādiem mērķiem:
               3.1 datu apstrāde ir nepieciešama ārstniecības procesa nodrošināšanai;
               3.2 dati ir nepieciešami Klienta/Pacienta identificēšanai un uzskaitei;
               3.3 dati ir nepieciešami saziņai un informēšanai (epasta un/ vai īsziņas sūtīšanai);
               3.4 dati ir nepieciešami citu saistību izpildes nodrošināšanai, kas izriet darījuma – ārstniecības procesa un tā nodrošināšanas.
              • SIA “Dental Art” nodrošina Klientu/Pacientu personas datu aizsardzību un drošību, to neizplatīšanu trešajām personām atbilstoši tam, kā to nosaka Fizisko personu datu aizsardzības likuma noteiktās prasības un citi Latvijas Republikas tiesību akti, kas reglamentē personas datu apstrādi un aizsardzību, tai skaitā arī ārstniecības iestādei saistošie LR normatīvie akti.
              • Klientam/Pacientam ir tiesības pieprasīt, lai viņa personas datus papildina vai labo, kā arī pārtrauc to apstrādi vai iznīcina tos, ja personas dati ir nepilnīgi, novecojuši, nepatiesi, vai arī tie vairs nav nepieciešami vākšanas mērķiem. Klients/Pacients jebkurā brīdī var pieprasīt savu datu dzēšanu. SIA “Dental Art” apņemas izpildīt šo Klienta prasību tādā apjomā, kamēr tā nav pretrunā ar ārstniecības iestādes darbību regulējošiem LR normatīvajiem aktiem.
              • Klientam/Pacientam, iesniedzot rakstiskā veidā pamatotu pieprasījumu, ir tiesības saņemt šādu informāciju par to, kādi Klienta/Pacienta personas dati SIA “Dental Art” rīcībā.
              • Klientu/Pacientu personas dati tiks glabāti ne ilgāk par termiņu, ko nosaka normatīvo aktu prasības.

              Google, viens no mūsu trešo personu reklāmdevējiem, var pievienot sīkfailus, lai radītu attiecīgās reklāmas, balstoties uz jūsu vēlmēm un jūsu apmeklējumu mūsu mājas lapā un citās vietnēs internetā. Jūs varat izvēlēties atteikties no Google sīkdatņu izmantošanu, apmeklējot Google reklāmas un satura tīkla privātuma politiku.

              Tas pats ir attiecināms arī uz Facebook. Facebook var pievienot sīkfailus, lai rādītu attiecīgās reklāmas, balstoties uz jūsu vēlmēm un jūsu apmeklējumu mūsu mājas lapā un citās vietnēs internetā. Jūs varat uzzināt vairāk par Facebook pielietotajām tehnoloģijām vai aizliegt Facebook izmantot sīkfailus sadaļā Konfidencialitāte.

              Mūsu jaunumu lapa vienmēr iekļaus saiti, lai atteiktos no jaunumu saņemšanas. Līdzko jūs būsiet attiecies no jaunumu saņemšanas jūsu e-pasts tiks dzēsts no mūsu e-pastu saraksta, kas tiek lietots jaunumu saņemšanai.

              ЗАПИШИСЬ СЕЙЧАС